Jak zbudować komputer PC w obudowie Mac PPC G5?


3

Jak przekonwertować (niestety) przestarzałą obudowę komputera Mac G5 PPC na komputer PC? Obsługuje tylko system operacyjny Leopard i chciałbym zachować piękną obudowę Maca i używać jej ponownie z elementami komputera.

Czy da się to zrobić? Czy sprzęt wewnątrz można zastąpić płytą główną komputera itp.?


Jeśli przerzucisz to pytanie - chodzi o umiejętności i znajomość samodzielnego montażu komputera, osoby wykonującej pracę. Wydaje się mniej o produkcie Apple, ponieważ można zastąpić „ładnym kartonowym pudełkiem” lub „zabytkową toaletką” na G5, a pytanie jest zasadniczo takie samo. Czy chcesz pomóc w edytowaniu tego, aby działał lepiej tutaj?
bmike

Witamy w Zapytaj inaczej! Dzięki za pytanie! To naprawdę nie jest tutaj na temat. Byłoby lepiej na SuperUser . Oflaguj swój post (obok przycisku „edytuj” znajduje się przycisk) i poproś o migrację do SuperUser. Dzięki!!
daviesgeek

Odpowiedzi:


2

Tak, jest to możliwe, a instrukcje prawdopodobnie nie wchodzą w zakres tego forum ze względu na skrajne różnice i charakter dostępnego sprzętu.

Ale oto film z podróży jednego faceta, który przekształcił skrzynkę G5 w hackintosha, abyś mógł zobaczyć, co się dzieje przed podjęciem decyzji.

I jeszcze jedna bardziej szczegółowa opowieść tutaj, nie dla osób o słabym sercu.


0

Najłatwiejszym sposobem jest zakup mniejszego komputera, który mieści się w środku. Jeśli szukasz w wyszukiwarce Google „atom pc”, znajdziesz wiele opcji rozsądnie użytecznych maszyn, które z łatwością zmieszczą się w obudowie G5. Nie będziesz mógł używać oryginalnych gniazd na karty, ale powinieneś być w stanie wyciągnąć kable SATA poza komputerem Atom do napędów i podłączyć przewód przycisku zasilania do odpowiedniego miejsca na komputerze Atom. Możesz także rozszerzyć porty USB na zewnątrz obudowy G5.

To nie jest idealne, ale dla szybkiego włamania, które jest łatwiejsze niż pełne uaktualnienie komputera, jest tańsze i łatwiejsze, jeśli chcesz tylko estetyczny wygląd.


0

Na pytanie, czy można postawić płytę główną na PC w wieży G5: odpowiedź brzmi tak.

W G5 umieściłem gigabajt ga-945gcmx-s2 z 6700 intelem (był to taki, który wyjąłem z wieży, którą aktualizowałem). G5 znalazłem w sklepie Goodwill. W środku nie było nic oprócz smażonej płyty głównej. Ma cztery wentylatory 120 mm, które dodałem. Będziesz musiał przełączyć okablowanie przełącznika, ale komputer zaświeci się i włączy. Ma również zasilacz o mocy 500 W.

To moja pierwsza próba zrobienia czegoś takiego. Planuję uaktualnić procesor do i7 w przyszłym miesiącu. Nawiasem mówiąc, zalecam zaplanowanie przed rozpoczęciem cięcia. Chciałbym to zrobić.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.