Odśwież Podgląd z wiersza poleceń


16

Mam przepływ pracy (edycja LaTeX w Emacsie), który tworzy pliki PDF, które następnie sprawdzam w wersji zapoznawczej. Podgląd jest wystarczająco inteligentny, aby ponownie załadować plik PDF, gdy się zmienia, ale robi to tylko po kliknięciu aplikacji i przeniesieniu jej na pierwszy plan.

Czy istnieje sposób, aby powiedzieć podglądowi, aby ponownie załadował dokument (i pozostał w tle) za pomocą wiersza polecenia?

Edycja: Aby kontynuować, jestem bardzo szczęśliwy, że mogę trochę włamać się do AppleScript lub cokolwiek innego (nigdy nie korzystałem z AppleScript, ale nie może to być zbyt trudne).

Odpowiedzi:


5

Żadnego prostego rozwiązania, które mogę wymyślić.

  • Możesz przejść do korzystania z Skim lub innej przeglądarki PDF, która obsługuje poszukiwane zachowanie.
  • Możesz „otworzyć plik.pdf”, aby odświeżyć i przenieść podgląd na pierwszy plan, a następnie kolejne polecenie, aby umieścić edytor lub terminal przed nim (otwórz plik.pdf; otwórz -a Terminal.app).

Odtłuszczanie robi to, co chcę; dzięki. Podczas odświeżania nadal lubi się rozwijać, ale mogę to obejść. Skim zapewnia również znacznie bardziej efektywne AppleScripting niż Preview (możesz nakazać mu bezpośrednie odświeżanie).
Reid

5

Jeśli chcesz użyć Applescript do przeniesienia podglądu na pierwszy plan, wystarczy, że potrzebujesz następującego wiersza:

tell application "Preview" to activate

Możesz również użyć osascriptpolecenia z wiersza poleceń, aby uruchomić ten skrypt. Są pewne rzeczy, na które należy zwrócić uwagę (unikanie cudzysłowów i obsługa wielu wierszy). Istnieje wiele przykładów jego dokładnego użycia i ma własną manstronę.


Dzięki; z pewnością byłoby to w połowie drogi. Czy można powiedzieć Preview, aby odświeżyła się, ale nie wychodzi na pierwszy plan? Jak dowiedzieć się, jakie haczyki AppleScript są dostępne dla aplikacji (czy to nowe pytanie, które powinienem zadać)?
Reid

2
@ Naprawdę nie, ale możesz dodać do skryptu polecenie powrotu do aplikacji, którą miałeś wcześniej (w tym przypadku edytora TeX), która powinna wystarczyć do odświeżenia podglądu i przywróci cię do pracy.
Martin Marconcini,

@Martin, dzięki - mam to do pracy. Pozostającym problemem jest to, że kolejność okien jest zmieniona; Wolałbym, żeby pozostał dokładnie taki sam.
Reid

Wymagałoby to majstrowania przy indeksie każdego dokumentu (dokumentu n ), ale zazwyczaj jest to właściwość tylko do odczytu.
Philip Regan,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.