W jaki sposób Finder odświeża się w OS X Mountain Lion?


30

Właśnie zredagowałem kilka zdjęć za pomocą Preview i zmieniłem nazwę jednego pliku w oknie Preview. Kilka minut później Finder nadal nie wyświetlał zmienionych rozmiarów plików (nawet podczas otwierania okna dialogowego Informacje) i zmienił nazwy. Przejście z widoku listy do widoku ikon lub tak nie rozwiązało.
Zrestartowałem Findera, a następnie nazwy się zmieniły.

Dlaczego może istnieć polecenie aktualizacji lub odświeżenia? Myślałem, że będzie w menu Widok, ale tak nie jest.


3
Nie ma polecenia aktualizacji, ponieważ użytkownicy nie powinni się martwić o takie rzeczy, powinien „po prostu działać”. I do niedawna tak było, chociaż wydaje się, że w ML są pewne problemy z tą automatyczną aktualizacją.
kLy

1
TMK, awarie odświeżania wyszukiwarki istnieją od 10.6. Mam jeden raport osobisty. Kilka razy doświadczyłem tego sam w 10.7, a teraz w 10.8. Wygląda na to, że właśnie rozwiązali kilka błędów w AddressBook od 10.5, więc może 10.9 to rozwiąże? Ale zwykle działa ponowne uruchomienie wyszukiwarki (menu wymuszonego wyjścia) i / lub użycie przycisków <Wstecz / Dalej> w oknie wyszukiwarki.
NOTjust - user4304 23.04.13

3
Z mojego doświadczenia wynika, że ​​najlepszą odpowiedzią jest „źle, jeśli w ogóle”. Są obejścia hacków, ale zwykle są równie drażliwe. Jabłko trzeba się nad sobą i po prostu przyznać, że przycisk „Odśwież” jest czasami konieczne, nawet jeśli to nie powinien być wymagany.
Fałszywe imię

1
Pliki sieciowe z wieloma osobami edytującymi je jednocześnie to szczególnie częsta sytuacja, która prawie wymaga możliwości wymuszenia odświeżenia bieżącego katalogu.
Fałszywe imię

Myślę, że najlepszą jak dotąd odpowiedzią jest @Joris Vanhecke. Proszę rozważyć przyjęcie.
Ioannis Filippidis

Odpowiedzi:


10

Informacje Findera powinny być odświeżane automatycznie i natychmiast, gdy pliki i informacje się zmieniają, to jest cel i dlaczego Apple nie zapewnia opcji „Odśwież”, chociaż w praktyce rzeczy czasami nie działają z jakiegokolwiek powodu.

Jeśli informacje nie aktualizują automatycznie zmian w plikach itp., Może to wynikać z błędu, uszkodzenia preferencji Findera lub innego uszkodzenia.

  1. Upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji systemu OS X, ponieważ problemem może być już naprawiony błąd.

  2. Dodatkowo w przypadku folderów, w których zawartość nie aktualizuje się prawidłowo, dobrym pomysłem może być próba usunięcia pliku .DS_Store dla tego katalogu i sprawdzenie, czy to ma wpływ. (ponowne uruchomienie wyszukiwarki w celu weryfikacji)

  3. Następną opcją byłoby zresetowanie preferencji Findera. Spróbuj usunąć plik o nazwie com.apple.finder.plist znajdujący się w ~/Library/Preferences/com.apple.finder.plist(ponowne uruchomienie wyszukiwarki w celu weryfikacji)

  4. Jeśli problem stale występuje, skontaktuj się z Apple i pokaż mu problem oraz sposób jego powtórzenia, być może znaleziono błąd.


rm ~/Library/Preferences/com.apple.finder.plist ; killall FinderZdecydowanie rozwiązaniem było Nr.3 ! Następnie moje rozmiary pulpitu i siatka i pozycje zostały zepsute, ale z pewnym wstępnym ulepszeniem + cp /Volumes/TimeMachine/Backups.backupdb/MacName/Latest/LocalDisk/Users/Name/Desktop/.DS_Store ~/Desktop/; killall Finderudało się przywrócić. Potem napisałem skrypt testowy! cd /path/to/refresh-dir/;mkfile 1000000 1mb;mkfile 0 growing;i=1;while [ $i -lt 1024 ];do cat 1mb >> growing; echo "$i mB";(( i++ ));sleep 1;doneFinder odświeża teraz poprawnie! ~ Co 2-3 sekundy. Przed opuszczeniem i ponownym wprowadzeniem reż!
porg

Odświeżanie Mac OS X Findera różni się nieco w zależności od zachodzących zmian: wzrost pojedynczego pliku z szybkością KB / s (natychmiast), wiele nowych małych plików (1-3 sekund), szybkie powiększanie plików (MB / s) odświeżają się nieco wolniej (maks. 3-4 sek.). Full Finder Refresh Test Suite, który do wywoływania różnych zachowań odświeżania w następnym poście.
porg

3
Częste dodawanie małych plików: cd ~/Desktop/update/;i=1;while [ $i -lt 1000 ];do mkfile 0 $i;(( i++ ));echo "File Nr $i";sleep 1;done Wolno rosnący plik: cd ~/Desktop/update/;mkfile 1000 1kb;mkfile 0 growing;i=1;while [ $i -lt 1024 ];do cat 1kb >> growing; echo "$i kB";(( i++ ));sleep 1;done Szybko rosnący plik: cd ~/Desktop/update/;mkfile 1000000 1mb;mkfile 0 growing;i=1;while [ $i -lt 1024 ];do cat 1mb >> growing; echo "$i mB";(( i++ ));sleep 1;done
porg

Btw, jestem na 10.6.8. Niestety błąd odświeżania nadal występuje. Przykład obecnej manifestacji adb backup -apk -all -f ~/Backups/android.ab. android.abstale pokazuje ten sam rozmiar pliku, chociaż jest stale zapisywany. Jeśli wskażę mój szybko rosnący skrypt pliku w tym katalogu, zarówno plik, jak growingi plik android.abregularnie odświeżają swój rozmiar pliku! Wygląda na to, że niektóre operacje zapisu wyzwalają odświeżanie, podczas gdy inne nie. Nie znam szczegółów. Być może powodują to niektóre Usługi, z których korzystam.
porg

Ten sam efekt w ~/Downloads. Podczas pobierania pliku z Chrome jego rozmiar nie jest aktualizowany, chociaż jest stale zapisywany. Odświeżanie jest uruchamiane albo przez nawigację w naszym i z powrotem, albo przez utworzenie nowego lub zmianę nazwy istniejącego folderu w nim ~/Downloads. Po zakończeniu pobierania rozmiar i znacznik czasu są poprawnie aktualizowane. Ale nie podczas postępu pobierania.
porg

13

Alt kliknij i wybierz „Uzyskaj informacje”. Spowoduje to odświeżenie folderu. Mam ten problem z folderami ftp zamontowanymi jako dysk przez Transmit.


Niestety nie spowoduje to odświeżenia zawartości plików zamontowanych przez Transmit. Nadal będą buforowane, a ja nie dowiedziałem się, jak je odświeżyć.
Kayle Sawyer

1
W moim przypadku działało to doskonale w przypadku udziału sieciowego, który nie wyświetlał wszystkich swoich plików. W każdym razie warto spróbować, zajmuje to dwie sekundy.

Przekonałem się, że to działa tylko czasami. Wydaje się, że cały czas działa, usuwając plik z folderu, a następnie cofając go.
nvrtd z

7

Funkcja „Odśwież” może zostać dodana do Findera przez oprogramowanie innych firm, takie jak XtraFinder (bezpłatnie).


3
Możesz go dodać samodzielnie: apple.stackexchange.com/questions/49543/…
Barranka

1
Dodanie go niezależnie od XtraFinderfaktycznie jest „kanoniczną” odpowiedzią, która zasadniczo odpowiada pierwotnemu pytaniu. Niemniej jednak, dla osób, które nie próbowały XtraFinder, zrób to: ma wiele innych (i prawdopodobnie znacznie bardziej użytecznych) funkcji oprócz przycisku odświeżania.
Ioannis Filippidis

To rozwiązanie rozwiązało długotrwały problem sshfsz systemem OS X FUSE. Na przykład uruchamianie skryptów na serwerze, które generują plików graficznych ( PDF, PNGlub inny), stosowane do nie wywoła żadnej aktualizacji w moim Finder. To zachowanie jest bardzo irytujące, gdy tworzysz kod z dostępem do pliku do lokalnie zamontowanego katalogu i uruchamiasz go zdalnie za pośrednictwem ssh.
Ioannis Filippidis

Nie rozwiązuje to jednak wszystkich problemów. Patrzę na udział NFS w XtraFinder, gdzie na serwerze zmieniłem nazwę jednego z folderów. Stara nazwa nadal pozostaje w Finderze. Terminal pokazuje nową nazwę. Odśwież nie pomaga. Gdy XtraFinder zrestartuje dla mnie Findera, otrzymuję listę katalogów z poprawną nazwą. Sekundę po kliknięciu tego folderu Finder zmienia nazwę z powrotem na niewłaściwą, gdy oglądam. FFS, nienawidzę tego cholernego Findera. Zawsze byłem absolutnie bezużyteczny z udziałami sieciowymi od czasu mojego pierwszego systemu OS X, Lion. NIGDY NIGDY NIE DZIAŁAŁO PRAWIDŁOWO!
DanielSmedegaardBuus

-1

Wystarczy przejść do katalogu rodzicielskiego i ponownie do określonego folderu, aby odświeżyć zawartość. Lub użyj przycisku Wstecz i Dalej.


To nie działa
swt83
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.