Jak odtworzyć partycję Lion Recovery HD?


8

Mam Macbook Air Mid 2011, który został fabrycznie zainstalowany z Lionem.

Po problemach sprzętowych gładzika chciałem mieć pewność, że żaden z moich programów nie był odpowiedzialny za problem. Uruchomiłem partycję odzyskiwania i użyłem programu narzędziowego do dysku na partycjonowanie dysku za pomocą pojedynczej partycji (partycji odzyskiwania nie było na liście, więc założyłem, że nie dotyczy to partycjonowania podobnego do ukrytej partycji EFI) i ponownie zainstalowałem Lion na tę partycję.

Później zauważyłem, że w rzeczywistości usunęło to wewnętrzną partycję odzyskiwania (chociaż umożliwia uruchomienie „odzyskiwania sieci”).

Teraz szukam sposobu na „przywrócenie” tej wewnętrznej partycji odzyskiwania. Czy istnieje ręczny sposób ponownego włączenia tej partycji? Lub w jakikolwiek inny sposób pozwalający mi korzystać z Filevault 2 (który wymaga wewnętrznej partycji odzyskiwania)?


Co widzisz po uruchomieniu komputera Mac przy wciśniętym klawiszu opcji?
bmike


Mam ten problem. Znalazłeś rozwiązanie? Teraz mój MBA2011 nie ma partycji odzyskiwania HD, ponieważ wykonałem przywracanie Time Machine. Chciałbym go odzyskać.

Szukałem również odpowiedzi na to pytanie, ponieważ mam ten sam problem (chociaż nie jestem pewien, w jaki sposób moja partycja odzyskiwania została usunięta). Jak dotąd jedyną odpowiedzią, jaką mogę znaleźć, jest: „Zainstaluj ponownie Lion”. Wygląda na to, że nie ma sposobu na utworzenie partycji odzyskiwania, jeśli jej nie ma. (Byłbym szczęśliwy, gdybym udowodnił, że się mylę.)
TJ Luoma,

„Lion Recovery Update” odtworzy partycję, szczegółowe informacje i inne alternatywy można znaleźć w części Jak utworzyć lub odtworzyć partycję odzyskiwania Lion?
ignis

Odpowiedzi:


3

Możesz odtworzyć partycję odzyskiwania systemu Lion, postępując zgodnie z instrukcjami dostępnymi w tym dokumencie wsparcia Apple: http://support.apple.com/kb/dl1433

Uwaga: partycja odzyskiwania nie powinna być normalnie używana, więc czy możesz wyjaśnić, w jaki sposób jej brakuje? Co się stanie, gdy uruchomisz komputer przy wciśniętych klawiszach CMD-R?


4
Twoja odpowiedź raczej nie pomoże kvDennis, ponieważ dokument pomocy, do którego się odwołujesz, jest dyskusją na temat tworzenia dysku przywracania USB. Ten proces wymaga istniejącej partycji przywracania. Jeśli stracił partycję, nie będzie mógł również utworzyć dysku przywracania.
David,

Widziałem to, dlatego raczej skomentowałem, a nie odpowiedziałem, ale nie jestem przekonany, że jeszcze go zgubił. Pamiętaj, nawet jeśli tak, myślę, że jest to najbliższa alternatywa, ponieważ będzie on w stanie potencjalnie utworzyć partycję zewnętrznie, kopię z powrotem. Zobaczmy, czy to naprawdę zniknęło.
faszerowane

Zgadzam się, że mógł go nie zgubić. Trudno mi sobie wyobrazić, że użycie Narzędzia dyskowego z partycji przywracania pozwoliłoby ci zrobić wszystko, aby uszkodzić partycję przywracania, przynajmniej nie tak łatwo.
David,

Właśnie zauważyłem, że właściwie odpowiedziałem, a nie komentowałem, a potem zaprzeczyłem sobie - ups, pomyłka - zostawię to, ponieważ mam nadzieję, że powstałe komentarze będą przydatne. Przepraszam za to.
faszerowane

Zakładałem, że partycja odzyskiwania zniknęła, ponieważ włączyłem menu debugowania dla programu narzędziowego do dysków (domyślnie zapisuję com.apple.DiskUtility DUDebugMenuEnabled -bool TAK) i tam pojawiła się partycja EFI, ale nic więcej.
kvDennis,

4

Zainstalowałem większy dysk w MBP i sklonowałem oryginalny dysk na nowy dysk za pomocą SuperDuper! Ten proces nie tworzy partycji przywracania. Ponowna instalacja Lion na nowym dysku stworzyła dla mnie niezbędną partycję.

Przeinstalowałem to za pomocą instalatora „USB Key” uruchomionego z partycji na dysku zewnętrznym. Moje konta użytkowników, aplikacje itp. Przetrwały ponowną instalację, ale musiałem uruchomić programy aktualizujące dla systemu operacyjnego i ponownie zainstalować Javę po ponownej instalacji Lion.

Pamiętaj, że zrobiłem to wszystko przed włączeniem Filevault na nowym dysku. Nie jestem pewien, czy to miało znaczenie, ale wydawało się rozsądne.


3

Narzędzie dyskowe może usunąć partycję odzyskiwania. Miałem problemy z moją oryginalną instalacją, dlatego utworzyłem drugą, tymczasową partycję, aby wykonać czystą instalację z InstallESD.dmg w instalatorze Lion. Następnie użyłem Asystenta migracji, aby przenieść moje aplikacje i pliki na nową partycję. W trakcie procesu utworzono drugą partycję odzyskiwania. Ponieważ miałem problemy z oryginalną instalacją, usunąłem oryginalną partycję odzyskiwania i kontynuowałem pracę z nową. Kiedy przyszedłem przenieść moje pliki z powrotem na pierwszą połowę dysku i skasować tymczasową drugą połowę, usunąłem także moją partycję odzyskiwania, bez żadnego żądania ode mnie potwierdzenia. Byłem bardzo wkurzony !. Musiałem zrobić dwa razy czystą instalację, aby go odzyskać.

Aby odpowiedzieć na pytanie OP, możesz utworzyć nową partycję odzyskiwania, wykonując czystą instalację, ale jeśli zrobisz to za pomocą nowej partycji, uważaj, że usunięcie tej nowej partycji w przyszłości może również usunąć partycję odzyskiwania. Będziesz potrzebował „Zainstaluj Mac OS X Lion” ze sklepu App Store. Następnie kliknij pobrany plik prawym przyciskiem myszy i wybierz „Pokaż zawartość opakowania”. Przejdź do „Spis treści”, a następnie „SharedSupport”, a znajdziesz „InstallESD.dmg”. Kliknij dwukrotnie i uruchom instalator. NIE POTRZEBUJESZ do tego Snow Leopard; możesz wykonać całkowicie czystą instalację.


1

Jeśli ponownie zainstalujesz OS X z App Store, odtworzy on także partycję odzyskiwania. Właśnie wypróbowałem to na maszynie wirtualnej. Najpierw usunąłem partycję Recovery HD. Następnie ponownie zainstalowałem OS X z App Store:

Pobranie i uruchomienie instalatora zajęło około dwóch godzin, a potem znów miałem działającą partycję odzyskiwania.

Ponowna instalacja OS X w ramach istniejącej instalacji jest podobna do uaktualnienia do nowej głównej wersji OS X lub utrzymuje pliki użytkownika i ustawienia na miejscu, ale zastępuje pliki systemowe nowymi wersjami. Podobnie jak aktualizacja OS X, usuwa na przykład Javę.

Aktualizacja do nowej głównej wersji OS X przywróci również partycję odzyskiwania.

Ponowna instalacja systemu OS X jest również zalecana przez programistę SuperDuper :

W rzeczywistości można łatwo odtworzyć partycję odzyskiwania, po prostu ponownie instalując Lion ze sklepu App Store. (Ma to dodatkową zaletę, że aktualizuje partycję odzyskiwania również najnowszymi danymi).

Carbon Copy Cloner ma opcję skopiowania partycji odzyskiwania na inny dysk, ale jeśli twój komputer Mac nie ma partycji odzyskiwania, Carbon Copy Cloner zaleca ponowną instalację OS X:

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.