Jak pisać na FAT32 i NTFS z Mountain Lion? [duplikować]


14

Jakie jest najlepsze darmowe oprogramowanie dla OS X Mountain Lion do obsługi zapisu w FAT32 i NTFS?


OSX może odczytywać i zapisywać do fat32, tylko NTFS jest tylko do odczytu (bez oprogramowania innych firm). Jeśli używasz Win7, możesz spróbować użyć exFAT (pozwala na pliki> 4 GB i jest zapisywalny i czytelny na win7 / osx
Chrisii

@mark - Trzymajmy je połączone i otwarte. Tak - odpowiedzi mogą się nakładać, ale możemy aktualizować Lion, gdy zmieniają się wersje i zachować tę (na razie)
bmike

Odpowiedzi:


9

W chwili obecnej jedynym sposobem na wolny dostęp do zapisu NTFS bez użycia opuszczony oprogramowania korzysta NTFS-3G wraz z bezpiecznika dla OS X . Jest to przewodnik dla że bezpiecznik dla OS X wiki.

Jeśli potrzebujesz dużo pisać w systemie NTFS, lepiej skorzystaj z Tuxery lub Paragon , zarówno komercyjnych, ale szybszych i bardziej kuloodpornych.

Jak wskazano w komentarzach, nie ma ograniczeń zapisu dla woluminów FAT32 w OS X.


Zrobiłem to na OS X 10.8.5 (12F37), ale było niezgrabne. Zainstalowałem FUSE dla OS X, następnie pobrałem i skompilowałem NTFS-3G ze źródła ( ./configure && make && make install), a następnie uruchomiłem sudo umount /dev/disk2s1i sudo ntfs-3g -o rw,nobrowse /dev/disk2s1 /Volumes/MyNTFSDrive. Warto również zauważyć: NTFS-3G wymaga zamontowania żądanej partycji, a nie całego dysku.
Tom

6

Wypróbuj NTFS-FREE, działa dla mnie na ML:

Ten program umożliwia MacOSX dostęp do sformatowanych dysków twardych Microsoft NTFS podłączonych przez port USB. Zmodyfikowana wersja oryginalnego kodu Linux, ten program jest pakowany jako łatwy w użyciu instalator, dzięki czemu zwykli użytkownicy mogą go zainstalować bez kłopotów

http://sourceforge.net/projects/ntfsfree/


Działa to bez problemów w Mountain Lion. To nic nie kosztuje, co zawsze jest lepsze niż płacenie 20 ~ 30 USD za coś tak podstawowego :)
Wim Haanstra

To najlepsza jak dotąd opcja. Działa jak urok, prosta instalacja, bezproblemowo.
qed

5

Fuse4x + Ntfs-3g działa na systemie OS X Lion. Wszystko darmowe.

  1. Zainstaluj Homebrew .

  2. W polu Terminal wpisz brew install Fuse4x.

  3. Następnie wpisz brew install ntfs-3g.

  4. Wpisz brew info fuse4x-kext. Wprowadź 2 wiersze $ sudokodu osobno na początku podanego tekstu.

  5. Wpisz brew info ntfs-3g. Wprowadź 2 wiersze kodu osobno po wierszu „Aby zastąpić domyślny licznik automatyczny Mac OSX:”.

  6. Może zostać wyświetlony monit o ponowne uruchomienie.

  7. Gotowy.

Wszystkiego najlepszego.


działał doskonale 10.8.3
dtheory

0

Jeśli chodzi o mnie, używam Paragon NTFS dla komputerów Mac . Po pierwsze, jest bardzo szybki, po drugie, mogę na nim polegać i jestem pewien, że nie spowoduje to uszkodzenia moich plików. Tak, jest komercyjny z 10-dniowym okresem próbnym, ale warto wydawać pieniądze. Co więcej, jest tańszy niż Tusera NTFS!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.