Jak określić zużycie procesora i pamięci na proces na iPhonie?


15

Istnieje wiele popularnych aplikacji, które pokazują całkowite wykorzystanie pamięci RAM systemu i są bezpłatne. Jednak rozumiem, że tylko jailbreak telefon ma dostęp do interfejsów API, aby uzyskać dostęp do wykorzystania pamięci PER PROCESS na iOS. Jak można to zrobić najskuteczniej?

Ten link zawiera kilka przykładowych narzędzi, ale wszystkie wydają się nieaktualne i nie mają żadnych informacji, jeśli działają na iOS 5 i iOS 6. http://www.ifans.com/forums/threads/troublesh-memory-issues.142660/

Odpowiedzi:


17

Xcode ma aplikację o nazwie Instruments i można jej używać do gromadzenia wszelkiego rodzaju statystyk procesora i pamięci zarówno na żywo podczas pracy urządzenia, jak i do zapisywania do analizy w czasie. Korzystanie z tego narzędzia nie wymaga konta programisty, żadnego płatnego oprogramowania ani urządzenia z jailbreakiem. Musisz skonfigurować urządzenia w organizatorze Xcode, aby wskazać, że chcesz ich używać do programowania i podłączyć je przez USB - po prostu anuluj wszelkie żądania zarządzania certyfikatami lub profilami programistów, dodając każde urządzenie do organizatora Xcode.

instrumenty i próbkowanie iOS

Powyżej znajduje się jedno kliknięcie, rejestracja i możesz zanurzyć się tak głęboko, jak mogłem sobie wyobrazić, potrzebując, wybierając dodatkowe dane do próbkowania i wyświetlenia ...

szczegółowe instrumenty


Łał! To niesamowite narzędzie, o którym nie wiedziałem. Korzystam z komputera z systemem Windows, więc nie jest on natychmiast dostępny, ale mogę wypożyczyć komputer Mac znajomego lub wykonać hackintosh OSx86. Pozostawię pytanie otwarte dłużej, na wypadek, gdyby można to zrobić na samym telefonie (być może poprzez jailbreak), w przeciwnym razie oznaczę twoje jako Akceptuj w najbliższym tygodniu.
Syclone0044

Czy muszę to zrobić, aby dodać?
Znarkus

@Znarkus Nie sądzę, ale mogło się to zmienić, odkąd to zostało napisane ... Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, możesz zadać nowe pytanie w wersji na iOS i Xcode. Edytowanie tego starego postu może nie mieć sensu
bmike

Aby móc korzystać z instrumentów dla konkretnej aplikacji, musi być podpisany profilem programisty. Najprawdopodobniej musi to być twój, jednak nie mam profili innego dewelopera + certyfikatu do przetestowania tego.
Sirens,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.