Jak naprawdę cieszyć się wersją bez Flasha w Mac OS X?


10

Po instalacji Mountain Lion staram się teraz korzystać z Flasha. Naprawdę, naprawdę w 100% wolny od Flasha. To jest w porządku dla 99% treści, do których mam dostęp, ale niestety są pewne filmy, do których nadal nie mogę uzyskać bez Flasha.

Wiem o popularnym poście Gruber , jednak nie jestem zainteresowany instalacją Chrome, ponieważ (1) nienawidzę ciężkiego sposobu, w jaki Google zmusza się do twojego systemu z ukrytymi demonami itp. Oraz (2) wciąż instalujesz klient Flash w twoim systemie. Nie chcę klienta Flash, kropka.

Widzę, że takie rozwiązania istnieją dla iOS. Aby wymienić tylko kilka:

Niestety nie wydaje się, aby na Macu istniały takie opcje :( W rzeczywistości iSwifter został wcześniej obiecany komputerowi Mac, ale od tamtej pory nie było o tym żadnej opinii.

To, czego szukam, to rodzaj usługi internetowej z natywną aplikacją kliencką dla komputerów Mac lub po prostu aplikacją internetową, która:

  1. Pozwól mi wyrenderować całą stronę po stronie serwera we Flashu i wyślij mi kanał wideo w jakiejś przyzwoitej aplikacji lub aplikacji internetowej (ala iSwifter), lub
  2. Poproś skrobaka po stronie serwera o plik SWF, który znajdzie odniesienie do rzeczywistego pliku .mp4 i przekaże go tobie (ala Skyfire).

Do tej pory najbardziej podobną rzeczą jest ClipConverter, ale niestety obsługiwana przez nią lista usług , choć przyzwoita, nie jest wystarczająco obszerna, aby objąć wszystkie niejasne strony internetowe, z których korzystam, a wszystkie z nich tworzą własne cholerne pliki SWF wokół MP4 / flv content.

Przykłady

Niektóre osoby sugerują podejście tylko po stronie klienta, takie jak ClickToFlash. Są dobre, ale problem polega na tym, że każda konkretna usługa wideo / opakowanie Flash musi być przez nią jawnie wspierana, aby z definicji nie mogła przechwycić 100% całej zawartości, może to zrobić tylko dedykowany serwerowy renderer Flash, taki jak iSwifter. Oto kilka konkretnych przykładowych filmów wideo wymagających Flasha, których większość rozwiązań nie obsługuje:

Przed odpowiedzią możesz przetestować swoje rozwiązanie za pomocą powyższych linków. Dzięki!


Na jakich stronach internetowych musisz używać Flasha i nie obsługuje HTML5?
theAmateurProgrammer

2
Mnóstwo. Byłbyś zaskoczony, jak wiele stron internetowych tworzy własne opakowanie flash wideo. Niektóre przykładowe adresy URL filmów, które wyświetlają się jako brakujące wtyczki lub pobierz Flasha: tutaj , tutaj i tutaj
kLy

2
Nie postrzegam sposobu Grubera jako problemu. W rzeczywistości jest to naprawdę wolne od Flasha. Jedynym demonem, który widzę, jak instaluje Chrome, jest jego program do automatycznej aktualizacji, ale można go łatwo wyłączyć.
XCool

Dobry komentarz od @XCool (przegłosował), ale to świetne purystyczne pytanie - brak lokalnego klienta Flash, kropka.
Graham Perrin

Właśnie z ciekawości, dlaczego nie chcesz flashować?
Matt

Odpowiedzi:


3

Korzystam z ClickToPlugin , który konwertuje niektóre filmy Flash do HTML5 (ma to tę dodatkową zaletę, że możesz je pobrać, klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając Download Video). Działa to przynajmniej w YouTube oraz w filmach na drugiej i trzeciej stronie, do której linkujesz (choć nie na pierwszej).


Odczytywanie obiektów danych Media obok killera Flash.js Widzę, że adres URL treści Flash może zostać przekierowany na URL istniejącej zawartości HTML5, ale nie widzę, czy / jak killer konwertuje na nowe wideo HTML5 . Proszę, czy coś mi brakuje? Mam bardzo małą wiedzę na temat możliwości JavaScript.)
Graham Perrin

Od jakiegoś czasu nie odwiedziłem ponownie ClickToPlugin i wygląda na to, że mają oni listę konwerterów prowadzoną przez społeczność, co jest niesamowite! Tego rodzaju implementacja po stronie klienta obejmuje większość treści, ale nie 100%. W tym celu nadal potrzebujemy renderowania Flash po stronie serwera.
kLy

3

Próbowałeś już ClickToFlash i HUDTube ? HUDTube współpracuje z 99% filmów na YouTube, nawet z brakami C2F.


Czy HUDTube może konwertować całą zawartość Flash? - w pytaniu jest jeden procent.
Graham Perrin

Tak, działa nawet jeśli w C2F dostępna jest tylko opcja FLV (gdy H.264 jest niedostępny).
Alexander - Przywróć Monikę

HUDTube robi Youtube i Vimeo. Mam już to ubezpieczone. Potrzebuję czegoś, co działa na wszystko inne.
kLy

3

Jeśli naprawdę chcesz korzystać z Flasha, skorzystaj z Safari, być może w połączeniu z rozszerzeniem takim jak Youtube5 , który powinien obsługiwać niektóre osadzenia , które nie wykonują HTML5 poprawnie. Jednak nigdy nie uda Ci się uruchomić 100% filmów. Po pierwsze, podczas gdy większość „flash video” jest rzeczywiście aplikacją flash odtwarzającą wideo h264, niektóre z nich są w innych formatach, których Safari nie obsługuje, w tym w niektórych opakowanych w DRM.

Musisz dokonać wyboru - czy chcesz zerowego flashowania, czy też sposobu na obejrzenie wszystkich filmów? W tej chwili nie możesz mieć obu, przepraszam.


Nie prawda. Jak wspomniano w moim pytaniu powyżej, MOŻNA mieć oba. Istnieje wiele przykładów dla iOS.
kLy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.