Do czego służy pozycja menu bezpiecznego wpisywania klawiatury w aplikacji Terminal?


Odpowiedzi:


27

Zasadniczo ta opcja uniemożliwia innym aplikacjom (w tym np. TextExpander ) „przysłuchiwanie się” temu, co piszesz . Zapobiegając rejestrowaniu lub uzyskiwaniu dostępu do naciśnięć klawiszy przez inne procesy w tle, zapewniasz, że nie można ich rejestrować ani monitorować, np. przez prosty keylogger lub inny program działający z normalnymi uprawnieniami do potencjalnie szkodliwych celów.


11
Nie postawiłbym się na keyloggera. W końcu nadal przepływają dane z klawiatury do komputera, które można przechwycić na niższym poziomie (a nawet kablu).
nohillside

3
Chociaż może to być prawda, zapobiega wielu popularnym keyloggerom programowym dla OS X, takim jak logKext, zapewniając, że tylko proces pierwszego planu otrzymuje dane wejściowe na poziomie systemu operacyjnego.
Yasyf

Czy zagrożenie ze strony logKext jest nadal aktualne w 2019 r., Czy jest to głównie funkcja starszego typu? Nie mam na myśli żadnych konkretnych działań łagodzących, jestem ciekawy, czy mimo wszystko system operacyjny był odporny na tego rodzaju ataki w ciągu ostatnich 7 lat.
Graham P Heath


5

Jest świetna odpowiedź na ten temat na Security Stackexchange

„Bezpieczny wpis klawiatury” odwzorowuje EnableSecureEventInputfunkcję, której koncepcja została opisana tutaj . Zasadniczo aplikacje nie mają dostępu do samego sprzętu; uzyskują zdarzenia (np. dotyczące naciśnięć klawiszy) z systemu operacyjnego. Niektóre elementy systemu operacyjnego decydują o tym, która aplikacja otrzyma jakie zdarzenia, w zależności od jej praw dostępu i stanu GUI (istnieją szczegóły w zależności od tego, która aplikacja jest „na pierwszym planie”).

...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.