Dlaczego niektóre wiadomości e-mail są wyświetlane jako puste z komunikatem „Ta wiadomość nie ma treści”?


20

Czasami przychodzą nowe wiadomości, a Mail (w systemie OS X Lion i Mountain Lion) pokazuje je jako puste, z kolumną podglądu „Ta wiadomość nie ma treści”. Wiadomość jest pusta w pełnym oknie widoku wiadomości.

Jestem podłączony do Exchange 2010 na backend.

Kiedy otwieram program Outlook dla komputerów Mac, widzę pocztę i zdecydowanie nie jest pusta.

Kiedy wychodzę i ponownie uruchamiam Mail, wiadomość pojawia się w całości, ale środkowa kolumna Mail (z tematem / z / snippet) nadal mówi „Ta wiadomość nie ma treści”.

Ponowne uruchomienie poczty rozwiązuje problem, ale jest dość denerwujące.

Nie miałem tego problemu przed Lionem z tym samym backendem Exchange.


Czy przed ponownym uruchomieniem wyświetla się poprawnie w przeglądarce wiadomości? Innymi słowy, czy problem występuje tylko w podglądzie wiadomości?
Timothy Mueller-Harder

Zredagowałem swoją odpowiedź, aby odpowiedzieć na twoje pytanie: Przed ponownym uruchomieniem NIE wyświetla się poprawnie w przeglądarce wiadomości. Okno podglądu mówi po prostu „Ta wiadomość nie ma treści”, a pełne okno widoku wiadomości jest puste.
svec

Czy opcja „Wyświetlaj zdalne obrazy w wiadomościach HTML” jest zaznaczona w Preferencje> Wyświetlanie? To prawdopodobnie nie wpłynie na to, ale nie zaszkodzi spróbować.
Timothy Mueller-Harder

Nie, ale wiadomości, z którymi miałem ten problem, nie zawierają żadnych obrazów.
svec

To jeszcze bardziej zmniejsza prawdopodobieństwo tego działania, ale wciąż istnieje szansa ...
Timothy Mueller-Harder

Odpowiedzi:


13

Nie wiem też, dlaczego tak się dzieje, ale czy znalazłem obejście, które jest nieco lżejsze niż ponowne uruchomienie Mail.app:

Usuń wiadomość i natychmiast po tym naciśnij CMD-Z (cofnij usunięcie). To przywraca wiadomość, w tym jej utraconą treść.


1
Straszne rozwiązanie, ale mogę potwierdzić, że rozwiązuje problem. :)
Henrik,

2
to trwale usunęło wiadomość, a teraz jej nigdzie nie można znaleźć. strzec się! :)
djibouti33

5

Jest to problem z synchronizacją, który okresowo wpływa na klientów wymiany (od czasu do czasu program Outlook). Jest to szczególnie rozpowszechnione, jeśli masz dużą liczbę wiadomości w skrzynce odbiorczej (a nie w podfolderach).

Szybka poprawka polega na przeciągnięciu wiadomości do folderu lokalnego. Poczta zazwyczaj będzie w tym momencie poprawnie wyświetlana. Jeśli zostanie przeciągnięty z powrotem do folderów wymiany, pozostanie wyświetlony, ponieważ wiadomość jest teraz poprawnie przechowywana w lokalnej pamięci podręcznej.


2

Właśnie miałem użytkownika z podobnym problemem w Yosemite. Mogła odczytać oryginalną wiadomość, ale kiedy przeprowadziła się do nowego folderu na serwerze e-mail IMAP, nie widziała nic oprócz informacji w nagłówku.

Okazuje się, że folder miał w nazwie średnik. Po zmianie na myślnik wszystkie wiadomości pojawiły się poprawnie.


1

W moim przypadku: wybierz wiadomość; Wybierz z menu Widok> Wiadomość> „Surowe źródło”. Teraz zamknij „Okno źródła”. Wybierz tę wiadomość ponownie. Treść pojawia się teraz.


1

Mogę potwierdzić w systemie MacOS Sierra 10.12.6, że problem nadal występuje. Otrzymuję niedostarczalne wiadomości e-mail od GMAIL do mojego biuletynu. Na moim koncie Gmail widzę zawartość w enkapsulacji MIME. W mail.app pojawia się tylko komunikat „Ta wiadomość nie ma treści”.

Jednak podczas przeglądania Raw Source, jak mówi powyższy komentarz, okno wyświetlania będzie teraz wyświetlać treść wiadomości e-mail, ale 4-liniowy fragment nadal mówi „Ta wiadomość nie ma treści”.

Tego rodzaju problemy pojawiają się również w przypadku wiadomości e-mail z grup dyskusyjnych Google zatwierdzających / odrzucających.

Ponieważ oba są automatycznie generowanymi e-mailami, które otrzymuję od Google, podejrzewam, że Google albo nie przestrzega reguły e-mail, albo Apple nie przestrzega reguły e-mail.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.