Jak usunąć partycję BootCamp za pomocą diskutil terminala?


12

Z jakiegoś powodu aplikacja BootCamp Assistant nie pozwala mi usunąć mojej partycji BootCamp. Jak mogę to zrobić za pomocą terminalu i aplikacji terminalowej diskutil?


Czy próbowałeś Narzędzia dyskowego w folderze Aplikacje?
Vickash

1
To była druga rzecz, której spróbowałem; wszystkie elementy sterujące partycjami są wyszarzone.
Jules

Czy dostosowałeś partycje po zainstalowaniu BootCamp? Ta dyskusja może dostarczyć użytecznych informacji: Discussions.apple.com/thread/3698348 . Podsumowanie jest takie, że jeśli masz więcej niż dwie partycje OS, może być konieczne wykonanie kopii zapasowej partycji OS X i sformatowanie dysku (lub przynajmniej usunięcie istniejących partycji), a następnie przywrócenie partycji OS X.
Chris Page

Nie, nie dostosowałem partycji. Po skonfigurowaniu BootCamp straciłem kontrolę nad partycjami za pomocą Narzędzia dyskowego. Nie można zmienić rozmiaru, usunąć ani dodać partycji.
Jules

1
Usuwanie partycji BootCamp za pomocą BootCamp Assistant może nie być identyczne z usuwaniem partycji za pomocą Narzędzia dyskowego, a jeśli BootCamp Assistant nie pozwala na usunięcie partycji, problemy mogą zostać pomieszane w sposób, który należy rozwiązać przed usunięciem partycji. Przynajmniej jest to wskazówka, co jest nie tak. Czy próbowałeś skontaktować się z Apple w tej sprawie? (Na przykład 1-800-SOS-APPLE.)
Chris Page

Odpowiedzi:


16

Oto, co zadziałało dla mnie:

  1. użyj, diskutil listaby znaleźć małą partycję Microsoft Reserved, którą próbujesz usunąć, ale narzędzie dyskowe (lub odpowiednik wiersza polecenia diskutil) nie zezwala. Powiedzmy, że jest na dysku 99 partycja 400 (moja była na dysku 0 partycja 4)
  2. sudo diskutil eraseVolume JHFS+ deleteme /dev/disk99s400

Powyższe formatuje partycję do kronikowanego HFS +, a kiedy to zrobisz, możesz po prostu ją usunąć (a następnie zmienić rozmiar itp., Jak chcesz).

Uwaga: Użyłem / dev / disk99s400, ponieważ to nigdy nie powinno działać, musisz zastąpić je odpowiednim dyskiem i partycją.

OSTRZEŻENIE: Niszczycielskie, wysokie ryzyko. ZAWSZE wykonaj pełne tworzenie kopii zapasowych przed wkręceniem partycji. ZAWSZE.


To całkowicie zadziałało dla mnie. Miałem partycję Bootcamp Asystent Bootcamp nie chciał się usunąć, a Narzędzie dyskowe nie wyświetlało się (El capitan beta 3) i wyczyszczenie go za pomocą tego polecenia spowodowało, że się pojawił. Mógłbym wtedy użyć narzędzia dyskowego, aby go wymazać i rozwinąć główny komputer Macintosh HD z powrotem na pełny dysk
Orion Edwards

Jest to idealne rozwiązanie do naprawienia tego błędu podczas próby usunięcia partycji Windows: „MediaKit zgłasza za mało miejsca na urządzeniu dla żądanej operacji”.
Billy Brown,

3

Czy próbowałeś uruchomić komputer z nośnika instalacyjnego OSX? Mają one zarówno Terminal (z diskutil), jak i GUI Disk Utility, które mogą zacząć działać, ponieważ nie chcesz już partycjonować dysku, z którego uruchamiasz się.

Ostrożnie, od teraz: bądźcie smokami! Upewnij się, że rozumiesz, co się dzieje, zanim zaczniesz, nie możesz wycofać się w połowie! Sprawdź, czy kopie zapasowe są czytelne!

Jeśli tutaj również zawiodą obie wersje diskutil, pozostań w terminalu nośnika instalacyjnego i uzyskaj surową tablicę partycji, używając:

gpt -r show disk0

Prawdopodobnie stało się, że dwie tabele partycji, GPT i MBR, nie są zsynchronizowane. Dzieje się tak, jeśli spróbujesz podzielić dysk Mac na partycje z Windows. Powyżej pokazuje wersję GPT (której używa OSX). To pokazuje wersję MBR (której używa Windows):

fdisk /dev/disk0

Upewnij się, że jest to dysk, który chcesz zmienić (może to być dysk1, dysk2 itp.). Zanotuj numer ( index) partycji, którą chcesz usunąć, zarówno w GPT, jak i MBR. Mogą nie być takie same!

Jeśli się pomylisz, opublikuj wyniki z powyższych 2 i nie kontynuuj.

Odmontuj wszystkie zamontowane partycje na dysku, który chcesz podzielić, np

diskutil unmount "/Volumes/Macintosh HD"
diskutil unmount "/Volumes/BOOTCAMP"

Następnie pojawia się niebezpieczny bit ( upewnij się, że masz kopie zapasowe ): Usuń partycję za pomocą gptnarzędzia:

gpt remove -i 4 disk0

Pamiętaj, aby zastąpić indeks partycji do usunięcia (IN GPT) zamiast „4” i dokładny dysk, na którym partycjonujesz zamiast „disk0”!

Na koniec musisz usunąć tę samą partycję z MBR (w tym momencie może być konieczne odmontowanie).

Opcja 1: Usuń cały ślad bootcampa (tylko boot OSX na tym dysku)

Jeśli chcesz całkowicie usunąć wszelkie ślady Boot Camp (bez systemów operacyjnych innych niż Mac OS X), możesz całkowicie zniszczyć tablicę partycji MBR i zastąpić ją tak zwanym „ochronnym MBR”:

fdisk -e /dev/disk0

Ten ląduje cię w wierszu polecenia fdisk - części w boldto co ty pisania.

fdisk: 1>p

Spowoduje to wyświetlenie tabeli partycji, tak jak wcześniej. Chcesz go zastąpić pojedynczą partycją ochronną typu EE, obejmującą cały dysk.

fdisk: 1>erase

fdisk:*1>edit 1

Partition id ('0' to disable) [0 - FF]: [0] (? for help)EE

Do you wish to edit in CHS mode? [n]n

Partition offset [0 - 505856]: [63]1

Partition size [1 - 505855]: [505855] (wystarczy nacisnąć enter tutaj, aby przejść do wartości domyślnej - dokładna liczba zależy od rozmiaru dysku)

fdisk: 1>p

Powinno to teraz pokazywać tablicę partycji z pierwszym wpisem typu EE, a pozostałe 3 wpisy są puste.

fdisk: 1>w

Zapisuje zmiany na dysku. Musisz wyjść z fdisk za pomocą

fdisk: 1>q

Następnie: uruchom ponownie i módl się.

Opcja 2: Usuń tylko partycję, której dotyczy problem (przejdź z trzykrotnego rozruchu na podwójny rozruch)

Jeśli chcesz zachować hybrydowy MBR, a nie tylko jedną partycję, rozpocznij edycję MBR w następujący sposób:

fdisk -e /dev/disk0

Ten ląduje cię w wierszu polecenia fdisk - części w boldto co ty pisania.

fdisk: 1>p

Spowoduje to wyświetlenie tabeli partycji, tak jak wcześniej.

Znajdź wpis odpowiadający usuwanej partycji, np. 4 , a następnie edytuj ten wpis ( zamień „4” na swój wpis ):

fdisk:*1>edit 4

Partition id ('0' to disable) [0 - FF]: [7] (? for help)0

Partition 4 is disabled.

fdisk: 1>p

Powinno to teraz pokazywać tablicę partycji z brakującą usuniętą partycją.

fdisk: 1>w

Zapisuje zmiany na dysku. Musisz wyjść z fdisk za pomocą

fdisk: 1>q

Następnie: uruchom ponownie i módl się.


2
Jak wspomniano, nie zadziała to, jeśli uruchomiono normalny system OS X (nie można edytować używanego dysku). Komputery iMac mają poważną wadę sprzętową, w wyniku której napęd DVD często pęka po zaledwie kilku zastosowaniach, więc ... Nie mogłem uruchomić komputera z oficjalnej płyty DVD. Oczywiście partycja odzyskiwania również nie była dobra - ale pobranie aplikacji Apple „USB Recovery Disk creator” i uruchomienie z niej wystarczyło - support.apple.com/downloads/DL1433/en_US/RecoveryDiskAssistant.dmg
Adam

2

Odpowiedzią jest uruchomienie partycji odzyskiwania HD, używanie dysku do i wybranie partycji Bootcamp. Następnie na karcie usuwania wybierz format i zmień go na kronikowany system Mac OS Extended. Teraz możesz usunąć dysk.


1

Nie jestem pewien, czy mamy dokładnie taką sytuację, ale poprzez podążanie za / tłumaczącymi poradami na inny wątek, http://apple.stackexchange.com/questions/145292/i-deleted-my-bootcamp-partition-but-cant-resize- my-os-x-partition Udało mi się przywrócić funkcjonalność do Bootcamp Assistant. Brakuje mi „punktów reputacji” do skomentowania, ale chciałem przekazać, że to zadziałało dla mnie. Moje specyfikacje systemu / sprzętu są następujące:
MacBook Pro (Retina, 13-calowy, początek 2015 r.)

OSX Yosemite: 10.10.5 (14F1605) Procesor: 2,7 GHz Intel Core i5 Pamięć: 8 GB 1867 MHz DDR3 Grafika: Intel Iris Graphics 6100 1536 MB

Moja konkretna informacja:
Niestety, postępowałem zgodnie z błędnymi wskazówkami wsparcia Apple i postępowałem zgodnie z instrukcjami obsługi telefonicznej, aby wejść do programu Disc Utility, usunąć partycję BOOTCAMP i ustawić format OS X Extended (Journaled). Po tej akcji system Windows został usunięty, pozostało kilka megabajtów „innych”, a moja partycja nadal była na swoim miejscu, z 98 GB niedostępnej pamięci.
W ten sposób stworzyłem tę samą sytuację, którą wydajesz się opisywać. W rezultacie moje narzędzie dyskowe nie reagowało już na próby modyfikacji mojej partycji, a mój asystent Bootcamp miał teraz wyszarzoną kartę, która, jeśli byłbym do niej skierowany, skasowałby partycję Windows ORAZ przywrócił pojedynczy dysk.
Pamiętaj, że bootcamp zaczął się jako część jednego napędu,To jest ważne. Nie mam pojęcia, czy to rozwiązanie będzie działać w przypadku konfiguracji bootcamp na oddzielnych dyskach. Mój problem trafił do przełożonego, a po dwóch tygodniach nie otrzymałem odpowiedzi od wsparcia Apple, więc poszukałem w Internecie i znalazłem, co zadziałało!

ROZWIĄZANIE: Zgodnie z zaleceniami w wątku ponownie uruchomiłem program Disc Utility. Dwóch członków zasugerowało ustawienie formatu na inny niż OS X Extended Journaled. Ponowne usuwanie i formatowanie było jedyną dostępną opcją Narzędzia dyskowe.
Jeden komentarz od user102419 sugeruje skasowanie i formatowanie do „microsoft FAT”.
Druga, bardziej szczegółowa odpowiedź z http://apple.stackexchange.com/users/5472/bmike sugerowała podobną szybką poprawkę, ale określiła formatowanie do MS DOS, aby oszukać komputer, aby wierzył, że Windows jest nadal zainstalowany na partycji.
Efekt końcowy, to zadziałało dla mnie, ale terminologia użyta do rozwijanego menu w Yosemite to „DOS FAT” .
Usunięcie i sformatowanie partycji w DOS FAT spowodowało natychmiastowy powrót do funkcjonalności wyboru Bootcamp Assistant polegającego na dodaniu lub usunięciu systemu Windows. Z radością dokonałem wyboru, nacisnąłem przycisk Kontynuuj i miałem opcję PRZYWRÓCIĆ mój dysk na pojedynczy system operacyjny o pojemności 248 GB.

Proces ten zajął około 5-7 minut ... co jest długim czasem, kiedy martwisz się, że mogłeś to popsuć ..... ale, voila, 249,78 GB dostępnego miejsca na moim twardym dysku Macintosh. Nie trzeba wchodzić w tryb odzyskiwania Internetu, nie trzeba kasować całego systemu i restartować z Time Machine.
Zrobiłem kopię zapasową wszystkiego przed próbą ... na wszelki wypadek.

Mam nadzieję, że ta odpowiedź będzie dla ciebie pomocna, a także dla innych osób próbujących odzyskać miejsce z partycji Bootcamp systemu Windows po otrzymaniu porady dotyczącej wymazywania systemu Windows za pomocą Narzędzia dyskowego.


0

Dla tych, którzy próbowali zainstalować system Windows i coś zawiodło i nie może przywrócić partycji i wyświetla szary znak (-), uruchom instalator systemu Windows i najpierw usuń zarezerwowane partycje systemu Windows. Możesz sprawdzić te partycje, najpierw przechodząc do terminala na komputerze Mac i wpisując: „diskutil list”. Zobaczysz tam zarezerwowane części systemu Windows, które najwyraźniej można usunąć tylko za pomocą instalatora systemu Windows, po prostu zaznaczając je i klikając przycisk Usuń na ekranie


-2

Miałem ten sam problem i mam rozwiązanie. Problem polega na tym, że podczas instalowania systemu Windows za pomocą bootcamp tworzy się Grupa woluminów logicznych. Musisz tylko usunąć grupę woluminów logicznych. Bardzo podobny do tego, jeśli kiedykolwiek cofnąłeś ręczny napęd termojądrowy. Wyjmij terminal:

diskutil coreStorage list

Skopiuj identyfikator grupy woluminów logicznych

diskutil coreStorage delete lvgUUID

TO DZIAŁA!


Ostrzegam każdego przed zrobieniem kopii zapasowej wszystkich podłączonych dysków i planem przywrócenia tej kopii zapasowej przed wydaniem jakiegokolwiek diskutil coreStorage deletepolecenia. Ta odpowiedź wymagałaby szczegółowej edycji, aby była użyteczna lub bezpieczna dla większości ludzi lub ogólnego przypadku. Przechowywanie rdzenia można skonfigurować na wiele, wiele sposobów, a nukanie grupy może być bardziej jak użycie granatu, gdy bardziej odpowiedni jest atak z muchy.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.