Jak zmienić „grupę podstawową” dla istniejącego użytkownika?


6

Moja obecna podstawowa grupa ( gid Widzę listę według id ) to ja, a nie staff. Chciałbym to zmienić staff, bez zmiany czegokolwiek na temat mojego konta użytkownika. Jak zmienić „grupę podstawową” (PrimaryGroupID) dla mojego konta?

Odpowiedzi:


8

Jednym ze sposobów zmiany grupy jest panel Preferencje systemowe MacOS. Otwórz go, a następnie otwórz Użytkownicy i Grupy płyta. Odblokuj ikonę blokady w lewym dolnym rogu, aby wprowadzić hasło i wprowadzić zmiany.

Po odblokowaniu panelu możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy (lub kliknąć opcję) użytkownika, którego chcesz zmienić i wybrać Zaawansowane opcje z menu podręcznego. Panel opcji zaawansowanych pozwala określić domyślną grupę.

Aby zmienić grupę podstawową z wiersz poleceń , najpierw uzyskaj numer identyfikacyjny grupy, a następnie ustaw identyfikator grupy podstawowej na tę wartość:

Uzyskaj listę grup. Możesz chcieć to zmniejszyć.

# dscacheutil -q group

Zmień podstawowy identyfikator użytkownika „scott” na 20:

# dscl . -create /Users/scott PrimaryGroupID 20

To rozwiązanie pochodzi z wpisu na blogu Richarda Yorka na temat dscl
Oryginalny link nie działa 15 października - teraz zarchiwizowane


Gdzie mówi tylko „Grupa”? Czy można to zrobić z wiersza poleceń?
orome

Dzięki! Moja stara grupa była rax, która jest moją nazwą użytkownika (obie 501). Czy jest jakiś powód, by to zachować, dodając się jako członek rax grupa (choć nie jako pierwotna). Bez tego nadal będę mieć dostęp do wszystkich plików rax:rax uprawnienia?
orome

Miło, że mogłem pomóc. Dodałbym się do tej grupy na wszelki wypadek - nie szkodzi. Jeśli nie dodasz się do grupy, ryzykujesz, że nie będziesz mógł uzyskać dostępu do pliku.
ScottYoumans

wygląda na to, że w tych krokach jest dodatkowe pole egid zostaje dodany i nadal wskazuje na personel. czy to jest oczekiwane? czy też można to zmienić
nir
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.