Jak wyłączyć lub opóźnić komunikat „Time Machine nie utworzył kopii zapasowej komputera w ciągu x dni”?


25

Mountain Lion i nowsze wersje OS X mają bardzo przydatną funkcję, w której Time Machine może przełączać się między wieloma miejscami docelowymi kopii zapasowych. Używam tego do tworzenia kopii zapasowej zarówno udziału sieciowego w domu, jak i zewnętrznego dysku, który trzymam poza siedzibą. Ponieważ od czasu do czasu mam fizyczny dostęp do dysku zewnętrznego, nie muszę go często wykonywać.

Po 10 dniach OS X każdego dnia wysyła mi komunikat o tej samej porze, na przykład: Time Machine nie utworzył kopii zapasowej komputera od 120 dni

Time Machine wciąż tworzy kopię zapasową w udziale sieciowym co godzinę, więc ten komunikat jest niepotrzebny (a drugie zdanie jest niepoprawne).

Lubię widzieć, kiedy ostatnia kopia zapasowa została ukończona, więc wolałbym nie usuwać dysku z listy docelowej Time Machine całkowicie. Podobnie wyłączenie Time Machine (jak zasugerowano tutaj ) nie jest opcją, ponieważ nadal potrzebuję moich kopii zapasowych do działania na innych dyskach.

Czy jest jakiś sposób na wyłączenie lub opóźnienie tej wiadomości? Idealnie byłbym w stanie ustawić go na dłuższy okres, aby przypominało mi, żebym robił kopię zapasową poza siedzibą co miesiąc.


1
Jestem w podobnej sytuacji. Ta wiadomość staje się naprawdę irytująca po chwili :(
gentmatt

Co gorsza - przerywa prezentacje Keynote!
Matt B.

1
4 wersje OS X i prawie 4 lata później ostrzeżenie pojawia się teraz jako powiadomienie, które pozostaje na ekranie aż do ręcznego usunięcia, ale w przeciwnym razie problem pozostaje nierozwiązany. Wygląda na to, że Apple nie zapewnia takiej możliwości bez wyłączenia Time Machine. Narzędzia innych firm nie działały poprawnie, ale można je rozwiązać za pomocą skryptu.
gabedwrds

Odpowiedzi:


4

Być może może pomóc TimeMachineScheduler lub TimeMachineEditor .


Ciekawy pomysł. TimeMachineScheduler wydawał się w ogóle nie być w stanie uruchomić kopii zapasowej - nie jestem pewien, czy dzieje się tak, ponieważ nie obsługuje wielu miejsc docelowych kopii zapasowych, czy też dlatego, że mogę teraz użyć udziału sieciowego. Oglądam teraz TimeMachineEditor, aby zobaczyć, czy to działa.
gabedwrds

TimeMachineEditor z powodzeniem uruchamia tworzenie kopii zapasowych, z drugiej strony robi to tylko dla pierwszego dysku, w przeciwieństwie do domyślnego zachowania, które obraca się przez wszystkie dostępne dyski.
gabedwrds

1
Korekta: uruchamia tworzenie kopii zapasowej ostatniego dysku, którego kopię zapasową wykonałem, i narzeka w oknie dialogowym, jeśli dysk nie jest dostępny. Nie, to nie wystarczy ...: /
gabedwrds
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.