Jak przywrócić poprzednią wersję moich plików kluczy ssh?


3

Śledziłem samouczek Github i wygenerowałem nową parę kluczy SSH. Ale teraz, gdy jestem online, Google ciągle rzuca błędy SSL (i tak samo dzieje się wszędzie z SSL). Jakie polecenia terminalowe muszę wprowadzić, aby powrócić do mojej pierwotnej pary kluczy SSH?


Czy możesz bardziej szczegółowo opisać błędy SSL? Twoja przeglądarka nie powinna używać twoich kluczy SSH ~/.ssh za wszystko związane z surfowaniem w sieci (lub w ogóle z wszystkim związanym z przeglądarką).
Ian C.

Odpowiedzi:


9

Uwaga: Naprawdę uważam, że błędy SSL przeglądarki nie są wcale związane z faktem, że wygenerowałeś nową parę kluczy dla ssh w swoim ~/.ssh informator. Przeglądarki nie używają tych kluczy tylko ssh używa tych kluczy (i rzeczy opartych na libssh).

Ale jeśli chcesz przywrócić poprzednią wersję swojej pary kluczy, możesz to zrobić na dwa sposoby ....

Zakładając, że wykonałeś krok 2 w ten dokument github , możesz po prostu przywrócić kopie zapasowe kluczy:

cd ~/.ssh
rm id_rsa*
cp key_backup/* .

To usunie nowe utworzone klucze, a następnie przywróci stare klucze.

Jeśli nie wykonałeś kopii zapasowej oryginalnych kluczy zgodnie z tym dokumentem, możesz spróbować użyć Time Machine, aby znaleźć poprzednią wersję kluczy i przywrócić je.

Najpierw otwórz okno Findera, a następnie naciśnij Cmd-Shift-G, aby wyświetlić okno Przejdź do. W polu typu: ~/.ssh i naciśnij przycisk Go.

Go To ~/.ssh

Przełącz na widok kolumn, aby zobaczyć szczegóły plików w ~/.ssh i zanotuj czas modyfikacji daty w plikach id_rsa i id_rsa.pub.

Switch to column view so you can see the Date Modified meta-data on the files

Teraz wejdź w Time Machine, klikając ikonę Time Machine w prawym górnym rogu paska menu i wybierając „Enter Time Machine”:

Enter Time Machine

Cofnij się w czasie, aż znajdziesz punkt, w którym zmieniają się znaczniki czasu Data Zmodyfikowane na tych dwóch plikach. To powinna być poprzednia wersja tych plików. Wybierz pliki id_rsa i id_rsa.pub od tego momentu i przywróć je z istniejących plików.


Dzięki Ian za wspaniałą odpowiedź. Aktualizacja: Ponownie uruchomiłem router, a teraz wszystko działa. To dziwne, że czas ... wszystko się zepsuło, gdy zmieniłem klucze SSH. Ale teraz działa. Dzięki jeszcze raz.
Dan

@Dan, jeśli ponowne uruchomienie routera pomogło podejrzewać, że Twój DNS został zatruty. Spojrzałbym na twoje bezpieczeństwo routera. Może zmienić hasło. Brzmi to tak, jakby twoje zaszyfrowane połączenia https były kierowane przez serwer proxy, który obsługiwał fałszywy certyfikat SSL.
Ian C.

@Dan: a co z akceptacją odpowiedzi? Odpowiada „jak przywrócić stare klucze ssh”, prawda? :)
Ian C.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.