Niekończące się powtarzanie błędu „Wystąpił problem z połączeniem…” [duplikat]


14

Ciągle mnie przerywa ten sam błąd: „Wystąpił problem z połączeniem z serwerem„ MacBook administratora ”. Serwer może nie istnieć lub jest w tej chwili niedostępny. Sprawdź nazwę serwera lub adres IP, sprawdź połączenie sieciowe , a następnie spróbuj ponownie ”.

Serwer, o którym mowa, to mój starszy Macbook. Kilka dni temu musiałem skopiować iSync ze starego MB do mojego nowego MBP, więc utworzyłem łącze do udostępniania plików Bluetooth. Kiedy skończyłem, ponownie wyłączyłem udostępnianie plików i zamknąłem stary Macbook. Najwyraźniej mój MBP (nowszy) wciąż próbuje się skontaktować ze starym MB. Jak mogę zapomnieć, że ta maszyna była kiedykolwiek podłączona?

Oto okno dialogowe błędu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Do tej pory próbowałem:

Sieć Preferencji Systemowych

Deleted BT connections

Then Open the Sharing and Disable Sharing

Uruchom ponownie MBP

bezskutecznie.

Wygląda na to, że problem dotyczy instalacji iSync w Mountain Lion. Oto kopia dziennika konsoli w momencie pojawienia się okna dialogowego błędu:

8/7/13 11:36:43.623 AM iSync[18691]: ApplePersistence=NO
8/7/13 11:37:13.632 AM iSync[18691]: [0x10010ba70] |Server|Warning| failed to connect to the server: NSPortTimeoutException connection timeout: did not receive reply
8/7/13 11:37:13.909 AM NetAuthAgent[18695]: ApplePersistence=NO
8/7/13 11:37:15.984 AM SyncServer[18693]: [0x7fd9d340bea0] |DataManager|Warning| Client com.apple.iSyncDU.IMEI356495004217990 image file path /Volumes/Applications/iSync.app/Contents/PlugIns/ApplePhoneConduit.syncdevice/Contents/PlugIns/PhoneModelsSync.phoneplugin/Contents/Resources/MOTV535.tiff does not exist.
8/7/13 11:37:43.786 AM iSync[18691]: [0x10010ba70] |Server|Warning| failed to connect to the server: NSPortTimeoutException connection timeout: did not receive reply
8/7/13 11:37:49.170 AM SyncServer[18693]: [0x7fd9d340bea0] |DataManager|Warning| Client com.apple.iSyncDU.IMEI356495004217990 sync alert tool path /Volumes/Applications/iSync.app/Contents/MacOS/sync-tool does not exist.
8/7/13 11:38:13.939 AM iSync[18691]: [0x10010ba70] |Server|Warning| failed to connect to the server: NSPortTimeoutException connection timeout: did not receive reply
8/7/13 11:38:21.018 AM SyncServer[18693]: [0x7fd9d340bea0] |DataManager|Warning| Client com.apple.iSyncDU.IMEI356495004217990 formatter bundle path /Volumes/Applications/iSync.app/Contents/PlugIns/ApplePhoneConduit.syncdevice/Contents/Resources/Formatter.bundle does not exist.

Teraz podejrzewam, że ponieważ po prostu skopiowałem przez iSync, nadal jest skonfigurowany dla innego komputera, którego nie może znaleźć.

Samo usunięcie iSync nie zadziałało. Uruchomiony musi być jeszcze skonfigurowany do uruchamiania dowolnego demona kopii zapasowej zainstalowanego podczas uruchamiania programu iSync.


Nie musisz czekać do tego czasu, opublikować link do dowolnej strony internetowej z hostingiem zdjęć lub do wyboru.
Ruskes

Czy zaglądałeś do folderów agenta uruchamiającego użytkownika lub system? Jeśli taki istnieje, usunięcie go i ponowne uruchomienie może rozwiązać problem.
markhunte

Odpowiedzi:


13

Ten błąd zwykle pojawia się, gdy OSX próbuje uzyskać dostęp do pliku lub folderu na zdalnym serwerze, ale nie może połączyć się z tym serwerem.

Mam dwa przykłady, które dają pojęcie, skąd to może pochodzić:

  1. Możesz mieć system MacOS (lub OSX, jak to było wtedy znane), aby automatycznie łączył się ze zdalnym folderem podczas logowania. Zazwyczaj są one wyświetlane na karcie „Elementy logowania” w panelu przednim „Użytkownicy i grupy”

    Przykład automatycznie podłączonego folderu na serwerze AFP

  2. Gdy aplikacja próbuje otworzyć plik na zdalnym serwerze, OSX automatycznie próbuje połączyć się z tym serwerem w celu uzyskania dostępu do pliku.

    Na przykład: jeśli muzyka z biblioteki iTunes znajduje się na zamontowanym napędzie sieciowym, a napęd nie został jeszcze podłączony, odtwarzanie ścieżki opóźni się, gdy będzie ona podłączona do napędu, zanim iTunes odtworzy ją.

W obu przypadkach, jeśli nie można znaleźć serwera, na którym znajdują się te pliki, pojawi się ten błąd.

Ponieważ komputery nie są już połączone (w tym przypadku przez Bluetooth), nie można znaleźć serwera.


2
Spot na @joshfindit. Twoja odpowiedź nr 1 spowodowała ten sam, irytujący problem na moich Mavericksach. Kliknąłem przycisk „-” w pozycjach „Nieznane” i zrestartowałem. Problem rozwiązany. Dzięki.
MannyC

1
Idealne rozwiązanie. Należy zaakceptować odpowiedź, chociaż przypuszczam, że nie można jej tak oznaczyć, ponieważ pytanie jest uważane za duplikat.
shiri,

W niektórych przypadkach może to rozwiązać problem. W wielu sytuacjach możesz chcieć, aby komputer po cichu łączył się z lokalizacjami sieci, gdy są one dostępne (i ignoruj ​​inaczej), i nie chcesz usuwać ich z listy. System zgłaszający ten błąd połączenia użytkownikowi co drugą minutę jest naprawdę uciążliwy.
jerry

@jerry Osobiście się zgadzam, ale to coś, co należy
porozmawiać

Może. Była / jest mała nadzieja, że ​​skoro jest to system typu uniksowego, tego rodzaju zachowanie nie zostanie zapisane w pliku binarnym.
jerry

1

Jeśli komunikat pojawia się nawet na ekranie logowania użytkownika przed zalogowaniem, spróbuj usunąć plik preferencji AppleFileServer i folder OpenDirectory. Uruchom następujące polecenia w terminalu, aby usunąć pliki

    sudo rm /Library/Preferences/com.apple.AppleFileServer.plist
    sudo rm -r / Library / Preferences / OpenDirectory


0

Na ciebie MBP

Wyłącz urządzenia BT w menu BT

Następnie przejdź do: Strona główna> Biblioteka> Preferencje i zlokalizuj com.apple.bluetooth.plist i com.apple.fileExchange.plist i wyślij oba do kosza „jeszcze nie usuwaj”

Uruchom ponownie


To były pierwsze rzeczy, których próbowałem.
Keith,

Nie mogłem tego wiedzieć, ponieważ nie wspomniano o tym w twoim pytaniu.
Ruskes,

Czy zrestartowałeś MBP po dokonaniu zmian?
Ruskes,

Tak. Ponownie uruchomiłem również posłowie. Przepraszam, że nie umieściłem tych kroków w moim opisie, starałem się unikać nadmiernego wysiłku.
Keith,

1
BT nie ma z tym nic wspólnego. Mówimy o SMB, CIFS, ...
Ludovic Kuty,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.