Czy mogę całkowicie zaktualizować komputer Mac Pro 2008?


9

Cześć wszystkim, mam 2008 Mac Pro / 2.83hzXEON (8) / 8800GT512mb.

Czy mogę zaktualizować to urządzenie do nowszego sprzętu, ponieważ jest on oparty na procesorach Intel? Co wymagałoby umieszczenie nowszego procesora, pamięci RAM i karty graficznej w tym urządzeniu? Czy warto?

Dzięki

Odpowiedzi:


10

Niektóre ulepszenia są możliwe, ale nie jest to takie proste.

 • Przyspiesz swój komputer Mac jest dobrym źródłem informacji, można je znaleźć tutaj .

 • AnandTech zrobił zmienić CPU Mac Pro.

 • OWC Mac Sales ma aktualizacje pamięci (są też inne).

 • Karta graficzna: o ile nie chcesz eksperymentować ze zmodyfikowanym oprogramowaniem układowym, jedynym wyborem w tym modelu jest ATI 4870 , który jest znacznie szybszy niż zwykła NVidia (jest bardzo zauważalny w aplikacjach X-plane i 3D), ale wciąż pozostaje w tyle za „najnowszym oferty ”.

Według Wikipedii : „Mac Pro, podobnie jak inne platformy Macintosh, wymaga oprogramowania układowego Mac OS X. Oznacza to, że karta graficzna PCIe przeznaczona wyłącznie dla innych systemów operacyjnych nie będzie działać poprawnie w systemie Mac OS X bez odpowiednich sterowników i / lub oprogramowanie układowe ”

Niestety, żadna inna karta wideo nie ma tego, oprócz ofert Apple. Ale jeśli przeszukujesz Google, jest kilka postów na temat osób, którym udało się sprawić, że inne karty działają.

 • Zapomnij o uaktualnieniu płyty głównej, ponieważ jest to projekt niestandardowy.

 • Dyski twarde / SuperDrives są ogólne i można je wymienić, jak zapewne już zgadłeś.

 • Każdy inny komponent jest prawdopodobnie „niestandardowy” zaprojektowany dla Mac Pro (na przykład zasilacz) i nie będziesz w stanie uciec…

Czy warto?

Mam Mac Pro z początku 2008 roku z 2x4 Intel XEON 2.8 i 10 GB pamięci RAM. Zaktualizowałem pamięć RAM (z kiepskiego 2 GB do 10 @ OWC lubiłem wyżej) i zamówiłem maszynę z kartą NVIDIA (8800? Nie pamiętam), która była jedyną opcją inną niż zapasowa karta ATI2600 lub coś w tym rodzaju tak kiepski.

Kilka lat później NVIDIA zmarła (facet z Apple powiedział mi, że ma błędy i kiedyś zawodził), więc dostałem nowy ATI 4780 512 MB (był o 100 € tańszy niż bez gwarancji na wymianę NVIDIA na jabłko). Różnica była naprawdę zauważalna w aplikacjach 3d.

Nie myślałem o uaktualnieniu procesorów, ponieważ uzyskanie szybszych XEON (nie byłbym w stanie uaktualnić do Nehalem ani niczego nowego) tak naprawdę nie zrobi dla mnie dużej różnicy.

Używam SSD i 4 dysków twardych we wnękach, jeśli liczy się to jako uaktualnienie (mój oryginalny dysk miał 750 GB, w porównaniu do standardowego 500).

Przyniosłem go z modułem Bluetooth / Wi-Fi (wtedy był opcjonalny) i chociaż nie korzystałem z niego zbyt często, przydał się kilka razy.

OS X nie obsługuje SLI / Crossfire dla równoległego korzystania z więcej niż 1 karty graficznej (możesz zainstalować więcej niż jedną kartę, ale to nie to samo), więc zapomnij o otrzymaniu dwóch super kart graficznych do uruchamiania crysis i super-top- najwyższa jakość.

Wniosek

Tak, jeśli uaktualnisz pamięć RAM do czegoś innego niż 2 GB i tak na kartę graficzną, jeśli wykonujesz rzeczy intensywne w 3D. Exposé będzie działać dobrze na posiadanym NVIDIA8800, ale X-Plane (między innymi 3D) będzie zauważalnie szybszy dzięki nowej karcie graficznej.


Bardzo podoba mi się twoja bardzo szczegółowa i wyjaśniająca odpowiedź.
garikapati,

Kiedy mówisz, że nie będziesz w stanie uaktualnić do Nehalem ani niczego nowego, czy masz na myśli, że fizycznie niemożliwe jest zainstalowanie procesora Nehalem w modelu 2008? Że to nie zadziała, nie pasuje itp.? Pragnę sprawdzić, czy mogę ulepszyć moją wieżę z 2008 roku, aby uruchomić Sierra. Narzędzie do łatania Sierra daje mi błędy uruchamiania.
Zac Imboden

Afaicr (minęło trochę czasu, odkąd miałem stary Mac Pro 2008) procesory zostały przylutowane (a architektura była inna), więc w dzisiejszych czasach jest prawdopodobnie łatwiej (lepiej?) Zbudować „Hackintosha” i / lub zdobyć Maca Pro (Kosz na śmieci). Nie dostałbym Trashcan, chyba że potrzebujesz surowej wydajności wielowątkowej ORAZ macOS. Szczerze mówiąc, prawdopodobnie „niemożliwe” jest uaktualnienie do czegoś nowszego ze względu na fakt, że prawie wszystko było „niestandardowe” (płyta, zasilacz itp.), Więc trudno byłoby dopasować coś nowego.
Martin Marconcini,

5

Kupiłem Mac Pro 2008 (3,1) z pojedynczym czterordzeniowym procesorem (procesor Intel Xeon E5462 @ 2,80 GHz 1, 4 rdzenie) i 4 GB pamięci RAM działającej z częstotliwością 667 MHz. Dało to następujące wyniki GeekBench 3:

Single Core: 1559, Multi Core: 3927

Wykonałem następujące aktualizacje etapami i ponownie uruchomiłem GeekBench 3, aby uzyskać podstawowe informacje o tym, co każde ulepszenie oferuje w przyrostowej wydajności.

 1. Ulepszona pamięć RAM do 8 GB w celu zapełnienia gniazd 1 i 2 na obu kartach pamięci. Wynik był jednordzeniowy: 1647 i wynik wielordzeniowy: 5743 (całkiem znaczny wzrost prędkości odczytu / zapisu pamięci).

 2. Następnie zaktualizowałem procesor do 2 Intel Xeon E5472 @ 3,00 GHz (2 procesory, 8 rdzeni), co zaowocowało pojedynczym wynikiem rdzeniowym: 1740 i wynikiem wielordzeniowym: 11638

 3. Następnie zaktualizowałem pamięć do 800 MHz i 16 GB, ponownie zapełniając pierwsze dwa gniazda pamięci na obu kartach tą samą pamięcią, co skutkuje następującą poprawką: wynik w jednym rdzeniu: 1778 i wynik w przypadku wielu rdzeni: 12441.

To tyle, jeśli chodzi o wymierne wyniki Geek Bench. Powyżej powinien dać ci całkiem dobry przewodnik po wzrostach, które możesz osiągnąć w systemie, po prostu zmieniając konfigurację pamięci RAM lub uaktualniając procesory.

W przypadku dwóch innych ulepszeń musiałbym zwrócić się do Nova Bench, aby pokazać szczegóły.

 1. Ulepszona karta graficzna z karty graficznej NVIDIA GeForce 8800 GT do karty graficznej NVIDIA GeForce GTX 285. 8800 uzyskał wynik przy 405 fps i uzyskał 139 na Nova Bench, podczas gdy GTX 285 zdobył 627 fps i 191. GTX 285 nie robi t ma wsparcie EFI i dlatego nie wyświetla logo Apple podczas uruchamiania, ale oszczędności kosztów / wartości wynikające z nie pokazywania tego, co jest wystarczająco dobre, żebym zrezygnował z oglądania logo Apple podczas uruchamiania. Karta jest congif DDR 1 GB i po prostu działa (musiałem dodać dodatkowe złącze zasilania, aby ją zasilać, ale tablica logiczna Mac Pro ma dwa i obsługuje zapasy wymagań tej karty).

Prawdopodobnie najbardziej znaczącym wzrostem, jaki zauważyłem, było dodanie dysku SSD; niestety nie dotyczy to GeekBench ani NovaBench, który odpowiednio pokazuje postrzegany wzrost prędkości, który widzę. Uważam, że jest to prawdopodobnie najbardziej znacząca poprawa, jaką można wprowadzić w każdym starszym systemie, aby zobaczyć natychmiastowe i znaczące ulepszenia. Dodałem dysk SSD 500 GB i zamieniłem go w dysk Fusion, korzystając z instrukcji znalezionych w Google. Czas ładowania systemu operacyjnego wzrósł z 50 sekund do 21 sekund, a uruchomienie niektórych aplikacji jest natychmiastowe w porównaniu z 5 do 10 sekund. Wszystko wydaje się być nieco szybsze. Tak jest w tym przypadku,

Oto specyfikacje zgłoszone przez NovaBench w celach informacyjnych:

Drive Write Speed ​​(prędkości odczytu będą znacznie wyższe na SSD):

Podstawowy dysk twardy: 44 MB / s

Dysk twardy 7200 RPM: 75 MB / s

Fusion Drive: 180 MB / s (sam dysk SSD był taki sam, jak MacOS zarządza dyskiem SSD, aby zawsze mieć wolne miejsce, co powinno skutkować szybkościami dysków SSD do zapisu danych; odczyty danych będą przełączać się między szybkościami SSD i dysku twardego w zależności od tego, czy podczas odczytu dane znajdują się na dysku SSD lub dysku twardym).

To tyle w mojej aktualizacji. Skorzystałem z przewodników FixIt, aby rozebrać się na uaktualnienia procesora Mac Pro i wszystko, co już wiedziałem, jak to zrobić.

Całkowity koszt mojego nowego komputera wynosi około 900 USD i obejmuje koszt dwóch 24-calowych wyświetlaczy + mój czas na wykonanie pracy.


2

Zgadzam się z twoimi spostrzeżeniami. Byłem gotowy rzucić tę podwójną czterordzeniową maszynę 2008 roku, ponieważ wydawała się śmiertelnie powolna w porównaniu do mojego komputera. Jako ostatni wysiłek, aby go zapisać, zaktualizowałem do Yosemite, wrzuciłem 12 GB pamięci DDR2 Ram 800 MHz, dysk rozruchowy Samsung SSD 500 GB i kartę graficzną nVidia GeForce GTX770, którą kupiłem na eBayu. Maszyna znów się kołysze. Nie mógłbym być z tego szczęśliwszy. Jest jak nowa maszyna i reaguje tak samo jak mój szybki komputer.

Nie słuchaj wszystkich złych opinii na temat Yosemite: wydaje się, że ma bardzo dobre podejście do optymalizacji starszych komputerów. Całkowity koszt moich aktualizacji wyniósł około 800 USD i był kradzieżą w porównaniu z kosztem nowego Mac Pro.


0

Mój 2008 Mac pro 2.8 8-rdzeniowy RAM 16g został uaktualniony o szyny SSD PCI-e (2x500GB) i kartę graficzną GTX 680 2 GB. 4 wnęki mają dyski SATA 1 TB lub 2 TB. prowadzenie 3 23-calowych monitorów Apple.

Dzięki El capitan jest stabilny i szybki. maksymalizując testy prędkości czarnej magii na całej planszy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.