Jak utworzyć tekst wyjaśniający komendę MacOS / * nix za pomocą narzędzia?


12
┌── ln(1) link, ln -- make links
  ┌── Create a symbolic link.
              ┌── the optional path to the intended symlink
                if omitted, symlink is in . named as destination
                can use . or ~ or other relative paths
           ┌─────┴────────┐
ln -s /path/to/original /path/to/symlink
   └───────┬───────┘
       └── the path to the original file/folder
         can use . or ~ or other relative paths

Znalazłem tę przydatną metodę wyjaśniania poleceń systemu Linux, ale nie mam pojęcia, jak to zrobił @grg . Ręczne jest bardzo czasochłonne. Czy istnieje narzędzie do robienia takich rzeczy?

Źródło: Jak mogę utworzyć dowiązanie symboliczne w Terminalu?




2
@JBis Polecam dodanie odpowiedzi, która prawdopodobnie zostanie zaakceptowana . Najlepiej byłoby dołączyć próbkę lub coś takiego, aby uzyskać merytoryczną odpowiedź.
jpaugh

1
@jpaugh Will zrobi.
JBis

1
Czy używasz Linuksa na urządzeniu Apple? Te polecenia działają również w systemie macOS (na przykład system macOS lspochodzi z systemu BSD Unix, a nie Linux). Jeśli więc używasz systemu macOS lub podobnego, usuń słowo „Linux” ze swojego pytania.
Qsigma

Odpowiedzi:


23

To moja odpowiedź! Zrobiłem to ręcznie, ale użyłem PressAndHold.app (wbudowany w macOS), aby przyspieszyć wprowadzanie znaków rysunkowych w polu . Tekst został ręcznie skrócony ze strony podręcznika man.

Dostosowując klawisze PressAndHold.app , w zasadzie edytując w /System/L*/Inp*/Pr*/*/P*/*/*/R*/celu dodania znaków rysujących pola, mogę wpisywać znaki bezpośrednio w polu tekstowym, zarówno tutaj, jak i na SE.

Dodaj następujący plik do pliku klawiatury swojego języka w tym folderze, na przykład „Keyboard-en.plist” dla układu klawiatury w języku angielskim. Otwórz listę za pomocą edytora tekstu, aby wkleić poniższy kod XML, lub otwórz za pomocą Xcode i ręcznie utwórz słownik, wklejając wartości w razie potrzeby. Zamień „f” na klucz, którego chcesz użyć. Następnie możesz wstawić znaki rysowania ramek, przytrzymując klawisz, a następnie wybierając cyfrę lub jeśli masz pasek dotykowy, klawisze pojawiają się tam również w High Sierra .

<!-- f: box drawing characters -->
<key>Roman-Accent-f</key>
<dict>
 <key>Direction</key>
 <string>right</string>
 <key>Keycaps</key>
 <string>─ │ ┌ ┐ └ ┘ ├ ┬ ┤ ┴ ┼</string>
 <key>Strings</key>
 <string>─ │ ┌ ┐ └ ┘ ├ ┬ ┤ ┴ ┼</string>
</dict>


Działa jak urok! Po wyłączeniu SIP na moim MacOS Mojave w trybie odzyskiwania mogłem edytować Keyboard-en.plistplik. Wystarczy skopiować tagi ciągów i zastąpić je skrótem klawiszowym dla „z” i działało! Dzięki wielkie. Od tej pory pomoże o wiele większej liczbie osób. Jesteś klejnotem! :)
Hardeep Singh

1
<string>─ │ ┌ ┐ └ ┘ ├ ┬ ┤ ┴ ┼</string>pokazuje 11 znaków rysunkowych, jednak interfejs interfejsu PressAndHold.app pokazuje tylko 9 z nich. Jak uzyskać dostęp do ostatnich dwóch, 10 i 11 ?
user3439894

@ user3439894 Klikając strzałkę w dół na etykiecie narzędzia. Pierwsze 9: i.imgur.com/SK6I47e.png Po kliknięciu strzałki w dół Ostatnie 2: i.imgur.com/yM5xoRC.png
Hardeep Singh

1
@Hardeep Singh, dzięki za informacje! Byłoby miło, gdyby pierwotna odpowiedź zawierała tak ważne informacje.
user3439894

1
@ user3439894 Wytnąłem go ze zrzutu ekranu, ponieważ przełącznik stron jest tylko w Mojave (High Sierra powinien po prostu pokazać wszystkie klawisze w linii) i ponieważ obecny przycisk w Mojave wygląda źle (błąd w wersji beta, jestem pewien, że zostanie naprawiony ).
grg

7

Prawdopodobnie chcesz skorzystać z asciiflow.com

Naprawdę nie mogę już dodać tej odpowiedzi;)

Od tego czasu odkryłem, że tekst wyjaśniający wydaje się pochodzić z ExplainShell.com


1
Witamy w AD! Podobnie jak pomocne spostrzeżenie, twoja odpowiedź może wzbudzić większe zainteresowanie, jeśli wyjaśnisz, w jaki sposób proponowane rozwiązanie odpowiada na pytanie.
Allan

ASCII Flow wygląda dobrze. Dowiedziałem się, że rozwiązanie dostarczone przez @JBis jest bardzo wygodne i mam większą kontrolę nad zestawami znaków, gdzie podobnie jak w przepływie ASCII mogę używać tylko łączników i symboli „+”.
Hardeep Singh,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.