Usuń powiadomienia dla jednego określonego konta e-mail z Mountain Lion's Mac Mail


31

Czy można ustawić lub wyłączyć powiadomienia pocztowe dla poszczególnych kont w centrum powiadomień Mountain Lion?

Udostępniłem adres e-mail, który zawiera wiele wiadomości e-mail, które muszę sprawdzać tylko raz na jakiś czas i byłoby wspaniale, gdybym mógł wyłączyć powiadomienia dla tego e-maila. Nie mogę znaleźć żadnych ustawień, aby to zrobić w preferencjach poczty lub preferencjach powiadomień.

Odpowiedzi:


2

EDYCJA: jest to możliwe

Zobacz odpowiedź @Erwin Wessel poniżej.


Przestarzałe:

Niestety jest to coś, co obecnie nie jest możliwe w standardowym interfejsie użytkownika w Mountain Lion / Mail.app lub Preferencjach systemowych. Jak wiesz, jedynym wyborem jest wszystko albo nic.

Kilka przemyśleń na temat obejścia:

Ponieważ jest to konto współdzielone, masz ograniczone możliwości związane z wiadomością - chyba że jest to POP3. Gdyby to było Twoje konto, możesz utworzyć folder i regułę, która spowoduje przekierowanie całej poczty, pomijając skrzynkę odbiorczą. Ponownie, jeśli jest to konfiguracja IMAP, nie byłoby to pożądane, ponieważ koledzy mogą nie chcieć, aby cała poczta zniknęła w jakimś folderze.

Skończysz z jedną główną opcją, jeśli powiadomienia poczty są ważne na wszystkich innych kontach - co oczywiście jest.

Główną opcją byłoby po prostu otwarcie Preferencji poczty i wybranie wspólnego konta i odznaczenie „Włącz to konto”. Następnie otwórz Preferencje i zaznacz to pole, aby wyświetlić konto.

Uwaga: aby ta opcja działała, musi to być konfiguracja IMAP.

Drugą opcją byłoby skorzystanie z Herald for Mac . ( Pobieranie CNET ). Jednak nie użyłem go osobiście i nie wiem, czy zrobiłby to, co chcesz, ale wyglądało na to, że istnieje szansa, że ​​możesz kontrolować, które skrzynki pocztowe otrzymały powiadomienia.


Nie pomaga mi to tak bardzo, ale wygląda na to, że to poprawna odpowiedź! Być może w przyszłej wersji systemu MacO będzie to możliwe. Spróbuję w przyszłości. Dzięki
Pedro Gonçalves,

@PedroGoncalves, zgadzam się, byłoby miło, gdyby przyszłe wydania miały to. Dobry pomysł na opinie Apple. Sam go przesłałem.
bassplayer7

@ PedroGonçalves, czy mógłbyś zaktualizować poprawną odpowiedź jako odpowiedź Erwina Wesselsa zamiast tej, jeśli uważasz, że tak jest? Dzięki!
Carl

62

W rzeczywistości jest to możliwe - oto jak:

  1. Utwórz inteligentną skrzynkę pocztową (Menubar> Skrzynka pocztowa> Nowa inteligentna skrzynka pocztowa), która pokazuje zawartość wszystkich skrzynek pocztowych, dla których chcesz otrzymywać powiadomienia, i nadaj jej ładną nazwę (na przykład „Powiadomienia”). W moim przypadku jedyną regułą w tej skrzynce jest „Wiadomość jest w skrzynce” - ale możesz być kreatywny!

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  1. Przejdź do sekcji Ogólne w Preferencjach poczty (Pasek menu> Poczta> Preferencje) lub naciśnij ⌘ + ,. Mniej więcej w połowie zobaczysz ustawienie „Powiadomienia o nowych wiadomościach” - otwórz listę rozwijaną i wybierz inteligentną skrzynkę pocztową utworzoną w kroku # 1.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


9
To powinna być zaakceptowana odpowiedź.
bearMountain

2
Panie, jesteś naprawdę wybawcą. Nie tylko pomogło mi to wykluczyć kolejne konto, ale także wyciszyć niechciane e-maile!
Alexander Mayatsky

8

Działa to dla mnie w OS 10.8.3:

W Preferencjach systemowych> Powiadomienia wyłącz wszystkie powiadomienia z poczty.

Następnie w Mail> Preferencje> Reguły dodaj regułę, która włącza powiadomienia dla określonego konta:

Jeżeli [dowolny] z następujących warunków jest spełniony:

[Konto] [ nazwa konta, z którego chcesz otrzymywać powiadomienia ]

Wykonaj następujące czynności:

[Wyślij powiadomienie]


kiedy wyłączam powiadomienia, nie otrzymuję żadnych informacji po otrzymaniu wiadomości. W Docku włączam opcję Wyślij powiadomienie i animację. Ikona była animowana, ale w Centrum powiadomień nie było powiadomień (także 10.8.3). Czy możesz podać zrzuty ekranu? Może coś mi umknęło.
mr.VVoo
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.