Jak mogę przyciemnić ekran z terminala?


23

Czy można przyciemnić ekran w terminalu na komputerze Mac z systemem OS X Lion? Czy jest jakieś polecenie sterowania jasnością i głośnością?

Odpowiedzi:


19

Możesz to zrobić za pomocą Applescript i uruchomić w ten sposób:

Opornik:

tell application "System Events"
        key code 144
end tell

Jaśniejszy:

tell application "System Events"
        key code 145
end tell

Możesz zapisać je jako pliki .script, a następnie uruchomić je z interfejsu CLI w następujący sposób:

osascript ~/Path/to/File

Możesz się do tego odwołać .

Możesz to zrobić w ten sposób , ale wymaga to większej konfiguracji.


Nie działa w systemie Mac OS X 10.12.6.
politicus

To nie działa dla mnie w systemie MacOS 10.14.
Trevor Sullivan

Kluczowymi kodami powinny być odpowiednio 144 i 145. Zobacz osxdaily.com/2019/08/14/change-screen-brightness-mac-terminal
Liu

20

Możesz zainstalować to narzędzie wiersza polecenia z github.com/nriley/brightness . Instalacja jest dość łatwa, jeśli masz homebrew:

brew install brightness

A użycie jest proste:

  • Ustaw 100% jasności: brightness 1
  • Ustaw jasność 50%: brightness 0.5

Niestety nie działa w przypadku monitorów zewnętrznych. Zobacz, czy Apple obsługuje DDC / CI dla wyświetlaczy innych firm za pośrednictwem przejściówki Apple Thunderbolt na DVI, aby dowiedzieć się, dlaczego.


Dla mnie te instrukcje zainstalowały polecenie o nazwie brightness, a nie screenbrightness. W przeciwnym razie działało to zgodnie z opisem. Dzięki!
octu

Myślę, że ma to związek z połączeniem projektów github. Kiedy tak się stało, zaktualizowali polecenie brightness(na które ktoś ze Wspólnoty z radością już ustalił odpowiedź).
studgeek

Pamiętaj, że pakiet jasności Homebrew jest obecnie zepsuty w systemie macOS 10.13. Zobacz github.com/nriley/brightness/issues/21 .
Taylor Edmiston

10

zrzut ekranu

Stworzyłem do tego moduł węzła, który obsługuje ustawianie jasności za pomocą CLI. Zobacz https://github.com/kevva/brightness-cli .

npm install --global brightness-cli

A następnie po prostu uruchom brightnessz linii poleceń.


Nie działa dla mnie:$ brightness 100 /usr/local/lib/node_modules/brightness-cli/cli.js:3 const brightness = require('brightness'); ^^^^^ SyntaxError: Use of const in strict mode. at Module._compile (module.js:439:25) at Object.Module._extensions..js (module.js:474:10) at Module.load (module.js:356:32) at Function.Module._load (module.js:312:12) at Function.Module.runMain (module.js:497:10) at startup (node.js:119:16) at node.js:902:3
Kibber

pracują dla mnie, ale nie mówi to na poziomie systemu
Shahid Ghafoor
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.