Jak wyjść z Pythona w terminalu Mountain Lion?


9

Mam kilka problemów z podstawowymi funkcjami wiersza poleceń w terminalu Mountain Lion.

control+ Dnie zamyka Pythona tak jak w Lion; zamiast tego dzieli ekran.

Tymczasem po obejrzeniu zawartości dokumentu tekstowego nie wymyśliłem, jak kontynuować pisanie - terminal na to nie pozwala.

Hello hello hello!
ex12.txt (END)

Do tej pory, bez względu na to, co potem naciskałem, słyszę paskudny, cichy dźwięk


1
Jeśli ^ D podzieli ekran, ponownie skonfigurowałeś klawisze sterujące lub sam Terminal.app. W standardowej instalacji podzielony ekran to Cmd-D.
nohillside

Odpowiedzi:


15

Ponieważ Control+ Ddziała dla mnie na wielu komputerach Mac, założę się, że coś jest nie tak z instalacją, klawiaturą lub obsługą klawiatury. (Trudność z pageriem również nadaje wiarygodność tej teorii).

Możesz użyć alternatywy, quit()aby wyjść z interpretera, dopóki nie spojrzysz na instalację Pythona lub pomyślisz o niektórych modyfikacjach mapowania klawiszy na komputerze Mac.


Właśnie próbowałem użyć poleceń systemu Windows do tych samych zadań i działają one dobrze. Przypuszczam, że to musi być wersja, którą pobrałem
Karl,

6

Możesz wpisać, exit()aby zamknąć Python.


Wpisanie exit()powłoki interpretera Pythona jest kanonicznym sposobem na wyjście z powłoki interpretera Pythona. Działa dla wszystkich powłok interpretera Pythona we wszystkich wersjach Pythona> 2.6 we wszystkich systemach operacyjnych.
Ian C.

-2

Miałem ten sam problem i natknąłem się na ten post.

Myślę, że oboje myśleliśmy, że tak zrobiliśmy ^ Ctrl- Dale tak naprawdę zrobiliśmy ⌘ Cmd- Dco jest innym skrótem i dzieli okno terminala.


Czym różni się to od innych odpowiedzi?
user151019,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.