Przycisk zasilania nie działa na Macbooku PRO 13 "2013 - pomysły na resetowanie SMC


3

Mamy 13-calowego MacBooka Pro 2013, który zachowuje się dziwnie na klawiaturze. O ile nam wiadomo, nie doszło do uszkodzenia tego MacBooka przez zalanie.

Objaw:

  • Przycisk zasilania przy wyłączaniu klawiatury, ale nie pozwala na ponowne uruchomienie.
  • Lewy Shiftklawisz działa, ale nie przechodzi na wielkie litery.
  • Zamykanie pokrywki i ponowne otwieranie 5 minut. później klawiatura nie będzie reagować. Ponowne uruchomienie z menu uruchomi się ponownie, a klawiatura powróci do życia.

Myśli mają zresetować SMC, ale przy niedziałającym przycisku zasilania okazuje się to bardzo trudne.

Masz jakieś pomysły na ten temat?

Odpowiedzi:


1

Odłączenie akumulatora spowoduje zresetowanie SMC.

  • Zdejmij tylną pokrywę
  • Za pomocą plastikowego pazura odłącz kabel od akumulatora do płyty głównej
  • Po 30 sekundach zamień złącze na płytce logicznej
  • Załóż tylną pokrywę.

W innym powiązanym poście szczegółowo opisuję sposób resetowania SMC.

Wymień klawiaturę

Opisane objawy wskazują na zwarcie elektryczne na klawiaturze. Zobacz ten powiązany post, aby uzyskać więcej informacji.

Dolna linia

Jeśli masz nadzieję, że reset SMC naprawi te problemy, będzie to bezowocne przedsięwzięcie. SMC reguluje rozdział mocy i chłodzenie , a nie funkcjonalność (zresetowanie pamięci NVRAM też by nie pomogło). Jedynym sposobem na naprawę jest wymiana wadliwych elementów.


Już muszę usunąć połączenie baterii, aby ponownie uruchomić komputer Mac, więc domyślam się, że albo nowa klawiatura, albo nowa tablica logiczna to jedyna droga naprzód. Dobrze wiedzieć, że usunięcie połączenia baterii powoduje zresetowanie SMS-a - Dziękujemy
HomeOfficeTech

Jest (bardzo) mało prawdopodobne, że jest to tablica logiczna; Klawiatura jest najbardziej prawdopodobnym winowajcą. Bateria MBP 2013 jest wklejona, więc będzie to zadanie. Ale ... można to zrobić. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące procedury, skontaktuj się z nami.
Allan

Bardzo prawda - dziwne, że lewy klawisz Shift jest również uszkodzony i po przebudzeniu system operacyjny traci klawiaturę. To był jeden z tych dni z tym urządzeniem
HomeOfficeTech
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.