Skąd pochodzą te polecenia terminala?


3

Nie znam żadnego konkretnego terminu dla tych poleceń terminala, więc chcę podać przykład:

domyślnie napisz com.apple.dock itunes-notifications -bool TRUE

Za pomocą tego polecenia można włączyć powiadomienie iTunes w Docku. Wokół jest wiele tych jednorzędowych poleceń PRAWDA / FAŁSZ, ale nie wiem, skąd pochodzą. Czy w instrukcji jest lista poleceń lub gdzie mogę je znaleźć?


Polecenie „defaults” służy do edycji plików preferencji Apple (.plist), które często zawierają dostęp do ukrytych opcji, których nie można inaczej włączyć w aplikacjach
Alexander

PS Ta konkretna modyfikacja preferencji jest absolutnie niesamowita. Uwielbiam ten styl powiadomień. To takie proste. Mniej nachalny niż Growl.
Jason Salaz

Odpowiedzi:


4

Cóż, te polecenia edytują pliki .plist w folderze / Users / xyz / Library / Preferences. Tak więc, jeśli spojrzysz na te pliki, możesz spojrzeć na te pliki i po nich oprzeć polecenia terminalu.

Są to pliki oparte na XML, więc możesz je wyświetlić w bardziej czytelnym formacie, jeśli otworzysz je w Xcode, który jest dostępny w Mac App Store.

W terminalu ich format to „domyślnie wpisz PLIST_FILE KEY -TYPE VALUE”, gdzie PLIST_FILE to nazwa pliku w folderze Preferences bez .plist, KEY to klucz, który możesz zobaczyć w Xcode, -TYPE to typ klucza, który można znaleźć Xcode (i można sprawdzić, czy istnieje skrót dla tego typu, wpisując w terminalu „defaults”), a wartość jest wartością, dla której chcesz ustawić klucz.

Oto niektóre typy ciągów z terminala:

-string <string_value>
-data <hex_digits>
-int[eger] <integer_value>
-float  <floating-point_value>
-bool[ean] (true | false | yes | no)
-date <date_rep>
-array <value1> <value2> ...
-array-add <value1> <value2> ...
-dict <key1> <value1> <key2> <value2> ...
-dict-add <key1> <value1> ...

3

Według odpowiedzi Nathana po prostu modyfikują funkcje wbudowane w oprogramowanie, choć niekoniecznie są w oczywisty sposób ujawnione lub w inny sposób udokumentowane. Twój przykład powiadomień z iTunes jest świetny, ponieważ nie ma tu żadnych opcji „Powiadomienia o odtwarzaniu iTunes”, ale fakt, że funkcja istnieje i można ją włączyć, oznacza, że ​​ktoś wewnątrz Apple pracował na takim systemie.

Powiązane, choć wcale nie odpowiadające na pytanie, sprawdź sekrety . Witryna może być używana do wyszukiwania poleceń modyfikacji preferencji, ale oferuje także dostępne do pobrania okienko preferencji, do którego po instalacji można uzyskać dostęp za pomocą Preferencji systemowych i oferuje bardzo przyjazny sposób wprowadzania tych poleceń zamiast przez Terminal.

Zawsze ważnym zastrzeżeniem jest to, że może włączyć potencjalnie niestabilne lub w inny sposób zmieniające system funkcje. Przeprowadź badania przed włączeniem jakichkolwiek opcji i bądź absolutnie pewien całego efektu włączanej opcji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.