Zainstaluj ponownie system Mac OS X Mountain Lion przed sprzedażą komputera Mac


14

Chcę sprzedać laptopa (Macbook Pro pod koniec 2011 r.). Usunąłem dysk, ale wygląda na to, że nie mogę ponownie zainstalować systemu Mac OS bez identyfikatora Apple ID. Na początku mój Mac był dostarczany z Lionem, uaktualniłem do Mountain Lion, a teraz moja partycja odzyskiwania zawiera instalator dla Mountain Lion. Gdy próbuję ponownie zainstalować komputer Mac, pojawia się monit o podanie mojego identyfikatora Apple. Ponieważ chcę to sprzedać, nie chcę umieszczać w nim żadnych moich informacji. Jak to robisz?

Odpowiedzi:


4

Jeśli uważasz, że licencja na Mountain Lion nie wydaje się być zbywalna na nowego właściciela (ponieważ większość z nich prawdopodobnie nie ma jasności co do przeniesienia / sprzedaży / przekazania licencji App Store na Mountain Lion), wówczas inne opcje mogą mieć sens niż instalacja Mountain Lion.

Dlaczego nie ponownie zainstalować Lion, który jest bezpośrednio związany ze sprzętem. Nie potrzebujesz Apple ID, aby korzystać z Internet Recovery lub asystenta dysku odzyskiwania Lion . Opcjonalnie możesz zaoferować pomoc kupującemu w przejściu na Mountain Lion, a także upewnić się, że rozumieją, że iLife może nie zostać uwzględniony w tej sprzedaży.

Możesz podarować niektóre lub wszystkie aplikacje na ich Apple ID, dać fizyczną kartę podarunkową na pokrycie oczekiwanego kosztu oprogramowania lub renegocjować cenę sprzedaży komputera Mac.

Omówiliśmy więcej opcji w tym wątku:

Apple dokumentuje opcje ponownej instalacji i usuwania w:


Miałem trudności ze znalezieniem się, jak dostać się do internetu Recovery, ale Command+Option+Rpodczas uruchamiania pracował dla mnie (z macworld.com/article/1167870/... )
jnylen

6

Jeśli akurat masz już instalowalną kopię Lion lub Mountain Lion,

  1. wykonaj kopię zapasową swoich danych osobowych
  2. zrób bootowalny pendrive do instalacji
  3. rozruch z napędu USB
  4. wybierz Narzędzie dyskowe
  5. partycjonowanie i sformatowanie dysku
  6. powinna być strzałka, aby pominąć wpis Apple ID i kontynuować instalację.

Każdy z tych dwóch sposobów powinien zapewnić ci instalację typu virgin.

Innym sposobem jest uruchomienie odzyskiwania po przytrzymaniu klawisza COMMAND-R podczas włączania przed dzwonkiem komputera Mac. Będzie wolno, ponieważ wszystkie pliki ładują się z serwerów Apple. Wykonaj sześć powyższych kroków, aby uzyskać czystą instalację.


Działa to na poziomie technicznym, ale jest problematyczne, jeśli twoja licencja na Mountain Lion nie jest przenoszona na nowego właściciela.
bmike

4

Zainstalowałem Mountain Lion na moim 17-calowym MacBooku Pro z 2009 roku za pomocą bootowalnego napędu kciuka.

Pobierz i uruchom Lion Diskmaker ze strony http://www.macupdate.com/app/mac/39701/lion-diskmaker . To narzędzie pozwala utworzyć bootowalny napęd kciuka z instalatora Mountain Lion. Przeszuka Twój system, aby sprawdzić, czy nadal masz pod ręką plik instalacyjny.

Jeśli nadal nie masz pliku instalacyjnego ML, sprawdź stronę Zakupy w App Store. Jeśli pokazuje Mountain Lion z przyciskiem POBIERZ , kliknij przycisk, aby pobrać Mountain Lion ze sklepu App Store, ale go nie instaluj. Jeśli aplikacja uruchomi się automatycznie, zamknij ją.

Uruchom ponownie Lion Diskmaker i pozwól mu przejść przez cały proces.

Gdy masz rozruchowy dysk USB, upewnij się, że masz kopię zapasową wszystkich danych osobowych na dysku zewnętrznym, zanim użyjesz Narzędzia dyskowego do partycjonowania i sformatowania dysku twardego laptopa i ponownej instalacji ML!

Powodzenia i szczęśliwej sprzedaży!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.