Czy wszystkie komputery Mac są dostarczane z aplikacjami iLife?


12

Kupiłem komputer Mac, który ma zaledwie kilka miesięcy. Zrozumiałem, że powinien on być dostarczany z iLife (iPhoto, iMovie i GarageBand) albo wstępnie zainstalowanymi, albo dostępnymi do pobrania za darmo w Mac App Store. Wydaje się jednak, że tak nie jest, ponieważ nie jest zainstalowany, a Mac App Store wymaga zapłaty za to przed pobraniem.

Czy wszystkie komputery Mac są dostarczane z iLife? Jeśli tak, co mogę zrobić, aby to uzyskać?


2
Wszystkie nowe / odnowione komputery Mac są dostarczane z iLife. Użytkownik może również powiązać je z ich identyfikatorami Apple ID. Po powiązaniu z określonym identyfikatorem są one dostępne tylko dla tego użytkownika. Jeśli kupiłeś używany komputer Mac, a pakiet był powiązany z innym identyfikatorem, będziesz musiał go kupić w Mac App Store.

@ user10355 Jak powiązać iLife z Apple ID?
LB,

Odpowiedzi:


10

Każdy komputer iMac lub Macbook Air / Pro zakupiony bezpośrednio od Apple - niezależnie od zniżek studenckich lub remontu - jest dostarczany z fabrycznie zainstalowanym programem iLife.

http://www.apple.com/ilife/

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odkąd Apple po raz pierwszy wprowadził Lion i zaprzestał wysyłania instalacyjnych dysków DVD dla OSX i iLife, kupiłem dwa komputery Mac jako drugi użytkownik.

W obu przypadkach aplikacje iLife zostały zarejestrowane u poprzedniego właściciela, a obsługa Apple Care napisała do mnie w e-mailu, że nie mogą przenieść „zakupu” iLife na mnie jako nowego właściciela.

Ponieważ dwukrotnie nie udało mi się przekonać „Apple” do przeniesienia licencji (pozostawiając poprzedniego właściciela z dwiema licencjami na jego nowym komputerze Mac ...) zakładam, że jest to standardowa procedura Apple. Ponieważ iLife jest tylko częścią każdego nowego komputera Mac.

Zostanie to wyświetlone pierwotnemu właścicielowi, ale jako drugi właściciel brak tego ekranu oznacza, że ​​inny Apple ID zgłosił roszczenie dotyczące iLife dla tego komputera Mac.

Zakupy w App Store pokazujące wykorzystanie iLife


2
Jest to bardzo nieintuicyjna sprawa, ponieważ licencja systemu operacyjnego przenosi się wraz ze sprzedażą komputera Mac, ale licencja na dołączone oprogramowanie iLife zostaje powiązana z pierwszym kontem w celu „odebrania” tych aplikacji i przypisania ich na stałe do osoby, a nie sprzęt. cl.ly/MVyj
bmike

5

Ignorując starsze komputery Mac, które były dostarczane z nośnikami DVD i fizycznymi dyskami z iLife, istnieje proces realizacji, w którym kojarzysz Apple ID z dołączonymi aplikacjami iLife.

Dodatkowo, zarówno nowe, jak i odnowione komputery Mac zakupione od Apple lub Autoryzowanego dystrybutora będą miały wstępnie zainstalowane iPhoto, iMovie i GarageBand, bez konieczności pobierania niczego poza aktualizacjami do tych wstępnie zainstalowanych aplikacji.


Ponieważ nie widzisz tych aplikacji do wykorzystania / ponownego pobrania w Mac App Store, zastanówmy się, co mogło się stać. Jeśli komputer Mac został zakupiony, może to oznaczać, że sprzedawca wyczyścił komputer Mac i ponownie zainstalował OS X. Jest to powszechna praktyka w celu zapewnienia czystego systemu nowemu użytkownikowi i usunięcia jakichkolwiek danych osobowych sprzedającego. Jednak iLife jest instalacją oddzielną od OS X, więc jeśli sprzedawca zaniedbał ponowną instalację iLife, dlatego tego nie widzisz.

Jeśli rzeczywiście kupiłeś go używane, najlepszym rozwiązaniem jest powiadomienie sprzedawcy. Jeśli był nowy lub odnowiony, skontaktuj się z Apple, a on powinien dać ci kod do pobrania iLife. Mogą również pomóc ci powiedzieć, czy numer seryjny komputera Mac, którego jesteś teraz, już wykorzystał te aplikacje, lub pomóc ci w wykupieniu licencji na te aplikacje, jeśli faktycznie zostały one przeniesione na ciebie wraz z zakupem komputera Mac.

Możesz zacząć tutaj, aby uzyskać link do pomocy technicznej Apple w każdym kraju, w którym mieszkasz i / lub w jakim kraju Mac został zakupiony.

http://www.apple.com/support/country/


3

Kiedy w ubiegłym roku kupiłem odnowiony MacBook Pro online, brakowało trochę iLife. Wezwanie do pomocy technicznej Apple skierowało mnie do pobrania (prywatnego?), A dyski zostały wysłane.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.