Zmusić USB do zaakceptowania dużego pliku?


20

Mam dysk USB 64 GB (3.0), który jest „zgodny” z systemem Mac OS. Mogę kopiować pliki z / na dysk do woli. Chcę jednak przenieść na dysk plik o wielkości około 6 GB. Ku mojemu zdziwieniu pojawia się komunikat o błędzie informujący, że plik jest za duży na format woluminu !!

Teraz wiem, że na dysku pozostało 50 GB, więc czy ktoś może mi powiedzieć, w jaki sposób można zmusić plik na dysk i zignorować komunikat ostrzegawczy?


1
Jaki jest format woluminu? Czy powinniśmy zgadywać?
GEdgar

1
Zakładam, że to FAT32, ograniczając rozmiar pliku do 4 GB
Alexander - Przywróć Monikę

Odpowiedzi:


35

W twoim przypadku problemem jest system plików na dysku, a nie sposób połączenia z komputerem Mac.

Dysk jest najprawdopodobniej sformatowany jako system FAT32. Jest to typowy format partycjonowania obsługiwany przez praktycznie wszystkie komputery (Windows, Linux i Mac OS). FAT32 ogranicza rozmiary plików do 4 GB, a rozmiary urządzeń do 2 TB (lub 16 TB dla sektorów 4 KB). Aby móc przechowywać plik o rozmiarze większym niż 4 GB, należy ponownie sformatować dysk do formatu ExFAT (rozmiar pliku jest ograniczony do 16EB lub 16 miliardów TB) lub do formatu partycji MacOS (o nazwie HFS plus, plik rozmiar ograniczony do 8EB lub 8 MILIONÓW TB). Polecam format partycji MacOS ze względu na jego niezawodność, ale tylko jeśli pracujesz w środowisku ściśle Mac OS. HFS plus NIE jest obsługiwany przez system Windows. Jeśli potrzebujesz przenieść pliki między komputerami różnych systemów operacyjnych, polecam ExFAT.

Uwaga: Zmiana formatów partycji USUNĄ WSZYSTKIE DANE Z NAPĘDU , więc przed rozpoczęciem należy wykonać kopię zapasową wszystkich danych na dysku.

  1. Utwórz kopię zapasową wszystkich plików na dysku USB w bezpiecznej lokalizacji na komputerze Mac.
  2. Otwórz Narzędzie dyskowe, przeszukując je w świetle punktowym lub otwierając je w / Aplikacje / Narzędzia
  3. Wybierz żądany dysk po lewej stronie.
  4. Przejdź do zakładki „Usuń”.
  5. Wybierz żądany format partycji z menu rozwijanego i nazwij swój dysk, jak chcesz.
  6. Kliknij „usuń”
  7. Przywróć pliki z powrotem na dysk.

Dokładnie tak jest. Większość dysków USB jest dostarczana z formatowaniem FAT32 po prostu dlatego, że jest powszechnie obsługiwana na różnych platformach, ale ma techniczne ograniczenia dotyczące rozmiarów plików.
Ben Mordecai

1
Jedna korekta, Fat32 ogranicza rozmiar woluminu do 2 TB (lub 16 TB dla sektorów 4 KB)
maseth

5

Jedyny punkt, który należy dodać do odpowiedzi xalexownzx dotyczy stylu partycji.

W celu zapewnienia zgodności z systemem Windows wszystkie partycje FAT32 są w stylu MS-DOS.

Użyj formatu Mac OS Extended (Journaled), jeśli nie chcesz uzyskiwać dostępu do dysku z komputera z systemem Windows.

Jeśli możesz chcieć w przyszłości uruchomić komputer Mac przy użyciu tego dysku bez konieczności ponownego formatowania , musisz sformatować go za pomocą mapy partycji GUID . Możesz to wybrać za pomocą przycisku opcji w Narzędziu dyskowym.


5

Jeśli pamięć USB jest sformatowana jako FAT32, maksymalny rozmiar pliku jest ograniczony do 4 294 967 295 bajtów (~ 4 GB). Limit ten jest konsekwencją wpisania długości pliku w tabeli katalogów i wpłynąłby również na ogromne partycje FAT32 o wystarczającej wielkości sektora.

Jeśli tak, spróbuj sformatować kciuk USB za pomocą exFAT, zwiększy to maksymalny rozmiar pliku do 16 EiB :)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.