Jak zainstalować system Windows 8 z BootCamp 5 Assistant przez USB?


3

Byłem w stanie umieścić pliki instalacyjne systemu Windows 8 na moim usb z instalatora. Teraz właśnie zaktualizowałem moją maszynę do Mountain Lion. Przeszedłem przez BC Assistant i prosi on tylko o włożenie mojej płyty CD z Windows do napędu. Nie ma już opcji instalacji za pośrednictwem innych mediów.

Czy ktoś wie o obejściu, które należy zainstalować przy użyciu pamięci USB?


Czy Twój system spełnia wymagania określone w „Czy mogę używać pobranej (ISO) wersji systemu Windows z Boot Camp?” tutaj: support.apple.com/kb/HT5639 ?
Wszechobecny

Odpowiedzi:


1

To nie odpowiada dokładnie na twoje pytanie, ale może pomóc rozwiązać problem: utwórz bootowalną płytę DVD systemu Windows z plików instalacyjnych systemu Windows 8, jak wyjaśniono tutaj .

Zrobiłem to sam kilka miesięcy temu podczas aktualizacji systemu Windows XP do Windows 8 i działało to bez żadnych problemów.

Będziesz potrzebować:

Kroki są następujące:

  1. Pobierz i zainstaluj oscdimg.exe.

  2. Umieść pliki instalacyjne systemu Windows 8 w folderze. Chociaż jakakolwiek nazwa będzie dostępna, uważam C:\WIN8AIOją za popularny wybór, więc wykorzystam ją.

  3. Otwórz wiersz polecenia jako administrator i utwórz obraz ISO w C:\WIN8DVD.ISOnastępujący sposób:

    \path\to\oscdimg.exe -lWIN8DVD -t10/26/2012:00:00 -m -u2 -bC:\WIN8AIO\boot\etfsboot.com C:\WIN8AIO C:\WIN8DVD.ISO
    

    Aby uzyskać więcej informacji na temat oscdimg.exeopcji wiersza polecenia i zobacz ten artykuł w firmie Microsoft.

  4. Nagraj C:\WIN8DVD.ISOi używaj go z Boot Camp Assistant na komputerze Mac.


Pytanie dotyczy instalacji z USB, a nie z DVD.
xpereta,

0

Ten artykuł zatytułowany „Jak łatwo zainstalować system Windows 7 i 8 na zewnętrznej pamięci USB z programem PWBoot” opublikowany 27 maja 2013 r. Przez K.Chen dla nextofwindows.com może być pomocny i zawiera instrukcje krok po kroku (z których należy bardzo uważnie postępować) .

PWBoot (Portable Windows Boot) ma na celu uproszczenie procesu uruchamiania systemu operacyjnego Windows z dowolnego urządzenia pamięci USB.


Pytanie dotyczyło utworzenia instalatora USB, a nie instalacji na dysku USB. Jednak czy sprawdziłeś, czy to działa, aby uruchomić Windows z komputera Mac? Z mojego doświadczenia wynika, że ​​ta procedura działa, aby utworzyć instalację USB, ale nie uruchamia się na komputerze Mac.
xpereta,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.