Nie można pozbyć się niepełnego paska pobierania pod ikoną doku


44

Mój folder Pobrane w mojej stacji dokującej wyświetla pasek pobierania / postępu na poziomie 50% od wczoraj. W moim folderze pobierania nie ma żadnych w połowie kompletnych plików, Google Chrome nie oczekuje żadnych działań, aby zaakceptować lub odrzucić nadchodzące pobieranie, ani nie kopiuję niczego do tego folderu.

Oto zrzut ekranu mojej stacji dokującej:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jedynymi plikami w moim folderze Pobrane są pliki dot generowane przez OS X:

➜  ~ ls -A Downloads 
.DS_Store  .localized

Kilka rzeczy, które próbowałem rozwiązać problem (bezskutecznie):

  • killall Dock
  • naprawa uprawnień
  • ponowne uruchomienie
  • usunięcie ikony z doku i ponowne włożenie
  • pobieranie czegoś, aby zobaczyć, czy nowy postęp zastąpi problem

Jak pozbyć się tego paska postępu, który na pozór nie ma nic poza tym?

Używam Mac OS X 10.8.1 na MacBooku Pro 9,1.


Cóż, aktualizacja do Mac OS X 10.8.2 naprawiła mój problem. Nadal jestem zdezorientowany, jak to się stało i jak mogłem pozbyć się problemu bez aktualizacji całego systemu operacyjnego (wydaje się to trochę przesadą).
paddykontschak

1
Jeśli pojawi się ten problem - jestem na El Capitan btw - rozwiązaniem, które mi zadziałało, jest to: (z terminala) $ defaults write com.apple.dock ResetLaunchPad -bool true; killall Dock
thanosa75,

3
El Capitan: załatwił killall Docksprawę. Nie musiałem wykonywać tej defaults write ...części. Po prostu musiał upewnić się, że wielkość liter we Dw Dock. Nie działał z małymi literami D, mimo że mój system jest skonfigurowany bez rozróżniania wielkości liter.
leanne

Odpowiedzi:


39

nie musisz usuwać / usuwać folderu Pobrane ze stacji dokującej i dodawać go ponownie, po prostu przenieś go w nowe miejsce i umieść ponownie w starym


To chyba lepiej, z wyjątkiem jednego przypadku (który miałem), w którym jest to jedyny folder.
pbreitenbach,

3
Samo poruszanie w lewo i w prawo działało dla mnie (10.10.3).
Cody Konior

3
nie działało dla mnie
harveyslash

31

Wyjąłem folder ze stacji dokującej i wrzuciłem go tam i zniknął :)


3
Twoje rozwiązanie zadziałało dla mnie.
mtsr

Wolę odpowiedź Dave'a poniżej - po prostu przenieś ją na nową pozycję, a następnie cofnij
arolson101

Dla mnie rozwiązało to problem, przeciągając element pobierania o kilka pikseli, a następnie zwalniając go.
azz

17

Żadne inne rozwiązanie nie rozwiązałoby tego dla mnie. Dziwną częścią mojego problemu (której inni mogli doświadczyć lub nie) jest to, że pasek pojawił się pod folderem pobrań, ale jeśli otworzę inne aplikacje, pasek pozostanie na miejscu, zamiast pozostać wyśrodkowany w folderze pobrań.

To, co dla mnie rozwiązało, działało killall Dockw Terminalu.


Jeśli to nie działa, killall Finderwydaje mi się.
Toastrackenigma

Właśnie pracował dla mnie ponownie w Catalina (macOS 10.15) Beta. Hmm ... killall Finderi ponowne uruchomienie Findera nie działało. I Catalina nie pozwoliła mi przenieść folderu Pobrane (chociaż mogłem go usunąć - tego nie próbowałem).
leanne

4

To samo przytrafiło mi się również. Właśnie odkryłem najprostsze sztuczki. Po prostu przenieś go w dowolne miejsce w doku, a pasek zniknie.


Tak, wypróbowałem wszystkie inne sztuczki. Gdy tylko go złapałem i przesunąłem o piksel, pasek zniknął ... Odnoszę wrażenie, że jest on związany z Chrome, chociaż żadna inna sztuczka nie działała i nie używam Chrome jako mojego główna przeglądarka (safari).
i-CONICA

3

Dobra, nowe informacje:

To się po prostu powtórzyło. Ściągałem MacRuby co noc, a mój folder Pobrania odbijał się bardziej niż zwykle. Przeglądając folder, widzę tam jedno z moich poprzednich pobrań, SENotifier . Ma tylko 361 KB, a pasek postępu jest na samym początku.

Oto zrzut ekranu folderu Pobrane .

Kliknięcie X nie anuluje akcji (niezależnie od akcji, którą wykonuje) i usunięcie pliku też nic nie robi, oprócz usunięcia pliku, ale problem z paskiem postępu nadal pozostaje.

W tym miejscu muszę wspomnieć, że chyba wczoraj usunąłem niekompletne pliki, nie zdając sobie z tego sprawy. Dlatego nie uwzględniłem w początkowym pytaniu. Zapomniałem, że to zrobiłem.

Rozwiązanie mojego problemu:

Po krótkich poszukiwaniach odkryłem, że jest to nowy błąd w wersji Chrome 23.0.1270.0 dev .

To wyjaśnia to.


2

Miałem ten sam problem. Ponowne uruchomienie Chrome załatwiło sprawę.


2

Poszedłem do Chrome -> Pobrane i kliknąłem Wyczyść wszystko

Na razie się tym zajmuje.


2

Jest to znany błąd w Yosemite (i jestem prawie pewien, że wystąpił również w Mavericks). Widzę to dość często. Jest kilka rozwiązań poleceń / wylogowania terminalu, które przeczytałem, ale powyższe sugestie dotyczące usunięcia folderu z Docka i ponownego włączenia go załatwią sprawę i są najszybszym rozwiązaniem.


1

To nie tylko Chrome - używam Safari z OS Yosemite i miałem ten sam problem. Wszystko, co zrobiłem, to usunięcie / usunięcie folderu Pobrane z doku, a następnie ponowne dodanie go.

Zadanie wykonane.

Mam nadzieję, że to pomaga.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.