Jak odzyskać skasowane dane z wymazanego dysku twardego?


0

Wczoraj w nocy mój żony laptop zmarł na poważnie. Mogłem tylko startować w trybie awaryjnym, a czyszczenie wózka / smc nie pomagało, więc zdecydowałem się wytrzeć dysk twardy i zainstalować Mountain Lion. Uruchomiłem go w trybie awaryjnym i skopiowałem wszystkie ważne pliki. Potem przetarłem dysk i zainstalowałem ML, który teraz naprawił problem.

Tylko popełniłem błąd, jedyną rzeczą, o której zapomniałem skopiować, była biblioteka iPhoto, na której były wszystkie nasze zdjęcia z ostatnich 2 lat. I nie było kopii zapasowej.

Wszelkie pomysły na metody odzyskiwania?


Przede wszystkim wyłącz laptopa i nie uruchamiaj go. Za każdym razem, gdy korzystasz z tej rozdzielczości HD, tracisz fragmenty danych, które były na niej wcześniej. Idealnie chcesz podłączyć laptopa do innego komputera Mac w trybie dysku docelowego i zrobić całą jego kopię - a następnie popracuj nad kopiowaniem. Pozwoli to uniknąć dalszych strat, niż miało to już miejsce. Obawiam się, że nie mogę polecić żadnego konkretnego narzędzia do odzyskiwania plików, więc to tylko komentarz, a nie odpowiedź.
Caesium

Odpowiedzi:


1

Okej, więc myślę, że rozwiązałem problem i pomyślałem, że opublikuję to na wszelki wypadek, gdyby ktoś miał podobne problemy ...

Pobrałem program Data Rescue 3 i skanuję dysk w poszukiwaniu usuniętych plików. Program wydaje się łatwy w użyciu, chociaż odkryłem, że jeśli chcesz skanować dysk wewnętrzny (tak jak w moim przypadku), musisz mieć podłączony zewnętrzny dysk twardy, ponieważ oprogramowanie nie pozwoli ci przywrócić tego samego napędu "odzyskiwanie od.

Po uruchomieniu oprogramowania wybierz dysk wewnętrzny, aby zeskanować, a następnie wybierz skasowane skany plików. Po wyświetleniu monitu wybierz dysk zewnętrzny do pracy.

Wkrótce opublikuję moje wyniki, sukces lub porażkę w komentarzach.

Zrzut wyników: enter image description here


To działało ... trochę. Udało mi się odzyskać to, co wydaje się być każdym zdjęciem, które kiedykolwiek było na tym komputerze, niestety wszystkie mają ogólne nazwy i jest ich wiele kopii, więc trudno jest się dowiedzieć, co przywrócić. Zmienię tę odpowiedź, by dodać zrzut ekranu.
JamiePatt

Znalazłeś narzędzie, które większość ludzi powinna użyć do tego zadania. Dobra robota dokumentująca, jak to działa.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.