Jak sprawić, by dysk twardy był widoczny w Finderze?


33

W systemie OS X Lion nie widzę dysku twardego w Finderze i wydaje mi się, że nie mam uprawnień do utworzenia folderu w / z terminala.

Wiem, że mogę to zrobić, jeśli aktywuję użytkownika root, ale muszę widzieć katalogi utworzone w / w Finderze.

Jak mogę wyświetlić mój główny dysk twardy w Finderze?


Pytasz o lwa lub lwa górskiego? Twój tekst mówi jedną rzecz, a tag inną.
Daniel

Odpowiedzi:


47
  1. W Finderze przejdź do menu „Finder” i wybierz „Preferencje”.
  2. Na karcie „Ogólne” zaznacz pole wyboru obok pozycji „Dyski twarde” - spowoduje to, że dysk twardy będzie widoczny na pulpicie.
  3. Na karcie „Pasek boczny” w sekcji „Urządzenia” ponownie zaznacz pole wyboru obok „Dyski twarde” - spowoduje to umieszczenie dysku twardego na pasku bocznym dowolnego okna wyszukiwarki, a także dodanie go do „Otwórz”, „Zapisz”, i arkusze dialogowe „Zapisz jako ...” (a także inne)

Jeśli jesteś administratorem komputera, nie powinieneś mieć problemów z dodawaniem plików i folderów do katalogu głównego (/)


5

Martwiło mnie to przez chwilę na komputerze mojej żony. Miałem wszystko zaznaczone w preferencjach i nadal się nie wyświetlało.

Potem odkryłem, że jeśli najedziesz Urządzeniami na pasek boczny w Finderoknie, pojawi się małe Pokaż i Ukryj, które się pojawi.


3

Uruchom Finder, a następnie naciśnij shift+ command+ C.

W systemie Windows działa to podobnie jak „Mój komputer”. Daje ci listę wszystkich podłączonych napędów na komputerze Mac, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, a także dysków sieciowych.


Gdzie znalazłeś tę mistyczną inkantację?
Tom Walker

0
  1. W Finderze przejdź do menu „Finder” i wybierz „Preferencje”.
  2. Dodaj nazwę swojego MacBooka do paska bocznego.
  3. Kliknij nazwę swojego MacBooka i przeciągnij dysk twardy lub untitledna pasek boczny.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.