Limit czasu żądania SSH za każdym razem


18

Próbuję uzyskać dostęp do przestrzeni dyskowej, którą mamy w pracy za pośrednictwem ssh, ale dostaję limit czasu za każdym razem ( Mac OS 10.7.5 - Terminal ).

Sprawdziłem zapory, ustawienia, nawet wyłączyłem Little Snitch, a port 22 nie jest nigdzie zablokowany. Wykonanie dokładnie tego samego żądania na komputerze z systemem Windows za pomocą klienta SSH działa jak urok.

Żądanie:

ssh login_name@server_address

Odpowiedź:

ssh: connect to host server_address port 22: Operation timed out

Problem wydaje się wynikać z ustawień VPN / proxy mojej firmy. Zaktualizuje się, jeśli znajdę sposób na obejście tego.


1
Czy to działa, jeśli zamkniesz zaporę? Wiem, że sprawdziłeś ustawienia, ale nie oznacza to, że sprawdziłeś je przy wyłączonej
Rob

Tak, przepraszam, że nie było jasne, sprawdziłem też przy wyłączonej zaporze!
Anas

Mam na myśli problem z routingiem ... Czy można ustawić, aby komputer Mac używał adresu IP komputera z systemem Windows i próbował sshz komputera Mac? Czy adres IP jest skonfigurowany z DHCP? Czy możesz dodać wynik netstat -rnswojego pytania (możesz nie chcieć upublicznić wszystkich adresów IP tutaj w AskDifferent, w takim przypadku zastąp je, a.b.c.dale zachowaj spójność , aby ten sam adres IP zawsze był a.b.c.dzastępowany)? Czy Twój komputer Mac jest w tej samej sieci co urządzenie pamięci?
jaume

Czy w końcu zrozumiałeś i naprawiłeś to sshzablokowane?
dan

@Anas: napisałeś w komentarzu, że problem był taki sam na laptopie twojego kolegi. Czy to źle? Jaka jest różnica między Twoim komputerem Mac a klientem Windows? Co daje podstawowa pingdwójka?
dan

Odpowiedzi:


13

3 polecenia mogą pomóc w wyśledzeniu tego błędu protokołu:

ping server_address
traceroute server_address
ssh -v login_name@server_address

Sprawdź, czy łączysz się z serwerem docelowym za pomocą odpowiedniego interfejsu sieciowego. Jeśli korzystasz z niesławnej Automaticlokalizacji, być może łączysz się z siecią w niewłaściwy sposób (na przykład za pośrednictwem bezpłatnego Wi-Fi sąsiada, gdy myślisz, że korzystasz z firmowej sieci VPN).

Jeśli podejrzewasz prawidłowe lub przypadkowe filtrowanie, będziesz w stanie zdiagnozować je za pomocą:

nmap -Pn -p22 server_address

Cześć Daniel, bardzo dziękuję za odpowiedź. Niestety właśnie zdałem sobie sprawę, że może to być problem z ustawieniami serwerów i serwerów proxy mojej firmy, ponieważ nie działa to również na laptopie mojego kolegi. Powiadomi Cię, jeśli tak nie jest! Dziękuję Ci !
Anas,

Z innego komentarza ten laptop to także Mac.
dn

@ Daniel Azuelos Czy -Pn jest niezbędne do nmap? Jaka by to różnica?
DKroot,

zsh: nie znaleziono polecenia: nmap
Jamie Hutber 12.03.18

@JamieHutber, która wersja MacOS X? echo ${PATH}? [powrót] Właściwie myślę, że powinieneś zadać pytanie na temat swojego problemu, który nie jest ssh timeoutjednym.
dan

4

Zdarzyło mi się to natychmiast po zainstalowaniu zaktualizowanej wersji OS X. Zanim zaczniesz zbyt głęboko zagłębiać się w zmianę ustawień sieci, sugeruję wykonanie dodatkowego restartu. To rozwiązało problem dla mnie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.