Jak mogę utworzyć nową partycję odzyskiwania na dysku ZEWNĘTRZNYM?


10

Chcę włączyć szyfrowanie na zewnętrznym dysku FireWire . Dysk został sformatowany jakiś czas temu (ponad 2 lata), a wybierając „szyfruj wolumin” z menu kontekstowego Findera, Mountain Lion odmawia z komunikatem:

Wymagany jest system odzyskiwania dla docelowego dysku

Okazuje się: Potrzebujesz partycji odzyskiwania (RP) na dysku zewnętrznym, który chcesz zaszyfrować. Mój nie ma, ponieważ został sformatowany, gdy nie było partycji odzyskiwania.

Ponowne sformatowanie dysku powoduje utworzenie nowego RP, ale nie mogę tego zrobić, ponieważ nie mam zapasowych dysków, na których można zamienić dane.

Ta podpowiedź nie jest przydatna, ponieważ dotyczy dysków wewnętrznych.

Dlatego szukam sposobu na utworzenie partycji odzyskiwania na dysku zewnętrznym, aby móc włączyć szyfrowanie dla tego dysku. (Jak) można to zrobić?

EDYCJA: Tak, na dysku jest miejsce na inną partycję. diskutil list:

/dev/disk2
  #:            TYPE NAME      SIZE    IDENTIFIER
  0:   GUID_partition_scheme        *320.1 GB  disk2
  1:            EFI        209.7 MB  disk2s1
  2:         Apple_HFS le_disk    306.7 GB  disk2s2

EDYCJA II:

Dane wyjściowe z innego dysku. Tutaj szyfrowania przegrodą (FreeSpace®-500) ma współpracowała z Finder. Należy zauważyć, że (niewidoczna) partycja rozruchowa utworzona podczas procesu nosi nazwę Boot OS X , a nie Recovery HD .

/dev/disk2
  #:            TYPE NAME        SIZE    IDENTIFIER
  0:   GUID_partition_scheme          *2.0 TB   disk2
  1:            EFI           209.7 MB  disk2s1
  2:         Apple_HFS TimeMachine     1.5 TB   disk2s2
  3:     Apple_CoreStorage FreeSpace-500    503.3 GB  disk2s3
  4:         Apple_Boot Boot OS X      134.2 MB  disk2s4

Jeśli próbujesz to zrobić na dysku z danymi, może to nie być możliwe, ponieważ nie możesz przenieść początku partycji HFS. Zależy to od tego, czy partycja odzyskiwania musi znajdować się fizycznie przed partycją danych, czy nie.
Fałszywe imię

Nie wiem, czy RP musi być fizycznie przed partycją danych, czy nie.
myhd

Co diskutil listpokazuje dla zewnętrznego? Czy możesz utworzyć nową partycję 1 GB, zmniejszając istniejącą, lub zezwolić jednej istniejącej partycji na działanie jako odzyskiwanie HD. musi mieć około 700 MB miejsca.
bmike

1
Dokładnie 650 MB.
duci9y

Odpowiedzi:


10

Ręczne klonowanie partycji odzyskiwania

Ten proces działał dla mnie na zewnętrznym napędzie USB, ale nie mam dysku Firewire ani zaszyfrowanej partycji do testowania, ale powinien działać dla Ciebie.

Wymagania

 • Istniejąca partycja odzyskiwania na dysku wewnętrznym (lub w innym miejscu).
 • Co najmniej 650 MB wolnego miejsca na twoim dysku zewnętrznym (poprzednia wersja tej odpowiedzi wymagała więcej miejsca, ale w pierwszej części poprawiłem tylko to, co jest wymagane).

Dodaj nową partycję

Uwagi: ten proces nie jest destrukcyjny, pod warunkiem, że masz wystarczającą ilość wolnego miejsca na dysku.

 1. W terminalu uruchom diskutil list. Powinieneś otrzymać dane wyjściowe w następujący sposób:

  /dev/disk0
    #:            TYPE NAME          SIZE    IDENTIFIER
    0:   GUID_partition_scheme            *120.0 GB  disk0
    1:            EFI             209.7 MB  disk0s1
    2:         Apple_HFS Macintosh SSD      119.2 GB  disk0s2
    3:         Apple_Boot Recovery HD       650.0 MB  disk0s3
  /dev/disk1
    #:            TYPE NAME          SIZE    IDENTIFIER
    0:   GUID_partition_scheme            *320.1 GB  disk1
    1:            EFI             209.7 MB  disk1s1
    2:         Apple_HFS Portable        319.7 GB  disk1s2
  

  Zanotuj identyfikatory istniejącej partycji odzyskiwania (w moim przypadku disk0s3) i głównej partycji na dysku zewnętrznym ( disk1s2).

 2. Uruchom diskutil info disk1s2 | grep 'Total Size', zastępując disk1s2identyfikator woluminu zewnętrznego. Zanotuj liczbę wymienionych bajtów.
 3. Uruchom diskutil resizeVolume disk1s2 Xb JHFS+ Temp 650002432b, zastępując X całkowitą liczbą bajtów z kroku 2 minus 650002432. Spowoduje to podział dysku na partycje, dając nam nową partycję z dokładnie wystarczającą ilością miejsca na partycję odzyskiwania. Uwaga: Partycja odzyskiwania nie zawsze ma 65 0002432 bajtów. Sprawdź dokładny rozmiar, sprawdzając diskutil infopartycję, którą chcesz skopiować.
 4. resizeVolumePolecenie wypisze nową mapę partycji (jak w punkcie 1), zanotuj identyfikator dla nowej partycji (oznaczonego Temp).

Sklonuj istniejące odzyskiwanie do nowej partycji

 1. Uruchom następujące polecenie w Terminalu do klonowania partycji odzyskiwania na nowej partycji, zastępując disk0s3oraz disk1s3z odpowiednich identyfikatorów partycji:

  sudo asr -source /dev/disk0s3 -target /dev/disk1s3 --erase
  

  Zostaniesz poproszony o podanie hasła i sprawdzenie, czy chcesz usunąć zawartość (wpisz y, a następnie enter), a następnie rozpocznie się proces klonowania.

 2. Odmontuj partycję odzyskiwania, jeśli jest zamontowana, a następnie uruchom sudo asr adjust --target /dev/disk1s3 --settype "Apple_Boot". Pamiętaj, aby zastąpić disk1s3odpowiednim identyfikatorem. Ustawia to właściwy typ partycji, który uniemożliwia systemowi OS X automatyczne podłączanie partycji odzyskiwania po podłączeniu dysku zewnętrznego.

Jeśli wszystko zakończy się poprawnie, powinieneś mieć działającą partycję odzyskiwania na dysku zewnętrznym.


Dziękuję bardzo za tę obszerną podróż do terminalu (jak!). Postępowałem zgodnie z instrukcjami, ale dostałem się do Error: -69742: The requested change in size is too smallkroku 3.
myhd

Mam to raz, dwukrotnie sprawdź, czy używasz odpowiedniej wartości dla woluminu o zmienionym rozmiarze. Powinien to być numer z kroku 2 minus 650002432 . Jeśli to nadal nie działa, spróbuj zmniejszyć tę wartość lub zmień rozmiar partycji za pomocą Narzędzia dyskowego, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami w drugiej sekcji.
robmathers,

@myhd jakieś szczęście? Jeśli nadal masz problemy, daj mi znać, a mogę zaoferować dalszą pomoc.
robmathers,

Próbowałem zmniejszyć partycję z Narzędzia dyskowego i nic nie pomogło. Próbowałem tego samego z dysku, który miał te same cechy opisane w pierwotnym pytaniu, i wszystko poszło dobrze, nawet bez konieczności uciekania się do twoich wskazówek. Tajemniczy. Zakładam, że pierwszy dysk, o którym mowa, został w jakiś sposób ukryty. Znalazłem jednak interesujący kawałek: nowo utworzona partycja na dysku, który ma być zaszyfrowany, nazywa się „Boot OS X” zamiast „Recovery HD” na wbudowanym dysku systemowym. Może dlatego to nie zadziałało?
myhd

Ach, rozumiem, dlaczego masz problemy. Na podstawie diskutil listdodanego do posta nie masz partycji odzyskiwania. Będziesz chciał dodać jeden przed kontynuowaniem.
robmathers,

3

To nie rozwiązuje problemu, ponieważ obecnie stoi z PO, ale może być pomocne dla kogoś, kto znajdzie tę stronę, szukając rozwiązania tego problemu z dyskiem zamontowanym na USB (w przeciwieństwie do dysku FireWire, ponieważ OP określa teraz).

Wygląda na to, że ten artykuł bazy wiedzy Apple faktycznie odpowiada na twoje pytanie: http://support.apple.com/kb/HT4848

Trzeba będzie utworzyć nową partycję na dysku zewnętrznym (co sugeruje artykuł, ale nie podaje, można to zrobić nieniszcząco, co sugeruje, że partycja nie musi być fizycznie przed rozpoczęciem partycji danych).

Jeśli masz miejsce na utworzenie nowej partycji 1 GB na dysku zewnętrznym, artykuł sugeruje, że możesz zainstalować dysk odzyskiwania na tej partycji.

Mimo to, i to jest problem, przed partycjonowania lub zaszyfrowanie dysku z cennych danych, byłoby to bardzo bardzo dobry pomysł, aby wykonać kopię zapasową wspomnianych danych w przypadku coś pójdzie nie tak.


Recovery Disk Assistant działa na urządzeniach USB. Niestety mój jest dyskiem FireWire.
myhd

2

W rzeczywistości możliwe jest nieniszczące dodanie partycji odzyskiwania do dysku za pomocą Carbon Copy Cloner . Z menu Okno wybierz Disk Center i wybierz dysk, do którego chcesz dodać partycję odzyskiwania z listy po lewej stronie. Zakładka Partycja odzyskiwania po prawej stronie powinna umożliwiać dodanie partycji odzyskiwania.

Jak już sugerowano, pamiętaj, aby mieć kopię zapasową podczas partycjonowania na żywo dysków na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.


Ciekawy! Nie wiedziałem, że CCC ma tę funkcjonalność. Próbowałem, a na powierzchni działało. Jednak po skonfigurowaniu szyfrowania proces zatrzymał się w tym oknie dialogowym: „Plik rozruchowy nie został zapisany” . Jakieś pomysły?
myhd

0

O wiele łatwiej jest po prostu użyć wybranego instalatora systemu operacyjnego i tego narzędzia, aby wykonać Recovery HD (lub zaktualizować istniejący HD odzyskiwania, jeśli Apple nie zrobi tego podczas aktualizacji samego systemu operacyjnego)

Możesz spojrzeć na narzędzia, które były używane przez wielu administratorów Maca, więc są aktualizowane, gdy wszystko z czasem się psuje. Apple zaleca ponowną instalację systemu operacyjnego, ale jest to pośredni sposób, jeśli nie masz nic przeciwko uruchomieniu specjalnego narzędzia do tego ograniczonego zadania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.