Dlaczego Parallels 8 zaleca maksymalnie 4 GB pamięci RAM dla maszyny wirtualnej?


20

Jestem użytkownikiem VMware Fusion i wypróbowuję Parallels, ponieważ VMware ma irytujące cechy Mountain Lion na MacBooku Pro Retina (16 GB pamięci RAM).

Zastanawiam się nad zaskakującym zaleceniem Parallels (podczas konfigurowania maszyny wirtualnej), że istnieje maksymalny limit 4 GB pamięci RAM dla maszyny wirtualnej z Parallels (w rzeczywistości zaleca 1,5 GB dla systemu Windows 8). (Zobacz ten wątek na forum .) Przyznanie czegokolwiek więcej spowolniłoby zarówno hosta, jak i klienta, ale nie mam problemu z przypisaniem 8 GB pamięci RAM maszynie wirtualnej w Fusion; zanim naprawdę zaangażuję się w Parallels, chciałbym poznać uzasadnienie takiej rekomendacji (i nie, fora Parallels nie rzucają zadowalającego światła na ten temat, przynajmniej z tego, co udało mi się wykopać).

Jeśli pracujesz w środowisku x64 zarówno dla hosta, jak i klienta, nie powinno być żadnego akceptowalnego powodu konieczności ograniczenia pamięci RAM. Najwyraźniej obsługa Parallels stwierdza „ponieważ system Windows działa w środowisku wirtualnym, potrzebuje tylko maksymalnie 1-3 GB”. Moja maszyna i środowisko programistyczne nie jest zabawką, więc taka odpowiedź wydaje się patronować na granicy i sprawia, że ​​myślę, że po prostu kryją się za znaczącym ograniczeniem Parallels.

AKTUALIZACJA 26 października 2012 --- Cóż, spójrz na to. Najnowsza aktualizacja wydana dzisiaj (26 października 2012 r.) Pozwala teraz „przypisać do 16 GB pamięci do jednej maszyny wirtualnej”.

Zobacz http://kb.parallels.com/115024

Możesz teraz przypisać do 16 GB pamięci (RAM) do pojedynczej maszyny wirtualnej. Obsługa systemu Windows Server 2012. Nowa, bardziej intuicyjna konstrukcja optymalizująca system Windows do pracy z wyświetlaczami Retina. Łatwo sprawdź postęp odzyskiwania miejsca na dysku za pomocą nowego paska postępu.

Jednak zainstalowałem i sprawdziłem, a nadal jest napisane: „Aby uzyskać najlepszą wydajność, ustaw dostępną pamięć na zalecany zakres od 512 MB do 4096 MB. Przydział pamięci poza tym zakresem może spowolnić zarówno system operacyjny gościa, jak i komputer Mac . ”

Tajemnica trwa ...


Mam takie same obawy / pytania.
Mark Cooper

2
Poleciłbym założyć gdzieś wątek na tomshardware lub innym renomowanym forum poświęconym komputerom / programistom na ten temat, mogą mieć kilka osób, które wiedzą więcej na ten temat (biorąc pod uwagę, że pozostawało to bez odpowiedzi przez prawie 2 tygodnie). Jeśli tak, udostępnij linki. Naprawdę świetne pytanie.
łagodnie

Odpowiedzi:


2

Może się zdarzyć, że większość systemów operacyjnych, które ludzie wirtualizują (a przynajmniej te robiące to z Parallels), mogą korzystać z 4 GB pamięci RAM, ponieważ są to 32-bitowe systemy operacyjne, więc nie byłoby konieczne posiadanie ich więcej. W każdym razie nie powinieneś potrzebować więcej niż 4 GB pamięci RAM na maszynie wirtualnej, więc częściowo odpowiedziałeś na swoje pytanie. Większość laptopów w dzisiejszych czasach nie ma ogromnej 16 GB pamięci RAM, tak jak Ty; Parallels patrzy tylko na rynkową stronę rzeczy.

Jeśli naprawdę potrzebujesz więcej, dlaczego nie po prostu Boot Camp (możesz także Boot Camp z Linuksem); w ten sposób wykorzystasz całą moc komputera, jeśli jej potrzebujesz. W przypadku dysku SSD ponowne uruchomienie nie potrwa zbyt długo.


3
a) Ponownie wolałbym, aby Parallels nie chronił mnie od siebie przed czymś tak podstawowym jak x86 vs x64, lub przynajmniej zapewnił łatwą do znalezienia dokumentację dotyczącą zalecanego limitu 4 GB. b) Skaczę między wirtualnymi a maszyną hosta dziesiątkami, jeśli nie setkami razy dziennie. Bootcamp nie ucina mi tego pod tym względem. Oprócz tego, że korzystam z wielu maszyn wirtualnych, które łączę w sieć.
Ted

1

Pomyślałem, że długo po tym zaktualizuję ten post. W przypadku Parallels 9 nie ma już sensualnej rekomendacji ograniczonej do 4 GB:

Parallels 9: teraz z rozsądnymi zaleceniami!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.