Skopiować plik ISO na dysk USB w OS X?


73

Próbowałem skopiować plik ISO na dysk USB. Nie mogę tego zrobić za pomocą Narzędzia dyskowego. Jak mogę skopiować plik ISO na dysk USB?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ale dostaję poniżej. Mam wystarczającą ilość miejsca w napędzie USB 16 GB na plik ISO 2 GB. Co ja robię źle?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Debugowanie

Bmike skomentował „Możesz oddzielić skanowanie obrazu od przywracania, aby zobaczyć, czy problem dotyczy obrazu lub kopii. Obrazy -> Skanuj obraz w celu przywrócenia ... z menu Narzędzia dyskowego”. ale procedura wyzwala błąd poniżej. Co to znaczy?

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Możesz oddzielić skanowanie obrazu od przywracania, aby sprawdzić, czy problem dotyczy obrazu lub kopii. Obrazy -> Skanuj obraz w celu przywrócenia ... z menu Narzędzia dyskowego.
bmike

4
Powodem, dla którego nie zadziała w ten sposób, jest to, że OS X nie odczytuje natywnie formatu pliku tego konkretnego ISO, co prawdopodobnie jest NTFS. Powodem, dla którego działa dd, jest to, że jest to narzędzie do kopiowania bloków niskiego poziomu, dlatego system plików nie ma znaczenia.
chillin

Odpowiedzi:


26

Od http://www.youtube.com/watch?v=fu2g_E2ZK8A :

Zrzut ekranu z wideo

Możesz także spróbować tego. Mi to pasuje. Jest to raczej „surowa” kopia i zazwyczaj nie będzie działać w przypadku rozruchowego USB, ale będzie działać w innych przypadkach.

Oto transkrypcja poleceń ze zrzutu ekranu dla przyjemności kopiowania / wklejania.

diskutil list                      # shows disks
hdiutil convert -format UDRW -o destino.img origen.iso  # convert to dmg
sudo dd if=destino.img.dmg of=/dev/rdisk1 bs=1m     # copy to USB on rdisk1

1
... gracias +1 i bs = 1M, aby przyspieszyć przesyłanie większych plików Komentarze NB.
hhh

9
Podczas gdy twoja odpowiedź może teoretycznie odpowiedzieć na pytanie, lepiej byłoby zawrzeć zasadnicze części artykułu w odpowiedzi poniżej i podać link do odniesienia
Pfitz

@Pfitz punkt 2:28 powinien zawierać wszystkie niezbędne informacje, utworzył zrzut ekranu z punktem mojej odpowiedzi, ale być może warto go tutaj dodać.
hhh,

Działa idealnie dla bootowalnego obrazu ubuntu)
nagradzający

1
muszę odejść, aby wysunąć pierwszy, myślę
tofutim

178

IMHO najłatwiej jest w terminalu:

 • Pierwszy bieg diskutil list
 • następnie włóż pamięć USB
 • i uruchom diskutil listponownie, aby zobaczyć węzeł dysku (np. / dev / disk2).
 • Teraz biegnij diskutil unmountDisk /dev/diskN
 • i zrobić sudo dd if=/path-to.iso of=/dev/rdiskN bs=1m(lub bs=1Mz homebrew)
 • Gdy zakończono diskutil eject /dev/diskN

29
Używanie = / dev / rdiskN (z „r” dla „raw”) zamiast = / dev / diskN jest znacznie szybsze. Zredagowałem odpowiedź.
jcsahnwaldt

5
Uruchomiłem to z obrazem ISO systemu Windows XP i próbowałem z nim uruchomić - bez powodzenia.
Steven Vachon

56
Podczas dddziałania naciśnij Ctrl-T, aby zobaczyć jego postęp. Jeśli bs=1mto 182+0 records outoznacza, że ​​182 MB zostało przeniesionych.
fletom

11
Ta metoda działa głównie, tworzy (zwykle, w zależności od tego, czym byłeś ISO) dysk USB sformatowany w UDF. Można je odczytać w systemie OS X i prawdopodobnie w systemie Linux (ale nie w systemie Windows). Ale (i zauważ dobrze), nie rób tego dla USB, z którego chcesz „uruchomić” system (np. Dysk instalacyjny systemu Windows), ponieważ trzeba je ponownie sformatować w FAT32: superuser.com/q/1063220/39364
rogerdpack

1
Ta metoda nie działała dla mnie, aby uruchomić instalację systemu Windows 10. Musiałem użyć rozwiązania @ rogerdpack.
David

10

Jeśli chcesz, aby twój USB był „bootowalny”, kiedy wszystko zostało powiedziane i zrobione (np. Dysk instalacyjny systemu Windows), albo będziesz chciał użyć Boot Camp Assistant(zaznacz tylko pole „Utwórz dysk instalacyjny systemu Windows 7 lub nowszej wersji” , a następnie postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami, utworzy wersję FAT32 (tzn. bootowalną) wersji USB twojego pliku ISO).

Niektóre ISO są tworzone jako „specjalne”, aby tego nie potrzebować, ale nie wszystkie są (np. Dyski instalacyjne systemu Windows). Szczegóły: https://superuser.com/q/1063220/39364

Tj. ddNie zawsze wystarczy. Specjalnie dla systemu Windows .iso.


8

Możesz użyć narzędzia typu open source o nazwie UNetbootin .
Ponadto można zobaczyć tutorial krok po kroku ze zdjęciami przez Ubuntu w tutaj .
wprowadź opis zdjęcia tutaj


Pamiętaj, że UNetbootin nie obsługuje dysków w trybie UEFI, więc jeśli chcesz po prostu zainstalować na jednej partycji już sformatowanego dysku GPT (np. Jeśli masz Windows 8 lub chcesz uruchomić podwójnie z wewnętrznym HD Maca), to wygrał nie działa.
Duke

3
Z mojego doświadczenia wynika, że ​​UNetbootin tworzy uszkodzone instalatory. Testowane z CentOS, Debian i Ubuntu na dysku flash USB. Wszystkie instalatory uruchamiają się poprawnie, ale występują problemy z uruchomieniem procesu instalacji.
Casey Watson

Działa jak mistrz, jeśli twoja dystrybucja pojawi się w menu rozwijanym
Benjineer

7

Ten wątek tu przedstawiono graficzny sposób obracając napęd USB do dysku rozruchowego. Użytkownik jbdjunk wspomina o poniższej procedurze, skopiowanej z wcześniejszej strony.

 1. Otwórz Narzędzie dyskowe
 2. Podłącz USB
 3. Sformatuj USB na Mac Extended (kronikowany)
 4. Utwórz partycję na USB [GUID dla układów Intel, APM dla PPC]
 5. Odmontuj utworzoną partycję
 6. Przeciągnij i upuść obraz dysku (dmg lub iso) do Narzędzia dyskowego
 7. Otwórz obraz dysku (podwójne kliknięcie lub przycisk w DU)
 8. Wybierz otwarty obraz dysku w lewym menu
 9. Kliknij, aby przywrócić
 10. Przeciągnij i upuść wybrany obraz do pola źródłowego
 11. Przeciągnij i upuść (odmontowaną) partycję USB na miejsce docelowe
 12. OK (może być konieczne wpisanie hasła administratora itp.)
 13. Czekać
 14. Cieszyć się!

Powyższa metoda działała w systemie OSX El Capitan z obrazem .dmg.
ClearCrescendo,

2
Dlaczego Mac Extended (Journaled) vs MS-DOS FAT ?
IgorGanapolsky

3

Można znaleźć Debianie style- / dev / sdb lokalizację po $ sudo port install watchczym coraz adres z bufora pierścieniowego jądra z $ sudo watch --interval=1 'dmesg|tail'tak

wprowadź opis zdjęcia tutaj

teraz wiesz, że ten adres jest podobny /Volumes/disk1s1do punktu montowania, /Volumes/Untitled 1ale Apple wymaga cukru syntaktycznego, $ sudo umount /Volumes/UNTITLED\ 1/ umount(/Volumes/UNTITLED 1): Resource busy -- try 'diskutil unmount'ale to nas nie powstrzyma! Tak więc wszystko w jednym linijku poniżej, ciesz się!

$ sudo watch --interval=1 'dmesg|tail'
$ sudo diskutil umount /Volumes/UNTITLED\ 1/
Volume UNTITLED on disk1s1 unmounted
$ sudo dd if=en_windows_8_x86_dvd_915417.iso of=/dev/disk1s1 bs=1m 

To do tej pory jest bardzo blisko współpracuje z dystrybucjami takimi jak Ubuntu tutaj . Teraz wprowadzamy tylko niewielką różnicę w tej procedurze, aby działała na komputerach Apple, a mianowicie konwertowała ISO na specjalny format zwykle oznaczony DMG lub po prostu IMG.

Sposób Apple

Jedyna różnica w stosunku do Apple polega na tym, że musisz przekształcić plik ISO w specjalny plik DMG i przesłać go. Odpowiedź zawiera film, który rozwiązał problem, ale ten zrzut ekranu powinien zawierać wszystkie niezbędne elementy.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


... więc tutaj nawet nie próbowałem rozwiązać pierwotnego problemu z GUI (może istnieć tak wiele powodów wadliwego działania!), wybrałem sposób uniksowy. Błąd prawdopodobnie miał coś wspólnego z jakimś interfejsem GUI, którego jeszcze nie rozumiem - czy ktoś mógłby pomóc z oryginalnym błędem? Dlaczego to nie działało tak jak wyżej?
hhh

... trwa zbyt długo, aby nagrać ISO: A) być może mam słabą pamięć USB (wolny czas zapisu), ale może się zdarzyć, że coś jest zepsute w systemie - jeśli ta metoda i Metoda GUI nie działa, prawdopodobnie nie jest to dobry znak lub?
hhh

3
Polecenie można ulepszyć, spróbuj użyć surowego urządzenia blokowego i ustawić przyzwoity rozmiar bloku:sudo dd if=en_windows_8_x86_dvd_915417.iso of=/dev/rdisk1s1 bs=1m
stuffe

2
Możesz także przekonwertować plik obrazu z ISO na format DMG obrazu jabłka, a następnie zrobić to z GUI. Nadal potrzebuje podróży do terminala, aby wykonać konwersję, ponieważ nie sądzę, że możesz to zrobić w diskutil:StuffeMac:~ stuffe$ hdiutil convert -format UDRW -o ./runtimelivecd.img ./runtimelivecd.iso
faszeruj

1
Domyślny rozmiar bloku to 512 bajtów, co powoduje wiele tysięcy operacji odczytu / zapisu więcej niż jest to wymagane. Zastosowanie większych wartości oznacza, że ​​może bardziej utknąć w zębach, ponieważ dla lepszej analogii możesz pójść znacznie wyżej, jeśli zasługuje na to urządzenie (na przykład duży dysk twardy), ale 1 MB jest ogólnie OK dla pamięci USB, która nie jest to wszystko tak szybko. Przeczytaj to na niektórych forach forums.freebsd.org/showthread.php?t=11585
faszeruj

3

Mogę potwierdzić, że „oficjalna” wersja Win10 (a także Win 7.1) uzyskana od uniwersyteckiego dystrybutora kończy się na pamięci USB sformatowanej w UDF po skopiowaniu z dd. Odpowiedź Rogerdpack wyjaśnia dlaczego.

Pamiętaj, że niektóre wersje Asystenta Boot Camp nie oferują opcji „Win 7 lub nowsza”; Wersja 3 (.2) i nowsze. Ponadto, jeśli skopiowałeś swój plik ISO bezowocnie na dysk USB (teraz w formacie UDF), Asystent Boot Camp może (będzie) narzekać na zbyt małą pamięć flash 8 GB. Sformatuj ten dysk przed użyciem go w Asystencie Boot Camp.-1

Cytując z artykułu ubuntu, do którego wcześniej linkowano:

Myślę, że kluczem jest użycie napędu (/ dev / sdb), a nie partycji (/ dev / sdb1), w opcji =:

sudo dd if = dban.iso of = / dev / sdb bs = 1m


1
ls: /dev/sdb: No such file or directory, hmm.
nohillside

Może trochę więcej szczegółów?
rogerdpack

1
Podejrzewam, że odpowiedź poszukiwacza pokazuje znajomość innych systemów operacyjnych UNIX (FreeBSD, Linux, Solaris itp.), W których plik urządzenia, taki jak / dev / sdb, zwykle odnosi się do drugiego napędu SCSI w systemie. Odpowiednikiem OS X będzie / dev / disk1 lub / dev / rdisk1.
Francis z ResponseBase
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.