Jak odzyskać narzędzie ręczne w Preview.app w wersji 10.8?


43

W Preview.app Mountain Lion pasek narzędzi został zmieniony dość drastycznie.

Chociaż widzę, dlaczego to zrobili, zauważyłem, że brakuje w nim narzędzia Rączka, którego można użyć do przenoszenia powiększonych dokumentów za pomocą myszy.

Jak go odzyskać?


2
Nie ma też wszystkich skrótów do wyboru między narzędziem do zaznaczania ręki, prostokąta i tekstu. Zamiast tego Preview.app stara się teraz być sprytnym i wybrać „właściwe” narzędzie, w zależności od typu pliku (obrazy mają włączone narzędzie wyboru prostokąta, podczas gdy tekst i PDF mają narzędzie wyboru tekstu). Jeśli jednak otworzę plik PDF, aby wybrać prostokąt (na przykład, aby przyciąć obszar), muszę użyć myszy, aby przejść do wymaganego narzędzia, co jest bardzo niewygodne.
leberwurstsaft,

Odpowiedzi:


32

Użyj narzędzia przesuwania, naciskając ⌥ Option+ Space. Kursor zmienia się w rękę, która pozwala przewijać zawartość we wszystkich kierunkach.


1
Otóż ​​to! Całkiem ukryty. Czy to gdzieś jest udokumentowane?
leberwurstsaft

4
Używam tego skrótu do Alberta ... :(
Rafael Oliveira

7
Jeśli używasz myszy z kółkiem myszy, możesz obrócić kółko do przewijania w pionie i przytrzymać klawisz Shift, aby zmienić je na przewijanie w poziomie. Jednak bardziej podoba mi się Opt-Space. Chcę wiedzieć, jak powiększać / pomniejszać bez użycia Cmd - + / -. Jeśli trzymasz rękę na myszy, przyciski te są zbyt daleko od siebie, aby obsługiwać jedną ręką.
Mayyit

3
Działa to tylko wtedy, gdy trzymam Option + Spacja. Bardzo dziwny interfejs. Czy istnieje sposób na trwałe przełączenie się na rękę?
Timmmm

-1 Apple - dlaczego to się zmieniło? Jeśli celowo próbujesz utrudnić korzystanie z komputera Mac, dlaczego nie zmienić innych przydatnych skrótów, takich jak Cmd C i Cmd V.
Snowcrash

5

Oto sztuczka, której używam w przypadku dużych obrazów. Wybieram losowy prostokąt, niż go chwytam i przenoszę zaznaczenie do miejsca, w którym chcę, aby mój zasięg widzenia był. Podobnie jak w trybie starej ręki. Pracuje dla mnie.


3
Ciekawe obejście, ale to nie to samo. To bardziej ruch joysticka, a nie bezpośrednia kontrola zawartości.
leberwurstsaft,

1

Podczas otwierania plików PDF w przeglądarce Safari (w trybie osadzonym) narzędzie ręczne jest nadal dostępne.

Możesz zainstalować program Acrobat Reader i używać go (zamiast wersji zapoznawczej) do dokumentów PDF.Masz rację. Z jakiegokolwiek powodu moje Safari otwiera dokumenty PDF we wbudowanym programie Acrobat Reader.
nohillside

Miałem już zainstalowaną wtyczkę, nie podoba mi się to. Również tak naprawdę nie rozwiązuje problemu.
leberwurstsaft,

-1

Naprawdę nie możesz go odzyskać…

Apple kładzie duży nacisk na używanie gestów do nawigacji. Usunięcie narzędzia Pan jest krokiem w tym kierunku. Też za tym tęsknię. Możesz przesuwać, przesuwając dwoma palcami po gładziku lub myszy.


4
Hmm, ludzie bez Magicznej Myszy pokochają to ...
nohillside

I nawet z MM, dwa palce
zmieniają

3
Możesz również przesuwać, przewijając, i przewijaj w poziomie, przytrzymując Shift.
Lri,

1
@Lri: Chociaż to działa, jest to bardzo niewygodne.
leberwurstsaft,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.