Jak skonfigurować niestandardowe interwały powtarzania dla przypomnień?


11

Chciałbym skonfigurować alert dla powtarzającego się przypomnienia w Reminders.app na Mountain Lion. Obecnie jedyne opcje powtarzania ostrzeżenia to „Codziennie”, „Co tydzień”, „Co 2 tygodnie”, „Co miesiąc” i „Co roku”.

Opcje powtórzeń

Czy istnieje sposób na uzyskanie bardziej szczegółowej kontroli w harmonogramie powtarzania? Na przykład chciałbym przypomnieć o czymś w poniedziałek-czwartek-piątek? Jedynym sposobem, w jaki udało mi się to osiągnąć, jest utworzenie 4 oddzielnych przypomnień z tygodniowymi przerwami, których chcę uniknąć.


Czy masz Siri iPhone 4S / 5, nowy iPad lub iPod touch? Jeśli tak, Siri może to zrobić, a następnie iCloud oczywiście synchronizuje się z komputerem.
bassplayer7

W rzeczywistości czytam o tym, jak działają niestandardowe przypomnienia podczas rozmowy z Siri, ale nie jestem rodzimym językiem angielskim (Siri bardzo mnie źle rozumie), a także nie lubię dodawać wszystkich moich przypomnień do Siri, gdy jestem w biuro i praca na moim komputerze Mac.
Gerry,

Rozumiem całkowicie. Właśnie tego spróbowałem, a ona nie wdrożyła pomysłu, więc ten pomysł też. Myślę, że innym najlepszym rozwiązaniem będzie użycie Kalendarza. Wykonuje bardzo dobrą robotę z takimi niestandardowymi powtórzeniami.
bassplayer7

Odpowiedzi:


7

To mnie też wkurza. Nie można tego zrobić w Przypomnieniach, ale możesz to zrobić, tworząc powtarzające się wydarzenie w Kalendarzu, który ma element „niestandardowy ...” w menu Powtarzanie:

Niestandardowy element menu

Następnie możesz dokładnie określić, kiedy powtórzyć zdarzenie:

Dni tygodnia

Wygląda na przeoczenie, że Przypomnienia nie mają tej samej funkcji (byłoby to tak samo przydatne), zwłaszcza, że ​​interfejs zdarzenia / przypomnienia jest taki sam ...


6

Dowiedziałem się, że możesz to osiągnąć za pomocą BusyCal , który ma obsługę iCloud.

Niestety zawiera 49,99 $ cennik, który waham się zapłacić wyłącznie w celu dodania niestandardowych odstępów czasu do przypomnień. Wolę też nie instalować trzeciej aplikacji oprócz Kalendarza i Przypomnień tylko do zarządzania moimi zadaniami.

Dlatego trochę kopałem i znalazłem alternatywny (choć bardzo kłopotliwy) sposób, aby to zrobić specjalnie dla przypomnień iCloud, ale prawdopodobnie także dla innych kont CalDav. Musisz także czuć się komfortowo podczas edycji surowych plików iCal.

  1. Utwórz przypomnienie dla swojego konta iCloud w Reminders.app i ustaw powtarzanie co tydzień.
  2. Znajdź lokalną pamięć podręczną kalendarzy iCloud w ~ / Library / Calendars. Powinieneś mieć jeden lub więcej podfolderów {UUID} .caldav. Jeśli masz wiele takich folderów, zajrzyj do Info.plistśrodka, aby określić właściwy. Poszukaj klucza, PrincipalURLktóry powinien być podobny https://p01-caldav.icloud.com:443/272548408/principal/do konta iCloud. W takim przypadku zanotuj nazwę serwera p01-caldav.icloud.com.
  3. Będziesz mieć co najmniej jeden podfolder {UUID} .calendar, gdzie jednym z nich będzie kalendarz specjalnie na przypomnienia. Powinieneś znaleźć plik .ics dla przypomnień utworzonych w jego Eventspodfolderze, a potem wiesz, że znalazłeś odpowiedni kalendarz. Zajrzyj do Info.plisttego folderu kalendarza i znajdź wartość dla CalendarPath.
  4. Użyj klienta WebDav, takiego jak Transmit, aby połączyć się bezpośrednio z iCloud. Wpisz nazwę serwera z kroku 2, swój adres e-mail i hasło iCloud jako poświadczenia i określ wartość CalendarPath(krok 3) jako początkową ścieżkę.
  5. Po połączeniu powinieneś zobaczyć co najmniej jeden plik {UUID} .ics. Znajdź prawidłowe dla przypomnienia, które chcesz edytować (identyfikatory UUID powinny pasować do tych w lokalnej pamięci podręcznej) i edytuj plik. Wyszukaj linię RRULE:FREQ=WEEKLYi edytuj ją, aby określić niestandardową powtarzalność. Dla mojego przykładu podam RRULE:FREQ=WEEKLY;BYDAY=MO,TU,TH,FRzamiast tego.

Chociaż Reminders.app na Macu nie pokazuje nic innego w interfejsie użytkownika, widzę, że zmiana była skuteczna na iOS:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


BusyCal wielokrotnie uratował mi zdrowie psychiczne. Jeśli potrzebujesz kalendarza na poziomie profesjonalnym, jest to dość cenne, a cena nie jest tym, co pamiętam rok później. Ta pozycja jest stroma, ale przynajmniej masz opcje i rozumiesz specyfikację CalDAV. Założę się, że jest dostępna biblioteka CalDAV typu open source, jeśli lubisz Pythona lub Ruby lub szukasz odrobiny programowania.
bmike

3

Poproś Siri, aby „przypomniał mi, żebym zamawiał recepty co cztery tygodnie, począwszy od poniedziałku 20 stycznia”


Odpowiedź otrzymała -1 głos. Myślę, że zasługuje na głosowanie i głosowałem za nim. Siri ma tajną zdolność do tworzenia niestandardowych powtórzeń, na przykład co dwa tygodnie.
Thomas - BeeDesk

3

Wiem, że to stare pytanie, ale właśnie odkryłem, że niedawno dodali tę funkcję do Przypomnień.

W OSX Yosemite wygląda na to, że od tego czasu dodali opcję „Niestandardowe…” w menu powtarzania, dzięki czemu możesz teraz dodać bardziej szczegółowe elementy sterujące, które możesz dodać tylko za pomocą aplikacji Kalendarz lub innych obejść.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1

Fantastyczne pozwala to zrobić, a cena to rozsądne 20 USD.

Fantastyczny interfejs edytora wydarzeń / przypomnień


Fantastical to aplikacja kalendarza AFAIK, która nie jest tym, o co pyta pytanie.
nohillside

1
Fantastyczny nie działa tylko z terminami kalendarza, ale pozwala tworzyć wpisy przypomnień, które pokazywałem na moim zrzucie ekranu. Wygląda na to, że po prostu zapomniałem zmienić przełącznik w prawym górnym rogu z „Kalendarz” na „Przypomnienie”.
Jen

0

Odkryłem, że kalendarz iCloud (który synchronizuję z innymi urządzeniami) ma tutaj opcję „Niestandardowe ...”. (Nie wymaga Siri.) Tak właśnie zrobiłem, gdy potrzebowałem niezwykłego wzoru powtarzania.

Niestandardowy 1

Niestandardowy 2


-1

Jest świetna aplikacja na iPhone od Readdle o nazwie Calendars 5 (4,99 £), która ma menedżera zadań (a także intuicyjną funkcję kalendarza), która zsynchronizuje zadania z powrotem z przypomnieniami, a następnie za pośrednictwem iCloud z komputerem Mac. Powtarzania / powtórzenia można dostosowywać w nieskończonym stopniu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.