Całkowicie zsynchronizuj wiele komputerów Mac


12

Mam MacBooka Pro ze Snow Leopardem (planuję uaktualnić do wersji Lion).

Być może będę musiał kupić komputer Mac mini, aby mieć pełny układ podwójnego ekranu (zewnętrzne identyczne ekrany) (patrz moje poprzednie pytanie ).

Będę więc pracował na komputerach Mac Mini i Macbook Pro, przez większość czasu w tej samej sieci LAN.

Jak zsynchronizować wszystko tak szybko, jak to możliwe? (Nie wiem, czy iCloud może)

Mówię o każdym pliku / danych na moim komputerze:

  • Aplikacje
  • preferencje aplikacji
  • maile
  • kalendarz
  • Biblioteki iPhoto / apertury
  • wiele małych plików (tworzenie stron internetowych ...)
  • pliki z mojego konta (pliki serwera apache, php / biblioteki)
  • ...

Nie chcę zarządzać 2 komputerami i robić wszystkiego dwa razy (instalowanie czegoś, konfigurowanie systemu itp.).

Odpowiedzi:


3

Spróbuj użyć Mac OS X Server zainstalowanego na Macu Mini. Technicznie powinieneś być w stanie zainstalować konfigurować i zarządzać użytkownikami, aplikacjami itp. Na Mac Mini. Następnie powinieneś być w stanie zalogować się za pośrednictwem MacBooka Pro jako użytkownik na serwerze i pobrać konfigurację aplikacji itp. Skonfigurowaną na serwerze dla swoich kont użytkowników. Zobacz temat Rozważanie systemu OS X Server dla użytkowników domowych .

To tylko jeden przykład i może być nieistotny dla niektórych osób, dlatego aby zrozumieć zakres oferty OS X Server, najlepiej spojrzeć na wszystkie jego usługi podzielone na cztery ogólne kategorie: zarządzanie kontem, udostępnianie plików, sieć Administracja i usługi sieciowe.

Zarządzanie kontem użytkownika

...

Poza samym katalogiem znajdują się funkcje zarządzania domeną w systemie OS X, za pomocą których można powiązać klienckie komputery Mac (takie jak komputer stacjonarny iMac) z serwerem, aby nazwy użytkownika i hasła na serwerze mogły być używane do logowania się do klienckiego systemu Mac . Dzięki tej konfiguracji nie musisz tworzyć nowych kont w systemie za każdym razem, gdy chcesz zezwolić komuś na korzystanie z komputera. Zamiast tego możesz przejść do serwera i włączyć konto dla stacji roboczej, a ten użytkownik może zalogować się do tego systemu i z niego korzystać. Ponadto, jeśli kupujesz nowe systemy, wszystko, co musisz zrobić, to powiązać je z serwerem, a użytkownicy mogą się na nich zalogować z tymi samymi ograniczeniami, jakie mają na innych komputerach Mac (na przykład dostęp tylko do niektórych aplikacji i tylko określone ustawienia dostępne dla nich).

Zapoznaj się także z kontami mobilnymi i synchronizacją, gdzie należy przeprowadzić więcej badań na temat wydajności serwerów mobilnych w systemie OS X. Wygląda na to, że oficjalna nazwa Jabłek to Przenośne katalogi domowe, do których odwołuje się specyfikacja serwera OS X Lion w części Zarządzanie klientem, co powinno umożliwić synchronizację plików w katalogu domowym.


1
Brzmi interesująco, ale co się dzieje, gdy MacBooka Pro nie ma w domu i nie można połączyć się z komputerem Mac Mini. Czy aplikacje i ustawienia są buforowane?
Saaru Lindestøkke,

1
Niestety, w macOS (sierra) ta funkcja jest przestarzała i nie jest już dostępna dla nowych klientów.
cgseller

3

Zajrzyj do aplikacji Chronosync .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

To nie jest strasznie tanie (nie jest to również szczególnie drogie, ale to nie twoja inwestycja za 5 USD), ale synchronizuje wszystko i wszystko. Możesz go użyć do przechowywania sklonowanego dysku rozruchowego lub do synchronizacji katalogu 1-kierunkowego, 2-kierunkowego lub 2-drożnego i zachowania usuniętych plików w archiwum itp. Możesz uruchomić go z harmonogramami, jak co X minut, lub może rób to dynamicznie, na przykład za każdym razem, gdy serwer (twój Mini) zauważy, że klient (twój Macbook) przeszedł do trybu online w sieci LAN, automatycznie zsynchronizuje się w tym momencie bez konieczności ustawiania harmonogramu - nawet nie musisz się logować aby tak się stało. Świetny produkt.

Ujawnienie: Nie mam nic wspólnego z tymi facetami, ale jestem płatnym klientem.


1
  • Chronosync wygląda jak strzał. Udostępnianie aplikacji na serwerze jest powolne, więc musisz mieć aplikacje zainstalowane na każdym komputerze Mac i utrzymywać je osobno. Nie sądzę, by Chrono obsługiwał aplikacje. Wybierz foldery, które chcesz zsynchronizować z Chrono i za każdym razem, gdy wrócisz na pulpit, wykonaj synchronizację.

  • Inną możliwą drogą jest praca z szybkiego zewnętrznego dysku twardego. W rzeczywistości można użyć tego dysku twardego do rozruchu i pracy z niego. Musiałby to być FireWire800 lub USB3. Być może dysk SSD. Pamiętaj o częstym tworzeniu kopii zapasowych tego dysku.

Rozważam te dwie opcje.


0

W pełni zsynchronizowany między dwoma urządzeniami? O ile wiem, nie jest to całkowicie możliwe, istnieją pewne aspekty, którymi musisz sam się zarządzać.

Jednak! Nie oznacza to, że nie można tego zrobić dużo.

Niektóre części (iPhoto / Aperture) trafiają teraz do Photostream, ale to ograniczone itp., Więc najlepszym rozwiązaniem, jakie widziałem, jest dostęp do urządzenia NAS lub zapłacenie dużo pieniędzy za największą ilość miejsca w Dropbox, które potrzebujesz. Następnie pliki są tam przechowywane centralnie, a następnie alias / dowiązanie symboliczne do „poprawnych” lokalizacji na każdym komputerze Mac.

W ten sposób po otwarciu biblioteki iPhoto na komputerze Macbook Pro wie, że pliki znajdują się w lokalizacji X i tam je edytować. Dropbox przechowuje je zarówno lokalnie, jak i zdalnie, dzięki czemu możesz zhakować coś takiego za pomocą NAS, a następnie zaoszczędzić na wydajności sieciowej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.