Dlaczego mój Mac nieustannie próbuje połączyć się z innym serwerem?


15

Po zalogowaniu widzę wyskakujące okno dialogowe. Ilekroć go odrzucam, pojawia się ponownie 30 sekund później. (Kradzież skupienia w tym samym czasie! Grrrr!)

Wystąpił problem z połączeniem z serwerem „Slate”.

„Slate” to mój stary iMac, który siedzi na biurku obok mnie, wyłączony. Jak mogę powstrzymać mojego nowego Maca przed ciągłą próbą połączenia się ze starym? Oba działają w wersji 10.7.1.


1
Czy skonfigurowałeś skrót do automatycznego montowania napędu? Wyszukiwanie w Preferencjach systemowych> Użytkownicy i grupy> Elementy logowania. Czy też jest aplikacja / dokument, który jest automatycznie ładowany przy uruchomieniu, i wskazuje na iMaca?
chrismanderson

@ChrisAnderson: Nie, nic nie widzę. Czy jest jakiś sposób na wykrycie, która aplikacja jest odpowiedzialna za połączenie?
Brant Bobby,

1
Nic szczególnego, o czym wiem. Chciałbym tylko sprawdzić konsolę, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, być może znajdziesz tam błąd.
chrismanderson


@joshfindit To pytanie wydaje się być starsze i bardziej żywe. Czy nie powinno to być oznaczone jako duplikat tego?
JMY1000

Odpowiedzi:


11

Sprawdź Preferencje systemowe> Konta> Elementy logowania, aby sprawdzić, czy istnieje dysk, który powinien zostać podłączony podczas logowania. Sprawdź wszystkie konta użytkowników.


Dobry pomysł, w moim przypadku (6 lat później) nie ma zastosowania.
Andrew Wolfe

Miałem ten problem za każdym razem, gdy uruchamiałem zoom.us i okazało się, że miałem dwa elementy wskazujące na dyski sieciowe. Nawet jeśli nie są zaznaczone, wydaje się, że ma problem. Po usunięciu ich z pozycji logowania zoom.us załadował się dobrze bez próby połączenia z dyskami sieciowymi.
Hayden

3

Jestem prawie pewien, że tak się stało, ponieważ kiedy się wylogowałem, uruchomiłem aplikację, która była zlokalizowana na drugim komputerze.

Wylogowałem się i odznaczyłem pole „Otwórz ponownie okna podczas ponownego logowania”, co powstrzymało Lion'a przed próbą ponownego otwarcia aplikacji przy następnym logowaniu.

Wyloguj się


4
Dobra odpowiedź. Ale jedna profesjonalna wskazówka: jeśli coś takiego się powtórzy, użyj lsofz Terminal. Jest to narzędzie uniksowe, które pokazuje listę otwartych procesów. A jeśli uruchomisz go w ten sposób, sudo lsof | grep Slatedane wyjściowe zostaną lsofprzefiltrowane grepi zobaczysz dokładnie, jaka aplikacja / proces. Próbuje użyć Slate.
JakeGould,

2

Podejrzewam, że łączysz się ze starszym serwerem plików, jak opisano w poniższym artykule kbase.

http://support.apple.com/kb/HT4700

Widzieliśmy podobne wyskakujące okienka, ale usunięcie naszych wierzchowców rozwiązało ten problem.


Udało mi się to wyeliminować, dodając folder z nazwanego serwera do „elementów logowania”, a następnie usuwając go. Dziwne, ale mi się udało. Mam nadzieję, że to pomoże.

Miałem dokładnie ten sam problem, ponieważ mój nowy Macbook ciągle próbował połączyć się ze starym MacBookiem, do którego kiedyś byłem podłączony przez tę samą sieć Wi-Fi. Podobny alert pojawiałby się na moim ekranie raz na kilka minut. Postępowałem zgodnie z powyższymi wskazówkami w zakresie „Wyszukiwanie w Preferencjach systemowych> Użytkownicy i grupy> Elementy logowania”. Następnie kliknąłem ikonę kłódki w lewym dolnym rogu okna i wprowadziłem hasło, aby włączyć zmiany. Następnie kliknąłem ikonę użytkownika gościa, która pojawiła się bezpośrednio pod moją ikoną administratora. W nowym oknie kliknąłem, aby wyłączyć

Miałem również ten problem; przy logowaniu mój komputer Mac (iMac z systemem 10.7) próbował połączyć się ze starym serwerem Windows Home Server, który usunąłem. Odkryłem, że istnieje wpis ... / Login Items, który próbował podłączyć wolumin z tego starego serwera. Usunięcie tego wpisu rozwiązało problem. Dzięki za wskazówkę.
ifdefmoose

Znalazłem podobny problem z komputerami-nauczycielami próbującymi połączyć się z przestarzałym serwerem. Znalazłem pliki automatycznego łączenia w MacintoshHD / Users / Shared. Potem je usunąłem. Problem zniknął!

1
Ale jak znalazłeś pliki automatycznego łączenia, Marie?

2

Ten błąd zwykle pojawia się, gdy OSX próbuje uzyskać dostęp do pliku lub folderu na zdalnym serwerze, ale nie może połączyć się z tym serwerem.

Mam dwa przykłady, które dają pojęcie, skąd to może pochodzić:

  1. Możesz mieć połączenie OSX ze zdalnym folderem automatycznie podczas logowania. Zazwyczaj są one wyświetlane na karcie „Elementy logowania” w panelu przednim „Użytkownicy i grupy”

    Przykład automatycznie podłączonego folderu na serwerze AFP

  2. Gdy aplikacja próbuje otworzyć plik na zdalnym serwerze, OSX automatycznie próbuje połączyć się z tym serwerem w celu uzyskania dostępu do pliku.

    Na przykład : jeśli muzyka w bibliotece iTunes znajduje się na zamontowanym dysku sieciowym, a dysk nie został jeszcze podłączony, odtwarzanie ścieżki opóźni się, gdy dysk zostanie podłączony, a następnie iTunes odtworzy ją.

W obu przypadkach, jeśli nie można znaleźć serwera, na którym znajdują się te pliki, pojawi się ten błąd.

Pełne ujawnienie: to była pierwotnie moja odpowiedź na ciągłe powtarzanie błędu „Wystąpił problem z połączeniem ...” . To pytanie zostało oznaczone jako duplikat tego pytania.


Spot w moim przypadku.
shiri,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.