X11 Przekazywanie z moim całym ekranem


3

Jestem w stanie ssh na moim komputerze z systemem Linux, który jest w tej samej sieci co mój komputer Mac. Z komputera z systemem Linux mogę ssh na moim Macbooku.

Jestem obecnie w pracy i chcę przesłać ekran mojego komputera Mac do komputera z systemem Windows, na którym aktualnie jestem (używając Putty i Xming). Jestem w stanie uruchomić „Xeyes &”, więc wiem, że przekazywanie X11 działa poprawnie.

Jak mogę przesłać cały ekran, najlepiej bez konieczności konfigurowania VNC? I pamiętaj, mam tylko dostęp do wiersza poleceń.

Odpowiedzi:


3

X11 nie działa obecnie na Macu (ani w żadnym innym momencie w przeszłości).

Natywny menedżer okien Mac wykorzystuje Quartz 2D i Core Graphics do renderowania i kompostowania okien i ikon na ekranie Maca.

X11 zapisuje w tej przestrzeni jako konsument - nie jako ostateczny dostawca usług rysunkowych, więc nie może przekazywać rzeczy, których nie widzi.

Będziesz chciał skonfigurować udostępnianie VNC (która jest natywną technologią udostępniania ekranu dla komputerów Mac), jeśli nie możesz sobie poradzić z przesyłaniem grafiki X11.


W porządku. Tak myślałem. Dzięki bmike. Czy jest jakiś sposób na przekazanie VNC przez ssh?
Ray Zane,

2

Możesz uruchomić sesję VNC poprzez ssh.

Połącz się ze zdalnym systemem z terminala:

ssh -Y -g -l username -C -L 5901:localhost:5901 remote_hostname

Uruchom serwer VNC w systemie zdalnym. Powyższe zakłada, że ​​twój serwer uruchamia się na wyświetlaczu 1.

Uruchom przeglądarkę VNC w systemie lokalnym i wprowadź informacje o połączeniu. W tym przykładzie użyłbyś „localhost” dla „Host” i „5901” dla twojego portu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.