Co to jest com.apple.mail.plist i dlaczego spowalnia pocztę?


2

Naprawiłem irytujący problem z pocztą 6.2 (korzystam z wersji 1.8.2), w której poczta działała wolno i była trudna w użyciu. Korzystam z dysku SSD, więc wszystko było niepoprawne podczas pisania, wysyłania poczty, a wyświetlenie tekstu wiadomości zajęłoby ~ 1 sekundę podczas przewijania listy w górę / w dół. Zakładam, że na HDD problem byłby znacznie bardziej uciążliwy.

Spojrzałem na Maila wolno na forum ML / Apple i kogoś wspomnianego, aby szukać w konsoli błędów takich jak deny file-read-data /Library/Preferences/com.apple.mail.plisti usuwać takie listy w przypadku. Miałem taką wiadomość, więc poszedłem usunąć plik (i plik o tej samej nazwie w ~/Library/Preferences/). Teraz Mail działa dobrze, bez powolności, bez szarpnięć. Pytanie brzmi: co, u diabła com.apple.mail.plist, dzieje się na moim laptopie i dlaczego Mail wydaje się bez niego znacznie szczęśliwszy.

FYI mój laptop miał instalację od zera kopii zapasowej ML + przywróconą przez Time Machine. Ponadto po usunięciu ponownie uruchomiłem Mail, com.apple.mail.plista wszystkie moje osobiste ustawienia domyślne (czcionka, sposób wyświetlania wiadomości itp.) Są nadal dostępne.


1
Właśnie odkryłem, że w ML Mail preferencje są przechowywane ~/Library/Containers/com.apple.mail/Data/Library/Preferences, dlatego zabicie plist w / Library / Preferences nie wpłynęło na moje ustawienia
1256923

Odpowiedzi:


2

com.apple.mail.plist to lista właściwości przechowująca ustawienia domyślne (preferencje) aplikacji Mail.

Usunięcie pliku oznaczało, że Mail.app przy następnym uruchomieniu użyje domyślnych ustawień fabrycznych.

Dlaczego Twoja instancja Mail działała nieprawidłowo, nie mogę ci powiedzieć, ale czasami usunięcie preferencji pomaga w takich przypadkach.


Moje ustawienia domyślne były / nie są tam przechowywane - usunąłem listę, zrestartowałem Mail i (1) Mail działa teraz OK i (2) moje ustawienia domyślne nadal tam są.
user1256923,

2
Nie każde ustawienie w Mail jest przechowywane na liście, ale tak, pewne ustawienia (takie jak umieszczenie okna na ekranie, szerokość paska bocznego, przyciski na pasku narzędzi) zostaną przywrócone do wartości domyślnych. Możliwe, że są to ustawienia, których nigdy wcześniej nie zmieniałeś, dlatego nie zauważyłem żadnej różnicy. Konta pocztowe, reguły, podpisy itp. Są przechowywane gdzie indziej.
bispymusic
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.