Czy mogę naładować MacBooka Pro 2017 za pomocą zasilacza USB C innej firmy?


10

Mam 2017 MacBook Pro, która pochodzi z zapasów C 87W Power Adapter USB .

Chcę kupić dodatkowy zasilacz, ale nie wymagam oficjalnego Apple. Zauważyłem, że Anker wykonać jedną z 60 W mocy przez USB C .

Poza ładowaniem laptopa z prędkością około 2/3 prędkości zasilacza Apple (2/3 prędkości = około 60/87 w), czy na moim komputerze wystąpiłby jakiś efekt / uszkodzenie?

Odpowiedzi:


16

Wtyczka USB-C to nie problem, ale ładowarka.

Jest niedoceniany, więc nigdy nie uda mu się całkowicie naładować baterii, gdy Mac jest w użyciu, lub w razie potrzeby zapewnić wystarczającą ilość energii.

Powiedziawszy to, możesz używać go do ładowania baterii przez noc, aby używać go w ciągu dnia.

Aby to sprawdzić, najlepiej od czasu do czasu sprawdzić stan naładowania baterii w Informacje o tym komputerze Mac.

Ekran informacji o akumulatorze ze strzałką wskazującą wartość natężenia prądu (mA)

  • Ta wskazana wartość będzie ujemna, jeśli ładowarka nie zostanie podłączona lub będzie niewystarczająca.

  • Będzie dodatni, jeśli ładowarka będzie wystarczająca.

W żadnym wypadku nie nastąpi uszkodzenie komputera Mac.


4

Wyobraź sobie zbiornik na wodę (akumulator) z wodą tryskającą ze śluzy (zużycie procesora) i wiadro (ładowarka o niskiej wartości). Wlewasz wodę do zbiornika za pomocą wiadra, ale może ona nie być równa ilości wody wypływającej ze śluzy.

Poziom zbiornika spadnie, ale wolniej, niż gdybyś nie napełnił go wiadrem.

Ładowarka 87 W dostarczana przez Apple ma wystarczającą moc, aby zaspokoić zapotrzebowanie na energię laptopa, nawet przy maksymalnym procesorze, ORAZ jednocześnie naładować akumulator.

Niższa ładowarka nie zawsze może zapewnić wystarczającą moc przy maksymalnej szybkości, jakiej potrzebuje laptop, a także jednocześnie ładować baterię. Naładuje całkowicie baterię, gdy pokrywa jest zamknięta i nie korzystasz z laptopa.


2

Mam 13-calowego MacBooka Pro z domyślnym zasilaczem o mocy 61 W. W tym celu kupiłem ładowarkę Anker o mocy 30 W, z którą nigdy nie miałem problemów z ładowaniem notebooka (nawet przy robieniu dużych obciążeń procesora), a także mam tanią ładowarkę 15 W (5 V x 3 A) w moim samochodzie , która wciąż nieznacznie ładuje notebook, chyba że robię coś intensywnie wykorzystującego procesor. Czasami używam również ładowarki telefonu komórkowego o mocy 10 W (5 V x 2 A), aby ładować mój notebook, w takim przypadku zawsze się rozładowuje, ale w znacznie wolniejszym tempie, niż gdybym go wcale nie podłączał. Może jednak nadal ładować notebooka, jeśli zostawiam go na noc.

Chociaż Twój notebook ma domyślnie wyższy pobór mocy, ponieważ jest to wariant 15-calowy, w oparciu o moje doświadczenia z mniejszą wersją, nie wyobrażam sobie, że używanie go tylko z ładowarką o mocy 60 W spowoduje zbyt wiele problemów, nawet jeśli naprawdę jesteś próbuje przesunąć komputer do granic możliwości. Należy jednak pamiętać, że ten w twoim poście (który jest dokładnie taki sam jak ja) ma w rzeczywistości tylko 30 W na porcie USB-C - pozostałe 30 W jest dzielone na 4 zwykłych portach USB. Możesz spróbować sprawdzić wartości w sekcji Informacje o komputerze Mac, ponieważ Buscar powiedział, że widzi zużycie energii twojego notebooka, szczególnie jeśli wykonujesz ciężkie zadania związane z CPU / GPU.

Uwaga: używam tej konfiguracji od ponad roku, nie zauważając spadku wydajności akumulatorów.


1
Mam 15-calowy MBP, który korzysta z ładowarki 85 W, a nawet używając 60-watowej ładowarki Apple z 13-calowego MBA, albo ładuje się powoli; lub nadal zwalnia, ale w wolniejszym tempie. Pamiętaj, że ktoś planuje wydawać pieniądze na podstawie tego, co „wyobrażasz sobie”.
benwiggy

1
@benwiggy dlatego dodałem, że powinieneś sprawdzić wartości
SztupY

0

Twój komputer Mac będzie w porządku. Będzie ładował się wolniej. Podczas gdy ciężko pracuje, akumulator może rozładowywać się powoli, jeśli 60 wat nie wystarczy, ale bez ładowarki rozładowałby się znacznie szybciej.

Jedynym problemem jest to, że ładowarka może nie zostać zbudowana tak, aby działała na 100% przez długi czas. Anker ma dobrą reputację, po prostu nie naciskaj zbyt mocno tej ładowarki.


Myślę, że to źle. Wypróbowałem ładowarkę 45 W na moim MacBooku Pro 2018 13 ", która potrzebuje ładowarki 61 W i nie ładuje się wcale. Nie tylko powoli, wcale. Myślę, że są one zaprojektowane w ten sposób,
drkvogel

-2

Pewnie. Ale używanie adaptera Apple jest zawsze zalecane w porównaniu z urządzeniami innych firm. Tak, adaptery Apple są drogie, ale są wysokiej jakości i są najlepsze dla twojego MacBooka.


6
to wydaje się komentarzem, a nie odpowiedzią. Czy możesz podać odniesienia do swoich roszczeń i określić, co rozumiesz przez „najlepszy dla twojego Macbooka”?
aaaaa mówi o przywróceniu Moniki
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.