Czy Gatekeeper można wyłączyć za pomocą terminalu w OS X 10.8 Mountain Lion?


17

Jak możesz wyłączyć Gatekeepera za pomocą poleceń terminalowych w OS X 10.8 Mountain Lion? Chcę powtórzyć wybór panelu preferencji Bezpieczeństwo i prywatność, aby umożliwić uruchamianie aplikacji pobranych z dowolnego miejsca :

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Dysponując poleceniem terminalu, mogę napisać skrypt do wykonania tego zadania zdalnie, zamiast ręcznie przechodzić do każdego komputera Mac i zmieniać te ustawienia za pomocą myszy i kilku kliknięć.

Odpowiedzi:


22

Spctl narzędzie powinno załatwić sprawę.

sudo spctl --master-disablewyłączy testy Gatekeeper i sudo spctl --master-enableponownie je włączy (do domyślnego ustawienia App Store i podpisanych aplikacji - nie wydaje się, że ustawienie tylko App Store jest możliwe).

Pamiętaj, że nie spowoduje to błędu, jeśli uruchomisz go bez sudouprawnień, ale sudow rzeczywistości jest to wymagane.


1
Strona podręcznika mówi, że spctl --disable --labla „Mac App Store” wyłączy instalację wszystkich aplikacji Mac App Store, więc wydaje się możliwe, że będzie mógł włączyć tylko aplikacje MAS.
Megan Walker,

@SamuelWalker Nie zauważyłem tego wcześniej, ale tak naprawdę wymagana byłaby reguła lub etykieta równoważna wszystkim aplikacjom innym niż App Store. W przeciwnym razie jest to dyskusja, ponieważ nie można wyłączyć wszystkich innych źródeł niezależnie od tego, co mogę powiedzieć.
robmathers,

To prawda. Właśnie przejrzałem rzeczywistą bazę danych SystemPolicy i z tego, co mogę powiedzieć, jest tylko kilka etykiet, których używa. „GKE”, „ID dewelopera”, „Mac App Store”, „Apple System”, „Apple Installer”, „Brak pasującej reguły”. Chociaż te ciągi są arbitralne [i mogą ulec zmianie w przyszłych wersjach OSX] może to być zbyt hackerskie, ale wydaje się możliwe, że możesz ręcznie wyłączyć GKE i ID programisty.
Megan Walker,

@robmathers, dzięki za odpowiedź! Nauczyłem się innego obejścia: możesz kliknąć instalatora prawym przyciskiem myszy i kliknąć Otwórz (co otworzy aplikację bez sprawdzania bez strażnika)
Brian McCarthy

Tak, to zdecydowanie łatwiejszy sposób, jeśli potrzebujesz uruchomić coś jednorazowo.
robmathers,


3

Każde z nich wyłącza również okna dialogowe Gatekeeper (po ponownym uruchomieniu), ale nie zmieniają ustawienia pokazanego w Preferencjach systemowych.

sudo defaults write /var/db/SystemPolicy-prefs.plist enabled -string no
defaults write com.apple.LaunchServices LSQuarantine -bool false

Nie wiem, czy spctl --master-disableróżni się w jakiś sposób od wyłączenia Gatekeeper w Preferencjach systemowych, ale spctl --statuszmienia się na assessments disabledpo wyłączeniu Gatekeeper w Preferencjach systemowych.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.