Otwórz dwa widoki tego samego pliku PDF


11

Czy istnieje sposób otwarcia dwóch widoków tego samego pliku PDF w podglądzie (bez tworzenia dwóch kopii pliku), a może podzielenia okna i wyświetlenia dwóch różnych stron jednocześnie?

Jest to bardzo przydatne podczas czytania artykułu, który odwołuje się do równań na poprzednich stronach.

Odpowiedzi:


5

Z okna dialogowego Drukuj wybierz przycisk PDF, otwórz PDF w podglądzie.

Tymczasowa kopia wydaje się po prostu znikać po zamknięciu, tak jak byś tego chciał; i ma taką samą nazwę i lokalizację jak oryginał. Jeśli oznaczysz nową kopię, utworzy ona duplikat z nową nazwą i zdecydujesz się zapisać lub nie.


19

Regularne otwieranie pierwszego, a następnie użycie openpolecenia z -nopcją powinno załatwić sprawę.

Aby to zrobić, po prostu:

  1. Otwórz aplikację Terminal.app
  2. wpisz open -ni wstaw plik do okna Terminal. Pełna ścieżka do pliku pojawi się po wpisaniu.
  3. Wciśnij Enter.

-nOpcja otwiera nową instancję aplikacji (w tym przypadku z jednej domyślnej, jak żadna inna jest określona), nawet jeśli jest już uruchomiony.


1
Świetny! Czy można to zrobić za pomocą GUI? Czy usługi byłyby sposobem na skonfigurowanie go (jeśli często go używam)? (Nowy użytkownik OS X)
Szabolcs

@Szabolcs To będzie rzeczywiście podejście.
Thecafremo

1
Jeśli ktoś nie wie, możesz wybrać plik w Finderze, nacisnąć Cmd+c, otworzyć terminal, napisać open -n i nacisnąć, Cmd+vaby wkleić ścieżkę
nachocab

5

Odtłuszczanie zawiera elementy menu służące do oznaczania strony i powrotu do zaznaczonej strony. Możesz przypisać do nich skróty w Preferencjach systemowych.


1
Wygląda na to, że Skim też ma podzielony widok. Prawdopodobnie lepiej jest używać Skim zamiast podglądu. Dzieki za sugestie!
Szabolcs

3
Bardziej bezpośrednio w Skim, możesz przytrzymać klawisz Cmd i kliknąć gdzieś w dokumencie. Zostanie otwarte nowe okno „widok” / wyśrodkowane na miejscu, w którym kliknięto, i oba okna mogą teraz przewijać niezależnie.
Sam Mason

1

Innym rozwiązaniem byłoby użycie przeglądarki do otwarcia pliku PDF. Dla mnie powszechne jest używanie chrome do czytania pliku PDF, gdy chcę 2 wystąpienia pliku. Uważam również, że wyszukiwanie słowa w dużym pliku PDF za pomocą przeglądarki jest szybsze niż w oprogramowaniu PDF.


0

Połączenie Kopiuj i Nowy ze Schowka pozwala otworzyć dowolną część pliku PDF w nowym oknie (z zastrzeżeniem, że nie jest to widok w tym sensie, że modyfikacje nie rozprzestrzeniają się do oryginalnego dokumentu). Użyj zaznaczenia prostokątnego, aby wybrać część pliku PDF, którą chcesz w osobnym oknie, np. Figurę lub wykres, lub wybierz całą stronę i naciśnij command-c- command-n.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.