Nie można zdalnie podłączyć do komputera Mac mini


1

Mam MacBooka Pro i Maca Mini, oba z systemem Mountain Lion. Ten problem zaczął się jednak, gdy miałem Lwa. Mogę zdalnie podłączyć się do mojego MacBooka Pro z iPhone'a i iPada. Ale nie mogę zdalnie podłączyć się do mojego Maca mini. Zaczęło się dobrze i mogłem zdalnie podłączyć się do komputera Mac mini z mojego iPhone'a, iPada, a także MacBooka Pro. Później (wciąż byłem na Lionie) nadal mogłem zalogować się z moich urządzeń iDevices, ale nie mogłem już korzystać z mojego MacBooka Pro. To zachowanie trwało po zainstalowaniu Mountain Lion. Teraz nie mogę zdalnie wejść z dowolnego miejsca. Chcę uniknąć czystej instalacji, ale będę musiał.

Próbowałem przejść z trybu Zdalne zarządzanie w obszarze Udostępnianie na Udostępnianie ekranu iz powrotem. nic nie działa. Ostatnio (zanim w ogóle straciłem możliwość zdalnego włączania, ale po tym, jak straciłem możliwość zdalnego włączania z mojego MacBooka), straciłem także możliwość edytowania kontroli rodzicielskiej na Macu mini z mojego MacBooka. Stopniowo całkowicie tracę możliwość zdalnego udostępniania / udostępniania ekranu na moim komputerze Mac mini. Obecnie mogę zdalnie zalogować się przez SSH tylko dla terminala.

Moja sieć obejmuje mój AirPort Extreme, Time Capsule, MacBook Pro (połowa 2010 r.), Mac mini (połowa 2010 r.), IPad (3), iPhone 4S i komputer mojego ojca. Tylko komputer mojego ojca jest podłączony przewodowo. Reszta jest bezprzewodowa.

Jeśli ktoś poprowadzi mnie we właściwym kierunku, będę bardzo wdzięczny.

Odpowiedzi:


1

Przydałoby się trochę więcej informacji. Jakiej aplikacji używasz na urządzeniach iOS i Mac do łączenia się z Mini? Co dzieje się, gdy próbujesz się połączyć - czy pojawiają się jakieś błędy lub nic się nie dzieje?

Po pierwsze, upewnij się, że Udostępnianie ekranu jest włączone w Preferencjach udostępniania (Zdalne zarządzanie służy tylko do korzystania z Pulpitu zdalnego Apple , więc nie zawracaj sobie tym głowy, chyba że faktycznie używasz tego programu). Sprawdź dokładnie , czy Zezwól na dostęp jest ustawiony na „Wszyscy użytkownicy” lub „Tylko ci użytkownicy”, z nazwą użytkownika zawartą w polu.

Teraz spróbuj połączyć się z innego komputera Mac za pomocą okna dialogowego Finder Connect to Server (w menu Go lub ⌘K). W polu Adres serwera wpisz, vnc://IP_OF_YOUR_MINIa następnie naciśnij Połącz. Jeśli możesz połączyć się w ten sposób, ale nie korzystasz z panelu Udostępnionego Findera, problem prawdopodobnie występuje w usłudze Bonjour, która reklamuje opcję udostępniania ekranu.

Kolejną sprawą do sprawdzenia jest zainstalowana wersja klienta Apple Remote Desktop. Jeśli masz wersję 3.6, istnieje błąd, który może powodować przekroczenia limitu czasu dla klientów korzystających z Screen Sharing / VNC . Tymczasową poprawką jest usunięcie /System/Library/CoreServices/RemoteManagementi ponowna instalacja 3.5.3 . To działało dla mnie w Lionie, nie wiem czy będzie działać na Mountain Lion. Pamiętaj, aby zachować kopię zapasową usuniętych plików, na wypadek gdyby instalacja nie działała.


Przepraszam za to. Trochę się spieszyłem, prawda? Na moich urządzeniach iDevices używam Remoter . Działa świetnie, a ponadto mogę zdalnie podłączyć się do komputera mojego ojca za pomocą protokołu RDP, jeśli potrzebuje pomocy. Kiedy próbuję połączyć się za pomocą programu Remoter, nie robi nic poza wyświetleniem komunikatu „Łączenie ...” i po prostu siedzi bez żadnych błędów. Kiedy próbuję połączyć się z komputerem Mac, pojawia się komunikat „Połączenie nie powiodło się z komputerem Mac mini”. po kilku minutach. Dziękujemy za wskazówkę dotyczącą zdalnego zarządzania. Ale ja też nie miałem szczęścia z udostępnianiem ekranu. I'm
Winter

Pracuję teraz na Macu mini z wami innymi sugestiami i poinformuję o tym, kiedy skończę.
Zima

Ok, działałem w wersji 3.6 i przywróciłem wersję 3.5.3, ale nadal nie mogę się połączyć. Ustawiłem Mac mini z powrotem na Udostępnianie ekranu zamiast Zdalnego zarządzania i próbowałem połączyć się przez Connect to Server. Nic nie działa.
Zima

Spróbuj włączyć przeglądarki VNC mogą sterować ekranem za pomocą hasła (kliknij przycisk Ustawienia komputera… w obszarze Udostępnianie ekranu).
robmathers,

Zrobił to. Wciąż nic. Wygląda to na czystą instalację. Dziękuję bardzo za pomoc. Jakieś inne pomysły? Jestem gotów spróbować wszystkiego, aby uniknąć czystej instalacji.
Zima
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.