Powiadomienia o ścieżce iTunes dla Mountain Lion


11

W OS X Lion preferowano (za pomocą polecenia Terminal) włączenie powiadomień o ścieżce iTunes, które były wyświetlane jako wyskakujące okienko w doku.

Jak dotąd wydaje się, że Mountain Lion na to nie pozwala, zastanawiałem się, czy ktoś wiedział, czy polecenie się zmieniło, czy też nie jest to możliwe w OS X 10.8.

Poleceniem terminalu, którego użyłem w Lion, było:

defaults write com.apple.dock itunes-notifications -bool TRUE; killall Dock

Odpowiedzi:


3

Jak najlepiej mogłem stwierdzić, ta funkcja została usunięta.

Istnieją dwie alternatywy dla mechanizmu powiadomień dostarczanego przez Lion, który zapewnia kilka dodatkowych funkcji i możliwości dostosowania.

Jeśli masz zainstalowany Growl, możesz użyć GrowlTunes, aby dostarczyć powiadomienia Growl o zmianach ścieżki i odtwarzania.

Oficjalna aplikacja Last.fm Scrobbler zapewnia również powiadomienia za pośrednictwem Growl, dodatkową zaletą jest to, że warto z niej skorzystać, jeśli scrobujesz również historię odtwarzania do Last.fm. Jeśli nie chcesz, prawdopodobnie chcesz pozostać przy GrowlTunes.

Growl to ogólny system powiadomień z dużą ilością opcji dostosowywania, takich jak możliwość dostosowania stylu alertu. Growl istnieje dla OS X od tak dawna, jak pamiętam, lata wcześniejsze nawet dla Tiger, iOS i Centrum powiadomień.


1

Jak wspomniano dzisiaj w Mac OSX : iTunification wyświetli wszystkie odtwarzane tytuły w Centrum powiadomień (wraz z kodem źródłowym).

Podczas odtwarzania utworów w iTunes lub Spotify ta aplikacja pobiera nazwę utworu, wykonawcę i nazwę albumu tego utworu i wyświetla go w nowym Centrum powiadomień Mountain Growl lub w Growl. To jest twój wybór.-2

Nie jest to dokładnie ta poprawka, której szukasz, ale jest to bliska alternatywa. http://hyperdock.bahoom.com/ "HyperDock dodaje do Docka długo oczekiwane funkcje: Wybierz pojedyncze okna aplikacji po prostu przesuwając mysz na elemencie dokowania, klikaj myszą, aby szybko otwierać nowe okna i wiele więcej"


To nawet nie wydaje się być bliską alternatywą. OP poprosił o jakieś powiadomienie, gdy iTunes przełączy się na następny utwór.
docwhat
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.