iPhone 7 nie ładuje się z mojego MacBooka Pro [duplikat]


30

Mój iPhone 7, który niedawno kupiłem, nie ładuje się za pomocą mojego MacBooka Pro Retina 2015. Zawsze pokazuje jedną sekundę, że ładuje, ale potem coś w rodzaju utraconego połączenia, a potem znowu. i trwa i trwa, oba porty ...

Dziwne jest to, że 6S mojej dziewczyny ładuje bezbłędnie ten sam komputer.

  1. Próbowałem 5 różnych kabli i kupiłem 1 nowy. Ten sam wynik
  2. W mojej dziewczynie Macbook air ładuje się dobrze, również w innych komputerach ładuje się dobrze ...
  3. IPhone ładuje się dobrze z poziomu ładowarki sieciowej
  4. Zresetowałem PRAM i SMC, wciąż ten sam wynik
  5. Inne akcesoria działają dobrze (Ładowanie aparatu, port USB do stacji dokującej na wyświetlaczu)

macOS Sierra, iOS 11 Golden master beta, zainstalował Xcode 9 beta wraz z Xcode 8.

Inną rzeczą, o której myślałem, jest to, że Xcode może zadzierać z portem USB. Ale odinstalowałem go bez powodzenia.

P: Jak mogę naładować (ponownie) iPhone'a za pomocą MacBooka Pro?


Miałem podobny problem, gdy wczoraj włączyłem bezprzewodowe debugowanie w Xcode 9. Ponowne uruchomienie pomogło w moim przypadku. Może ponownie zainstalować Xcode i wyłączyć bezprzewodowe debugowanie dla tego urządzenia? Tylko zgadnij
Mateusz Szlosek

ok, po aktualizacji odinstalowałem Xcode i usunąłem wnętrze folderu blokady. Odkryłem nowy przypadek użycia: gdy nie jestem zalogowany, ładowanie działa dobrze. niestety Usunąłem wszystkie demony uruchamiania użytkownika i nadal występuje ... Przynajmniej wiem, że to coś dla użytkownika związane z ...
Dominik Bucher

Nie duplikat @bike :)
Dominik Bucher

1
Czy możesz poprosić o meta, aby niektóre osoby to sprawdzały? O ile nie ma edycji wyjaśniającej, w jaki sposób różni się ona zasadniczo od połączonego pytania, nie otrzyma recenzji bez edycji. Być może coś mi brakuje, ale nie rozumiem, dlaczego łączymy oba pytania i jaką dodatkową odpowiedź można tutaj podać. Zamknij po prostu wskazuje na to osoby odpowiadające w głównym wątku.
bmike

Odpowiedzi:


38

Uruchomienie tego w terminalu zadziałało dla mnie: (poprosi o hasło użytkownika)

sudo killall -STOP -c usbd

To wstrzymuje kłopotliwy proces zamiast go całkowicie zabijać, jak sugerują inne odpowiedzi. Różnica polega na tym, że system macOS nie będzie próbował ponownie otworzyć go automatycznie i spowodować problemu ponownie.

Uruchomienie sudo killall -CONT usbdwznowi proces, jeśli cokolwiek będzie tego wymagać.

Testowano na: iPhone 7 (iOS 11) + MacBook Pro pod koniec 2013 r. (10.13.6)


Oprócz problemów z oprogramowaniem istnieje duża szansa, że kabel jest co najmniej częściowo uszkodzony (lub nie jest oryginalnym Apple), więc może działać z głupimi ładowarkami, ale nie z MacBookiem, który również korzysta z pinów danych USB.


2
Współpracuje z iOS 12 (iPhone 6S) i MacBook Pro 2015.
Dilip Raj Baral

Jeśli chodzi o komentarz do kabla: wypróbowałem co najmniej trzy prawie nowe oryginalne kable Apple. Wszystkie działają bezbłędnie z moimi innymi urządzeniami (iPhone 5, iPad mini4)
n1000

Działa, ale bez usbd telefon ładuje się znacznie wolniej i przestaje ładować, jeśli pozwolisz Macowi spać. Spróbuję ją wyłączyć i włączyć ponownie przynajmniej raz, aby sprawdzić, czy problem zniknie. Pracuje dla mnie trochę czasu.
Breno Gazzola,

współpracował z macBook Mid 2015 + iPhone 8
tronc

1
MacOS Catalina nie wyświetla USBD w monitorze aktywności. Ale to rozwiązanie nadal działa (MBP 2015 na
Catalinie

32

Gdy wymusiłem zakończenie procesu „usbd”, ten problem zniknął.

Otwórz Monitor aktywności -> Widok -> Wszystkie procesy -> Wyszukaj usbd-> Kliknij dwukrotnie -> Zakończ -> Wymuś zamknięcie

Oto kilka stron podręcznika usbdprocesu, aby uzyskać więcej informacji:


3
Nie usuwaj tego. To jedyny, który dla mnie pracował. Usunięcie byłoby szkodliwe dla społeczności.
csalvato,

2
Dla mnie też zadziałało. Co robi piekło USB? To dwuletni błąd ...
Vinícius Ferrão

1
Łał! Przez cały ten czas myślałem, że port USB mojego Maca nie jest w stanie dostarczyć wystarczającej mocy do telefonu.
Dilip Raj Baral

Próbowałem, ale telefon już się nie ładuje?
MicroMachine,

TO DZIAŁAŁO! Próbowałem zrobić, sudo killall -STOP -c usbdale to nie pomogło. Tak się stało. Niezłe!
Joshua Pinter

3

To przydarzyło mi się najdłużej.

Jak to naprawiłem:

Ustawienia> Sieć Dla mnie był jeden „Thunderbolt Bridge” Usuń go

(Kliknij blokadę i wprowadź hasło administratora, teraz możesz nacisnąć znak minus - dla tego połączenia).

Więc powinieneś być gotowy.

Na MacBooku Pro, połowa 2015 r., Ale powinien to być problem uniwersalny.

Może ma to coś wspólnego z XCode, jak mówili niektórzy inni ludzie powyżej.


To mi nie pomogło.
Arpit Chauhan

1

OK, wygląda na to, że to naprawiłem.

Do Twojej wiadomości, jeśli ktoś będzie miał inny problem w przyszłości:

Sprawdziłem moje ustawienia / sieć i na liście Tethers USB miałem 20 urządzeń (były to urządzenia z pracy, w której testowałem naszą aplikację) Usunąłem je wszystkie i wydaje się, że działają za 10 dni i ładuje się i działa w porządku...


1

Miałem ten problem z moim MacBookiem Air. Skontaktowałem się z pomocą techniczną Apple i dali mi kilka udanych opcji. Najpierw sprawdź, czy twoje oprogramowanie jest aktualne.

Jeśli to nie zadziała, musisz zresetować konsolę zarządzania systemem.

  1. Wyłącz MacBooka i podłącz ładowarkę. Upewnij się, że nic więcej nie jest podłączone do urządzenia.
  2. Naciśnij jednocześnie klawisze Shift-Control-Alt i klawisz zasilania przez 10 sekund, a następnie zwolnij.

Następnie musisz zresetować pamięć NVRAM.

  1. Włącz MacBooka i natychmiast naciśnij klawisze Command-Alt-P -R. (zrób to, zanim pojawi się ekran powitalny, zaraz po naciśnięciu klawisza)
  2. Przytrzymaj klawisze, aż komputer uruchomi się ponownie i ponownie usłyszysz dźwięk uruchamiania.
  3. Puść klucze.

To działało dla mnie, więc mam nadzieję, że okaże się to pomocne.


1
dzięki, ale już wysłałem pytanie Zrobiłem wszystkie resety SMC i NVRAM ... W każdym razie dzięki za wkład :)
Dominik Bucher

Jeśli jeden z tych 3 przepisów zadziałał, który to jest?
dan

1

Przyczyną problemu są problemy z pamięcią podręczną i katalogiem z dyskiem startowym. URUCHAMIANIE W BEZPIECZNYM TRYBIE ROZWIĄZYWAŁO TO. Uruchom komputer w trybie awaryjnym (przytrzymaj klawisz Shift, gdy tylko włączysz MacBooka, trzymaj go, aż zobaczysz ekran logowania). Aby potwierdzić, że jesteś w trybie awaryjnym (tryb awaryjny powinien być napisany na czerwono w prawym górnym rogu ekranu logowania). Zaloguj się, podłącz iPhone'a, a problem zostanie rozwiązany. Aby potwierdzić, że problem został rozwiązany, wyjdź z trybu awaryjnego, po prostu ponownie uruchamiając MacBooka normalnie (bez przytrzymywania klawisza Shift). Przepraszam za późną odpowiedź. TO JEST 100% NAPRAWA


„TO JEST 100% POPRAWKA” - nie, nie jest. nie działało
tronc

To może być „100% poprawka” dla Ciebie, ale na pewno mi nie pomogło.
wickywills,

-1

Wszyscy skupiają się na MacBooku, to nie jest problem. Proces USBD to tylko obejście, ale problem leży w ustawieniu na iPhonie. Jeśli podłączysz telefon przed przywróceniem kopii zapasowej, problem nie będzie występował. Najszybszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest przejście do Ustawień i stuknij w Ogólne> Resetuj> Resetuj wszystkie ustawienia. Nie spowoduje to usunięcia żadnej zawartości, spowoduje jednak zresetowanie wszystkich ustawień (Wygaszenie ekranu, Powiadomienie, Tapeta, Twarz / TouchID itp.), Co rozwiąże problem. Stamtąd wróć i ustaw Ustawienia tak, jak lubisz, a jeśli problem wróci, zmienisz ustawienia.


-1

Ten problem z połączeniem został spowodowany, ponieważ iPhone nie mógł połączyć się z iTunes na moim Macbooku Air. Przełączyłem się z przewodu ogólnego na przewód Apple, co pozwoliło na dłuższe połączenie przed rozłączeniem. Zapytany w iTunes, czy chcę, aby ten komputer zaakceptował tego iPhone'a, wybrałem Tak, a następnie musiałem potwierdzić na moim iPhonie, aby zaufać temu komputerowi. Po wykonaniu tej czynności nie miałem problemów i połączenie nigdy nie zostało utracone. W tej chwili mogę nawet użyć zwykłego kabla iPhone'a, aby podłączyć iPhona do mojego Macbooka Air. Jedynym problemem jest to, że musiałem szybko wprowadzić te informacje, zanim straciłem połączenie. (Apple musi znaleźć rozwiązanie, aby rozwiązać ten problem!) Nie miałem problemu z podłączeniem iPhone'a do mojego komputera Lapton i połączeniem z iTunes i ładowaniem telefonu. To tylko problem z komputerem Mac. Używam MacBooka Air pod koniec 2016 roku z Macos Mojav 10.14.1.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.