Mój iPhone ciągle włącza się i wyłącza ładowanie podczas ładowania. Jak to naprawić?


51

Kiedy ładuję iPhona 4 na laptopie, zaczyna się ładować, ale dalej ładuje się i wyłącza, nawet jeśli nie został dotknięty. Ładuje się dobrze za pomocą ładowarki wtyczkowej lub dowolnego komputera, z którego korzystam na studiach.

Jakie rzeczy uniemożliwiają komputerowi Mac ładowanie podłączonego iPhone'a, aby można było wznowić ładowanie?


3
Port nie jest brudny, kabel nie jest zepsuty, Macbook Pro jest naładowany. Każde „rozwiązanie”, które widzę online, NIE jest w moim przypadku problemem. Czuje się jak usterka oprogramowania czy coś takiego. Ktoś wyjaśni, co się dzieje ... PROSZĘ!
Michael Wood

Mam ten problem (pozornie) całkowicie losowy. Czasami zdarza się, gdy mój iPhone (6S plus) jest podłączony do mojego Macbooka Pro, a czasem jest podłączony do gniazdka na listwie zasilającej (poprzez blok ładowarki USB). Czasami ładuje się dobrze, a czasem robi stałe włączanie / wyłączanie. Wydaje się, że nie ma rymowania ani powodu, dlaczego DLACZEGO się dzieje. Przez pewien czas ma tendencję do wykonywania tańca „włączanie / wyłączanie” w spójny sposób, a następnie zatrzymuje się - ładuje się normalnie przez około minutę - a następnie wraca do tańca „włączanie / wyłączanie”. SOOOO irytujące!
Michael Wood


1
Taki sam problem. Tak denerwujące. Apple, proszę, napraw swoje błędy!
GN.

W moim przypadku okazało się, że jest to problem z portem na moim MacBooku Pro. Gdy podłączę iPhone'a przez inny port, działa dobrze.
Hashim Akhtar

Odpowiedzi:


79

Uruchomienie tego w terminalu zadziałało dla mnie: (poprosi o hasło użytkownika)

sudo killall -STOP -c usbd

To wstrzymuje kłopotliwy proces zamiast go całkowicie zabijać, jak sugerują inne odpowiedzi. Różnica polega na tym, że system macOS nie będzie próbował ponownie otworzyć go automatycznie i spowodować problemu ponownie.

Uruchomienie sudo killall -CONT usbdwznowi proces, jeśli cokolwiek będzie tego wymagać.

Testowano na: iPhone 7 (iOS 11) + MacBook Pro pod koniec 2013 r. (10.13.6)


Oprócz problemów z oprogramowaniem istnieje duża szansa, że kabel zostanie co najmniej częściowo uszkodzony, więc może działać w przypadku głupich ładowarek, ale nie w przypadku MacBooka, który również korzysta z pinów danych USB.


Może się to również zdarzyć, gdy jedno z urządzeń wymaga aktualizacji. Zapytano mnie „Zainstalować aktualizację, aby połączyć się z urządzeniem?” przed i jeśli nie zaakceptuję, ten problem się zdarza.


2
To działało dla mnie, podczas gdy zabijanie usbd (w monitorze aktywności) nie.
Adam,

7
Chyba żartujesz. To działało :)
Vandan Patel

Mi to pasuje! Dziękuję Ci.
Dmitry Kolesnikovich

1
Czy to możliwe, że przyczyną pierwotną nie może być oryginalny drut?
Alex Amorales,

Dziękuję, działało dobrze z moim iPhonem 6s (ios 12.4) na Macbooku Pro (MacOS Mojave)
Hriju

16

Wymuszenie zakończenia procesu usbdspowodowało , że ten błąd w końcu zniknął na moim MacBooku Pro 2017.


8

Prawdopodobnie masz nagromadzenie kłaczków / zanieczyszczeń w porcie ładowarki (błyskawicy) telefonu. Użyj delikatnie plastikowej lub drewnianej szczoteczki do zębów, aby delikatnie zeskrobać wnętrze portu. Nie używaj spinacza do papieru ani żadnych innych metalowych przedmiotów! Miałem ten sam problem z dwuletnim iPhonem 6 i odzyskałem wystarczająco dużo włókien, aby zrobić na drutach sweter. Ładuje się teraz bez przerwy.


1
człowieku, to mi pomogło. Mam kabel iPhone'a, którego używałem tylko do debugowania iPhone'a (około 50 razy), a on właśnie zaczął się włączać / wyłączać, kiedy go dzisiaj podłączyłem - nawet myślałem, że Apple może określić wiek kabla i wyłączyć go, ale potem znalazłem twoją odpowiedź i to bardzo pomogło. Dziękuję bardzo. Sugeruję również, aby kilka razy
wtykać

7

Podłącz telefon. Otwórz aplikację Monitor aktywności. Wyszukaj „usbd”. Kliknij Quit, a następnie Force Quit.


1
omg - TO - miałem ten problem od lat ..... Dlaczego ???
Bysander

1
Musisz zabezpieczyć iPhone'a, gdy zabijasz proces, inaczej MacOS uruchomi go ponownie po podłączeniu telefonu.
weberc2

3

Rozwiązanie Ankita Chhajeda pozwoliło mi znaleźć obejście. To nie jest tak naprawdę rozwiązanie, ponieważ Apple nadal ma błąd oprogramowania, ale możesz wykonać następujące czynności:

  1. Zatrzymaj iTunes (bardzo ważne)

  2. Znajdź i zabij proces „usbd” na liście procesów (nie może być uruchomiony)

  3. Podłącz iPhone'a


Jak zabijasz USB? Jest to proces root
GN.

@GN. sudo killall -STOP -c usbdprzez odpowiedź na górze!
ankii

Zatrzymaj aplikację muzyczną - to było naprawdę ważne. Teraz się nie ładuje, ale mogę korzystać z Android Studio.
Sławawa

2

Mam ten sam problem z iPhonem XS i dwoma różnymi komputerami Mac i nie mam szczęścia do żadnego z rozwiązań, które działałyby na innych ludzi.

W końcu wymyśliłem dziś obejście:

Działa, dopóki podłączę go do koncentratora USB, który jest podłączony do mojego komputera Mac. (Tak, mówię poważnie. Nie musi to być nawet aktywny hub, po prostu używam pasywnego 10 $, a iTunes i Xcode działają jak urok).

Działa również uruchamianie mojego komputera Mac do systemu Windows (za pośrednictwem Boot Camp), a następnie podłączanie go. Warto, jeśli chcesz po prostu wykonać kopię zapasową w iTunes i zabrać go do paska Genius.


Dzięki, problem rozwiązany. Użyłem koncentratora USB na macbooku i przez to podłączyłem telefon. Wszystko działało dobrze. Najpierw jednak zabił USB. Zabicie procesu nie działało. następnie spróbowałem z koncentratorem USB. Spróbuj najpierw zabić USB (patrz wcześniejsza odpowiedź), a następnie spróbuj z koncentratorem USB. Mam nadzieję, że to zadziała. Powodzenia. (Pracował dla iPhone 4s: ios9.3.5 na Macbook pro mid2015, Mac OS Mojave)
Hriju

0

Twój komputer nie zapewnia wystarczającej mocy


Jak zwiększyć moc?
Aamir Ali

Nie możesz przez komputer. Albo użyj nowszego komputera, albo użyj ładowarki ściennej
Mitchell D

To jest nowy laptop, który kupiłem zaledwie kilka tygodni temu, a jedynym powodem, dla którego potrzebuję go połączyć z moim laptopem, jest to, że muszę zaktualizować iTunes
Aamir Ali

Nadal powinieneś być w stanie zaktualizować zawartość swojego telefonu przez iTunes, nawet jeśli telefon nie ładuje się. Czy próbowałeś z innym kablem USB?
Mitchell D

Zaczyna się łączyć z moim laptopem, ale potem ciągle się włącza i wyłącza, nie, ponieważ właśnie kupiłem ten kabel USB kilka tygodni temu.
Aamir Ali

0

Znalazłem rozwiązanie tego problemu (przez jakiś czas miałem z tym problem). Zasadniczo jest to spowodowane tym, że Macbook próbuje utworzyć połączenie danych z iPhonem przez port USB. Oto kilka rzeczy, które wydają się działać w moim przypadku:

  1. Używanie przedłużacza USB, a następnie podłączanie do niego iPhone'a.
  2. Lub Wymuś zamknięcie iTunes, a następnie podłączenie iPhone'a.
  3. Lub Wyrzucanie iPhone'a z iTunes.

Zrozumiałem, że nie stanowi to problemu ani z powodu kabla, ani z powodu uszkodzonego portu USB (więc przestań go zmieniać). Po prostu zatrzymaj proces połączenia danych między iPhonem a komputerem Mac przy użyciu powyższych 3 sposobów lub w dowolny inny sposób. Daj znać czy działa.

Dzięki.


-1

Kupiłem obudowę Lifeproof Fre Power na iPhone'a 6s (luty 2016). Aby naładować obudowę, musisz użyć kabla micro USB, a nie kabla Lightning. Miałem ten sam problem co Aamir Ali. Doprowadził mnie do szału.

Ale masz rację. Użyj potężnej ładowarki, a problem ładowania „ON / OFF” zniknie. Ten sam kabel w domu nie działał z ładowarką do zapalniczki w samochodach ciężarowych / samochodowych, mimo że jest to model Belkin 5,4 Amp. A przynajmniej tak twierdzą.

Po zasileniu przez ładowarki najwyższej jakości i wysokiej mocy problem znika. Typ lub model kabla nie wydaje się mieć znaczenia. Tylko źródło zasilania.

Lifeproof był „fajny”, ale nie ma dobrej technicznej odpowiedzi na ten problem. „Musisz użyć naszego kabla i ładowarki”. Hmm


-2

Zdarzyło mi się to z iPhonem 5c. Sposób, w jaki ładowałem, był pod stosem książek (około 6). Poszliśmy do Apple Store, aby sprawdzić, czy możemy to naprawić, ale powiedzieli, że naprawienie to będzie kosztować więcej niż faktyczny telefon. Skończyło się na tym, że dostałem nowy telefon. Ale jeśli nie chcesz tego robić, to tak jak powiedziałem, możesz naładować go pod stosem książek z jednym na dole


Tłumienie wibracji nie odpowiada na pytanie OP, dlaczego i jak to zatrzymać.
ankii
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.