Czy mogę uzyskać wsparcie SMART na zewnętrznych dyskach twardych?


10

Narzędzie dyskowe zgłasza status SMART jako niezweryfikowany dla dysków zewnętrznych, a domyślnie system Mac OS X wydaje się mieć dostęp do informacji SMART tylko na wewnętrznych dyskach twardych.

Czy istnieje sposób na uzyskanie informacji SMART na zewnętrznym dysku twardym USB lub Firewire?


1
Co ciekawe, narzędzia Windows, takie jak CrystalDiskInfo, mogą uzyskiwać dostęp do danych SMART przez USB, gdy są uruchomione w VMWare Fusion. Więc technicznie możesz uzyskać dostęp do SMART na Mac OS X, jeśli masz VMWare z Windows. Mam nadzieję, że to komuś pomoże.
Dmitry

Odpowiedzi:


10

Tak, może).

Istnieje sterownik jądra Open Source OS-X-SAT-SMART-Driver dla Mac OS X, który będzie działał z niektórymi obudowami USB i Firewire. Wykorzystuje SAT (tłumaczenie SCSI ATA) do przekazywania poleceń SMART na dysk twardy, więc działa tylko wtedy, gdy obudowa obsługuje SAT .

SAT nie jest czymś, co wydaje się reklamować wsparcie dla obudów, ale ten, którego używam (WD MyBook Studio Edition) akurat go obsługuje, więc działa dla mnie. Prawdopodobnie szybsze będzie przetestowanie oprogramowania z napędem / obudową, niż sprawdzenie, czy SAT jest obsługiwany w specyfikacjach.


1
Chociaż może to nie być jedyna opcja uzyskania statusu SMART, ponieważ nie mogłem odzyskać statusu SMART dla napędu w obudowie za pomocą mostka USB-SATA Sunplus Technology w OS X - ale z tej samej kombinacji dysku twardego i obudowy I może z powodzeniem uzyskać dane SMART za pomocą systemu Windows XP (nawet na maszynie wirtualnej) i HDDScan (patrz obsługiwane A kontrolery)
iolsmit

Sharkoon SATA Quickdeck Pro nie obsługuje SAT. Testowane z OS-X-SAT-SMART-Driver wersja 0.6. Trzy różne zewnętrzne obudowy dysku twardego (Toshiba DWC130 HDWC130EK3J1, Hitachi Touro DX3 DTOLDX1EB40001ABB, Gdrive GDRU3EA5001ADB) obsługiwały SAT.
Pro Backup

1
Zobacz sourceforge.net/apps/trac/smartmontools/wiki/ ... listę obsługiwanych urządzeń.
Pro Backup

@ProBackup Na połączonej stronie znajduje się wiele różnych rodzajów urządzeń obsługiwanych przez smartmontools; czy to tylko te, które wskazują opcje -d satobsługiwane przez sterownik SAT SMART?
rakslice

@rakslice Gdy ponownie przeczytam tabelę „Obsługiwane urządzenia”, powiedziałbym, że tak, tylko napędy USB -d satsą obsługiwane przez sterownik SAT SMART.
Pro Backup

-3

Na github są sterowniki satsmart, które działają doskonale na większości dysków (USB). Odłącz wszystkie dyski zewnętrzne; Zainstaluj sterownik satsmart; uruchom ponownie komputer Mac, podłącz dyski. Zobacz i pobierz stąd: https://binaryfruit.com/drivedx/usb-drive-support


Dlaczego dodajesz link do strony oferującej produkt za pieniądze, jeśli sterowniki są dostępne w Github?
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.