Wymień lub dodaj kartę graficzną na Macbooku Pro


8

Czy można wymienić istniejącą kartę graficzną komputera Macbook Pro (połowa 2010 r., Mini DisplayPort, GPU: NVIDIA GeForce GT 330M) na kartę graficzną, która może obsługiwać wyjście 2 ekranowe?

Czy też można dodać inną kartę graficzną do (lub na zewnątrz) Macbooka, aby móc użyć innego wyświetlacza.

Staram się mieć podwójny ekran zewnętrzny (Macbook Pro zadokowany i zamknięty).

Próbowałem przejściówki DisplayLink z USB na DVI, ale jest ona dla mnie naprawdę niestabilna i nie nadaje się do użytku (edycja zdjęć i wideo). Nie mogę nawet obejrzeć na nim filmu, widać nawet różnicę podczas poruszania myszą (a ja mam procesor quadcore i7 -_-). Myślałem, że to zewnętrzna karta graficzna, nie miałem pojęcia, że ​​procesor wykona tę pracę (i bardzo źle).

Co więcej, nie chcę wydawać 200 $ lub 300 $ na wypróbowanie Matrox DualHead2Go i wreszcie wziąć pod uwagę fakt, że fakt, że jest to jeden duży „ekran” rozciągnięty na 2 ekrany (a nie 2 naprawdę podzielone ekrany) jest denerwujący (naprawdę się boję byłby to ból).

Dlatego szukam prawdziwego rozwiązania dla podwójnego zewnętrznego ekranu Macbooka Pro .

Zmienić moją kartę graficzną? (Nie wiem nawet, dokąd pójdzie drugie wyjście wideo ...). Lub dodać kolejną kartę graficzną na zewnątrz? (USB? Czy to w ogóle istnieje?)DisplayLink to zewnętrzna karta graficzna. Autobus do niego jest po prostu bardzo wolny.
Thorbjørn Ravn Andersen

Odpowiedzi:


8

Niestety nie ma taniego dobrego lub idealnego sposobu na zrobienie tego.

Karta graficzna jest kluczową zintegrowaną częścią płyty logicznej w MacBooku Pro, naprawdę nie można jej oddzielić od niej, aby wykonać aktualizację, wystarczy wymienić całą płytę główną, a nawet wtedy będziesz ograniczony do tego, co było dostępne na czas dla tej generacji MacBooka Pro.

Zobacz ten podświetlony na pomarańczowo kwadrat, czyli NVidia GeForce na zdjęciu poniżej:

MacBook Pro LB z połowy 2010 r. Od iFixit

Szczerze mówiąc, trasa Matrox jest prawdopodobnie najtańszym wykonalnym rozwiązaniem tego problemu.

Ten MacBook Pro nie ma również gniazda ExpressCard / 34 lub Thunderbolt, więc naprawdę nie możesz iść drogą zewnętrznej karty graficznej. I nawet gdybyś mógł rozmawiać za ponad 500 USD tylko po to, aby uzyskać zewnętrzną obudowę PCI Express, na przykład Magma ExpressBox 1 zaczyna się od 829 USD za tylko jedno zewnętrzne gniazdo PCI Express, nadal będziesz musiał wydać kolejne ~ 200 USD na zakup Maca kompatybilna karta graficzna.

Rozwiązanie zewnętrzne Magma ExpressBox1

Ostatnią opcją może być ponowna ocena, czy ten MacBook Pro jest odpowiednim urządzeniem do twoich potrzeb. Czy nowszy model MacBook Pro z Thunderbolt rozwiązałby ten problem, może nie. Jeśli nie masz dwóch wyświetlaczy Thunderbolt, nadal nie masz szczęścia, podłączając dwa wyświetlacze nawet do MacBooka Pro Thunderbolt, bez potrzeby stosowania drogich zewnętrznych adapterów.

Czy iMac, Mac Mini lub Mac Pro lepiej pasowałby do twoich potrzeb obliczeniowych, w komplecie z podstawowym MacBookiem Air lub iPadem jakiegoś rodzaju na potrzeby mobilności.


Dziękuję za tę kompleksową odpowiedź. Obawiam się, że rozwiązanie Matrox nie będzie idealne (równie dobrze mogę kupić 1 duży ekran ...), na przykład do gier (w które czasami gram). Jeśli chodzi o pomysł wypróbowania innej maszyny, zastanawiam się nad tym ( apple.stackexchange.com/questions/42911/... ), ale jest albo droga, albo ograniczona (nie ma już laptopa) ... Myślę o tym.
Matthieu Napoli

1

Sugeruję, abyś sprzedał swojego obecnego MacBooka Pro i kupił najnowszą siatkówkę MacBook Pro 15 "zarówno z HDMI, jak i Thunderbolt. W takim przypadku możesz uruchomić nie tylko dwa, ale trzy zewnętrzne monitory . Będziesz musiał użyć aktywnych adapterów do połączeń Thunderbolt .

Aktywny adapter mini Display Port Startech DVI Startech 4K aktywny mini Display Port adapter do HDMI

Pamiętaj, aby zamknąć MacBooka Pro na klapkę, aby uzyskać znacznie lepszą wydajność, ponieważ wbudowany wyświetlacz Retina wykorzystuje wiele cykli GPU.

Jeśli kupujesz i sprzedajesz używane, koszt zamiany maszyn powinien być znacznie niższy niż marnowanie pieniędzy na zewnętrzne rozwiązania sprzętowe, nie mówiąc już o przerażającej operacji, którą rozważałeś. Alternatywnie można kupić doskonałą srebrną wieżę Mac Pro od 400 USD (model z 2006 r.) Do 1200 USD (model z 2009 r.). Dzięki niedrogim ulepszeniom procesora możesz mieć rdzeń ośmiokątny lub sześciokątny z możliwością grafiki na pokładzie (nawet wiele kart) za ułamek ceny nowego MacBooka Pro. Oczywiście nie możesz nosić komputera Mac Pro, ale w tym przypadku planujesz konfigurację z dwoma dużymi monitorami, więc przenośność może nie być czynnikiem.


0

Mam ten sam model MBP z i5. Co możesz zrobić, to uzyskać konwerter DisplayPort na HDMI od renomowanej firmy, takiej jak Belkin, na jeden monitor i AppleTV i użyć airplay, aby wyświetlić drugi ekran. BTW lepszej jakości konwertery USB na VGA / DVI wyeliminują opóźnienia spowodowane obecnym złączem, nie mogę ręczyć za FPS w grze, ...


Opcja zdalnego ekranu AppleTV wymaga sprzętowego kodowania h264, którego ten Macbook nie ma.
Thorbjørn Ravn Andersen

-1

VillageTronic VTBook - to zadziała!


1
Patrząc na specyfikacje VTBook, wydaje się, że obsługuje tylko system operacyjny OS X 10.5.x - może martwy produkt? Może możesz nieco rozwinąć odpowiedź, jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z niej w nowej wersji OS X?
Ian C.

-1

Wiem, że pytałeś o to jakiś czas temu, ale mam ten sam model Macbook Pro i nie mam tych problemów przez połączenie MiniPort-HDMI. Za pomocą tego laptopa cały czas podłączam się do telewizora 1080p, aby oglądać wideo, grać w gry itp. Jedynym czasem, w którym mówię o opóźnieniu, jest to, że korzystam z projektora, który korzysta z DisplayPort-DVI adapter, którego używasz!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.