Gdzie mogę uzyskać kopię Mountain Lion, którą mogę odsprzedać za pomocą mojego sprzętu Apple?


10

Chcę wymienić niektóre starsze urządzenia Apple, które posiadam, a cały sprzęt został uaktualniony do najnowszego Mountain Lion przy użyciu wersji Mountain Lion App Store i mojego Apple ID. Sekcja 2.B umowy EULA dla Mountain Lion wyjaśnia, że ​​licencja zakupiona dla Mountain Lion za pośrednictwem App Store jest nieprzenoszalna:

B. Licencja na Mac App Store. Jeśli uzyskałeś licencję na oprogramowanie Apple w sklepie Mac App Store, z zastrzeżeniem warunków niniejszej licencji i dozwolonych przez zasady użytkowania Mac App Store określone w warunkach App Store (http: // www .apple.com / legal / itunes / ww /) („Zasady użytkowania”), użytkownik otrzymuje ograniczoną, nieprzenoszalną, niewyłączną licencję

Gdzie mogę uzyskać zbywalną licencję na Mountain Lion? Nie widzę żadnego sposobu, aby kupić Mountain Lion poza App Store. Czy sklepy Apple posiadają Mountain Lion na dyskach DVD lub USB? Nie widzę o tym żadnej wzmianki na ich kanadyjskiej stronie internetowej sklepu.

Mam dyski DVD Snow Leopard dla tych maszyn, ale ich uruchomienie w Mountain Lion czyni je bardziej atrakcyjnymi jednostkami odsprzedaży.


1
Właśnie rozmawiałem na czacie na żywo ze sklepu w USA i powiedzieli mi, że mogę zadzwonić pod numer 1-800-MY-APPLE i zamówić fizyczne media i licencję Mountain Lion. To pierwszy raz słyszę i waham się zadzwonić, żeby nie kupować. Czy próbowałeś zadzwonić do kanadyjskiego sklepu internetowego, aby sprawdzić, czy może to być coś nowego, co oferuje Apple? Może to być nowa osoba, która słyszała, że ​​Apple może wysyłać media 10.6 do potencjalnych aktualizatorów Mountain Lion, ale jeśli to prawda, to pierwszy raz, kiedy słyszałem, że Mountain Lion jest fizycznie na sprzedaż.
bmike

Przechowywanie jest podwyżką (stąd pytanie) i nawet nie pomyślałem, żeby zadzwonić pod ten numer, ale teraz to zrobię!
Ian C.

Odpowiedzi:


5

Nie jest wcale jasne, że Apple poprze przeniesienie konta App Store i jasne jest, że nie popierają przeniesienia części historii zakupów. Z prawnego punktu widzenia możesz być w stanie uciec od tego w niektórych częściach świata, ale wyraźnie nie jest to coś, co Apple chce wskazać, jak to osiągnąć lub ma wbudowaną funkcję „podaruj moją licencję” w swoich sklepach.

Dlaczego nie dołączyć karty podarunkowej do sklepu App Store lub innego ekwiwalentu pieniężnego przy sprzedaży?


Opcja karty podarunkowej to fajny pomysł. Jednak naprawdę chciałbym mieć na nim świeżą ML. Natychmiastowe uaktualnienie systemu operacyjnego jest nieco kłopotliwe z mniej doświadczonym potencjalnym nabywcą.
Ian C.

Załadowałem system operacyjny, aby zaoszczędzić czas i usiadłem z kimś, kto pomógłby mu skonfigurować Apple ID i upewnić się, że wykorzystał kartę. Podarowałem im również zakup wybranego identyfikatora Apple ID, dzięki czemu czułem się dobrze, że to, co sprzedawałem, było odpowiednio licencjonowane. Można go nawet wyczyścić i pozostawić przy pomocy Recovery HD, ale bez systemu operacyjnego, jeśli żadne z powyższych nie wydaje się wykonalne w konkretnym przypadku.
bmike

To świetny pomysł, dając im wsparcie techniczne.
Ian C.

1
Mam dobre relacje z moimi lokalnymi sklepami Apple i nigdy nie odmówiły mi, że używam ich jako publicznego miejsca spotkań, żeby sprzedać używanego Maca. Mówię kupującemu, że mogą zabrać komputer Mac do paska autentyczności i uzyskać opinię na temat historii napraw oraz inną opinię, zanim mi zapłacą. Sklep lubi spotykać się z klientami i może kupować akcesoria, uczyć się o zajęciach i mam nadzieję, że wszyscy wygrywają transakcję. Jeśli twój sklep jest szalony zajęty, zwróć uwagę, ale jeśli zapytasz przed użyciem, w większości przypadków powinno być OK.
bmike

Łał. Nigdy nawet nie zastanawiałem się nad tym. Muszę częściej kręcić się po moim lokalnym sklepie Apple!
Ian C.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.