Jak pisać na dyskach NTFS w OS X?


57

Jaki jest najlepszy, najłatwiejszy, najlepiej najtańszy sposób, aby OS X zapisywał na dyskach sformatowanych w systemie NTFS w Mac OS X?


2
Jeśli to FILESTORE NTFS dzieje się dysk twardy Seagate, a następnie użyć ich bezpłatną wersję z kierowców Paragon NTFS (dla OSX 10.10 lub nowszych).
Dɑvïd

Odpowiedzi:


34

Zaktualizowany w maju 2015 r., Z aktualnymi rozwiązaniami.

Darmowe rozwiązania

FUSE dla OS X - następca MacFUSE

NTFS-3G
Wymaga kompilacji ze źródła dla wszystkich nowszych wersji niż 2010. Ostatnia „wstępnie zbudowana” wersja link z http://macntfs-3g.blogspot.co.uk/2010/10/ntfs-3g-for-mac-os- x-2010102.html Możesz zbudować go ze źródła używając homebrew w innych odpowiedziach.

Płatne rozwiązania

Paragon NTFS

Tuxera NTFS


MacFuse jest porzuconym oprogramowaniem i nie był aktualizowany od 2009 roku.


3
Bezpiecznik dla OS X i NTFS-3G musi być zainstalowany razem. Pełna instalacja jest trudne na El Capitan: Zobacz moją odpowiedź apple.stackexchange.com/a/213575/62697
Coeur

3
Przykro mi, ale to prawie odpowiedź tylko do linku, więc głosowałem za nią. Obecnie zarówno apple.stackexchange.com/questions/106589/…, jak i apple.stackexchange.com/questions/152661/... są oznaczone jako duplikat tego pytania, ale niestety ta (obecnie akceptowana) odpowiedź nie jest według mnie najwyższą jakością .
cubuspl42

27

Ta odpowiedź dotyczy najnowszej zgodności dla systemu OS X 10.11 El Capitan , macOS 10.12 Sierra , macOS 10.13 High Sierra , macOS 10.14 Mojave .

 1. Zainstaluj najnowszą wersję osxfuse (3.xx) z GitHub . Lub zainstaluj go z Homebrew w następujący sposób:

  brew cask install osxfuse
  
 2. Zainstaluj najnowszy NTFS-3G z Homebrew w następujący sposób:

  brew install ntfs-3g
  
 3. Automatyczne podłączanie woluminów NTFS w trybie do odczytu i zapisu:

  Połącz NTFS-3G, aby uruchomić po tymczasowym wyłączeniu Ochrony integralności systemu, w następujący sposób:

  • [uruchom ponownie, przytrzymując CMD+, Raby przejść do trybu odzyskiwania]

   csrutil disable
   
  • [uruchom ponownie normalnie]

   sudo mv /sbin/mount_ntfs /sbin/mount_ntfs.original
   sudo ln -s /usr/local/sbin/mount_ntfs /sbin/mount_ntfs
   
  • [uruchom ponownie, przytrzymując CMD+, Raby przejść do trybu odzyskiwania]

   csrutil enable
   
  • [uruchom ponownie normalnie]

Konieczne będzie ponowne ręczne połączenie (krok 3) każdego roku podczas aktualizacji systemu macOS (10.11 → 10.12 → 10.13 → 10.14 → ...)


Zobacz także następującą stronę wiki: https://github.com/osxfuse/osxfuse/wiki/NTFS-3G


1
Ok, po zrobieniu tego wszystkiego, czy NTFS vol zostanie automatycznie podłączony?
Mohammed Fawzan

1
@MohammedFawzan Tak, to jest cel.
Cœur

1
Próbowałem wszystkich kroków. wciąż nie mogę pisać do woluminów. : /
Mohammed Fawzan,

2
Ci, którzy nie chcą powiązać go podczas uruchamiania i chcą go wypróbować, mogą spróbować. „Po zainstalowaniu NTFS-3G możesz ręcznie montować woluminy NTFS w trybie odczytu i zapisu, wykonując następujące polecenia w Terminalu. Zastąp / dev / disk1s1 rzeczywistą partycją NTFS, którą chcesz zamontować. Nazwę partycji można znaleźć za pomocą listy diskutil. sudo mkdir / Volumes / NTFS sudo / usr / local / bin / ntfs-3g / dev / disk1s1 / Volumes / NTFS -olocal -oallow_other "From github.com/osxfuse/osxfuse/wiki/NTFS-3G
Sharukh Mastan

1
Kiedyś aktualizowałem OSX 10.10 do High Sierra z dwiema aktualizacjami konsekwencji offline i obsługa NTFS została zerwana. Bez powodzenia przeszedłem przewodnik po naparach. Następnie uruchamiam [brew install ntfs-3g] jeszcze raz i dostaję sugestię łącza i błąd łącza. Uruchom link w trybie suchobiegu, aby zobaczyć, które pliki zostaną usunięte przez brew. Usuń je ręcznie, uruchom [zaparz link] i uruchom ponownie - wszystko działa dobrze. Mam nadzieję, że to komuś pomoże :)
Denis Barmenkov

14

Przetestowałem to na Mountain Lion i jest bezpłatny i nie trzeba go ponownie uruchamiać. Wykorzystuje natywne sterowniki NTFS systemu OS X.

 1. Podłącz swoje urządzenie

 2. Napisz w terminalu diskutil listi poszukaj IDENTYFIKATORA, gdzie TYPE to Windows_NTFS.

  W tym przypadku tak jest disk1s1

 3. Następnie uruchom następujące czynności:

  diskutil unmount /dev/disk1s1
  cd /Volumes
  mkdir Elements
  sudo mount -w -t ntfs -o rw,nobrowse /dev/disk1s1 /Volumes/Elements
  open /Volumes/Elements
  

3
Próbowałem tego na 10.8.4 i maszynie wirtualnej 10.8, ale nie mogłem go uruchomić. Wystąpił błąd, na przykład Read-only file systemgdy próbowałem uruchomić mkdir /Volumes/HD-HCU2/aa. Czy jest jakiś powód, dla którego użyłeś nobrowse?
Lri

Tworzysz folder na niewłaściwej ścieżce. Powinieneś utworzyć folder pod /Volumes.
Codler

nobrowsesą potrzebne, aby zapisywać NTFS.
Codler

5
+1, pamiętaj, że ta funkcja nie jest kompletna i dobrze przetestowana. Z jakiegoś powodu nie jest domyślnie włączony. Warto wspomnieć, że sterownik z włączonym wymuszaniem zapisu po prostu uszkodził wolumin NTFS podczas zabawy.
fardjad

2
Dodałem ostrzeżenie o tym, że ta metoda nie jest bezpieczna. Ten stary, gówniany sterownik Apple NTFS istnieje tam od zawsze, od zawsze wiadomo, że można go wymusić na RW, i od zawsze wiadomo, że nie jest stabilny pod żadnym względem.
cubuspl42

9

Najprostszym rozwiązaniem byłoby użycie MacFUSE i NTFS-3G dla MacFUSE , choć od tego postu tylko Tuxera NTFS (~ 35 USD) i PARAGON Software NTFS dla OS X v.9.0 (19,95 USD) obsługują 10,7. Możesz jednak pobrać źródło za darmo z Tuxera za darmo.

Od wersji OS X 10.6 można natywnie włączyć obsługę NTFS, choć przebieg może się różnić. Postępuj zgodnie z tym opisem Mac OS X Wskazówki, jeśli jesteś zainteresowany, ale użyłbym metody MacFUSE w stosunku do tej. Pamiętaj, że żadna z tych metod nie jest w pełni obsługiwana.


1
Wystarczy zauważyć, Ive miał pewne problemy z NTFS-3G & Lion ostatnio, co może być fakt, że OS X binarny jest nieco przestarzały (02.10.2010 kontra 2011.4.12 )
Jari Keinanen

1
Paragon NTFS dla komputerów Mac v9 NIE JEST KOMPATYBILNY Z LIONEM. Podwójne kliknięcie na pakiet daje komunikat „Operacja nie mogła zostać zakończona”

jakieś wady korzystania z Tuxera NTFS dla nowego MacBooka Pro Retina?
Renderuj

1
MacFUSE został zastąpiony przez FUSE dla OS X
Cur

6

Nie mogę powiedzieć, że używanie MacFUSE i NTFS-3G dla MacFUSE jest najłatwiejszym sposobem, ale są one bezpłatne i to świetnie! :) Używałem ich przez około rok, dopóki nie kupiłem 500 GB zewnętrznego dysku twardego Seagate i nie dostałem sterownika NTFS dla Maca za darmo ze strony Seagate: http://www.seagate.com/support/downloads/item/ntfs-driver-for-mac-os-master-dl/ . Działa stabilnie przez miesiąc, jeszcze żadnych problemów. Czy ktoś wie, czy użytkownicy dysków Seagate HDD otrzymają bezpłatną aktualizację sterownika NTFS dla nowego OS X, kiedy Apple go wyda?


3
Czy wersja Seagate modelu 14 działa na dyskach innych niż Seagate?
malhal

5

Oto jak wykonać jednorazowe zamontowanie za pomocą NTFS-3G (odpowiedź Coeur, ale jednorazowo). W ten sposób nie musisz uruchamiać się w trybie awaryjnym ani w ogóle używać csrutil. Uwaga: mówi się, że używanie ntfs-3g jest „bezpieczniejsze” dla dostępu do zapisu niż wbudowana opcja montowania „rw, nobrowse”:

Zainstaluj najnowszą wersję osxfuse (3.xx) z https://github.com/osxfuse/osxfuse/releases . Lub zainstaluj go z Homebrew za pomocą:

brew cask install osxfuse

Zainstaluj najnowszy NTFS-3GNTFS-3G z Homebrew ( https://brew.sh/Homebrew ) w następujący sposób:

brew install ntfs-3g

Jednorazowe podłączenie (zamień disk1s1 na wartości, które można wykryć, uruchamiając mountpolecenie po włożeniu dysku, zobaczysz wiersz podobny do

/dev/disk1s1 on /Volumes/SomeNtfsDrive (ntfs, local, nodev, nosuid, read-only, noowners) weź disk1s1:

 diskutil unmount /dev/disk1s1
 sudo mkdir /Volumes/my_writable_ntfs
 sudo /usr/local/bin/ntfs-3g /dev/disk1s1 /Volumes/my_writable_ntfs -olocal -oallow_other

Pojawi się wyskakujące okienko „rozszerzenie systemu zablokowane” kliknij „Otwórz preferencje bezpieczeństwa” i kliknij „Zezwalaj” obok nazwy programisty (Benjamin Fleischer). Jeśli nie możesz kliknąć przycisku zezwolenia, zobacz tutaj .

Ponownie uruchom polecenie po kliknięciu opcji Zezwól. Będzie dobrze, dopóki nie uruchomisz się ponownie. lub ręcznie zdejmij go.

Aby uzyskać więcej informacji i instrukcje dotyczące uczynienia go trwałym, zobacz https://github.com/osxfuse/osxfuse/wiki/NTFS-3G


4

Zanim zaczniemy. Upewnij się, że twoja zewnętrzna nazwa jest JEDNYM słowem. Oznacza to, że nie ma między nimi przestrzeni.

mój dysk = ŹLE

my_disk lub my-disk lub mydisk = CORRECT

Teraz

 1. Otwórz terminal [ Command+ Space+ „terminal”]
 2. Rodzaj: sudo nano /etc/fstab
 3. W nano wpisz: LABEL=my_disk none ntfs rw,auto,nobrowseUwaga: my_disk to nazwa twojego dysku
 4. Aby zapisać i wyjść Control+ Xoraz EnteriEnter
 5. [opcjonalnie] Aby ułatwić dostęp, tworzymy sym-link do pulpitu: W terminalu ->sudo ln -s /Volumes ~/Desktop/Volumes

Później

Kiedy już tego nie potrzebujesz. Jest to tak proste, jak:

W terminalu sudo rm /etc/fstab


5
Usunięcie /etc/fstabjest możliwe tylko wtedy, gdy nie zawiera żadnych innych ważnych wpisów
nohillside

2
@Awwxx, Etykieta może zawierać spacje, wystarczy zastąpić \040spacją. Zobacz przykład w man fstab:LABEL=The\040Volume\040Name\040Is\040This none msdos ro
user3439894,

To i osxdaily.com/2013/10/02/enable-ntfs-write-support-mac-os-x bardzo mi pomogło. Wszystko, co musiałem zrobić, to odmontować dysk, edytować plik fstab, utworzyć sym-link i to wszystko. Wielkie dzięki!
WhatHiFi
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.