Jak uzyskać dostęp do mojego folderu .ssh dla Transmit lub Cyberduck?


13

Próbuję połączyć się z moim serwerem linux, który korzysta z uwierzytelniania za pomocą klucza publicznego. Domyślnie folder .ssh jest ukryty na moim komputerze Mac (do którego mam dostęp za pośrednictwem terminala). Jednak gdy próbuję skonfigurować połączenie za pomocą programu Cyberduck lub Prześlij, wyskakujące okienko Findera nie wyświetla folderu .ssh.

Jak wybrać klucz?

Alternatywą byłoby skopiowanie klucza do katalogu poza folderem .ssh. Ale zdecydowanie chciałbym usłyszeć inne rozwiązania. Jak ty to robisz


Transmit uhonoruje twój .ssh / config, a jeśli masz .ssh / id_rsa, użyje go automatycznie. Po prostu połącz jak zwykle, ale pozostaw puste hasło.
Warren Pena,

Odpowiedzi:


37

W oknie wyszukiwania pliku naciśnij Command-Shift-G. Zostaniesz zapytany, do którego folderu nawigować. Wprowadź ~/.sshi naciśnij klawisz Return.


3

Musisz powiedzieć Transmitowi lub Cyberduckowi, aby pokazał ukryte foldery. Nazwa .w folderze jest częścią tego, dlaczego jest ukryta.

W Transmit powinna być opcja menu w View-> Show Invisible Files. Cyberduck może mieć podobną opcję menu w menu Widok, ale może to powiedzieć Show Hidden Files.

To pozwoli ci zobaczyć to w aplikacji. Jeśli chcesz go zobaczyć w oknie dialogowym Otwórz plik, naciśnij cmd+ Shift+ G`, gdy otwarte okno dialogowe jest otwarte. Spowoduje to wyświetlenie ekranu „Idź do folderu”. Wpisz ścieżkę ukrytego folderu, do którego chcesz nawigować, a ten folder będzie teraz wyświetlany w otwartym oknie dialogowym.


1
Pytanie dotyczyło w szczególności znalezienia klucza SSH podczas konfigurowania połączenia w programie FTP, a nie sposobu wyświetlania ukrytych plików / folderów w oknach w celu przesyłania między komputerami zdalnymi i lokalnymi. Koniec twojej odpowiedzi przynajmniej to rozwiązuje, ale początek był po złej ścieżce.
Luke Stevenson

0

Otwórz okno terminala na swoim MAC (domyślnie będziesz w katalogu głównym):

Rodzaj :

$ ls -la

Spowoduje to wyświetlenie listy wszystkich plików i folderów, w tym ukrytych folderów.


Pytanie dotyczyło w szczególności znalezienia klucza SSH podczas konfigurowania połączenia w programie FTP, a nie sposobu wyświetlania ukrytych plików / folderów w oknie terminala.
Luke Stevenson
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.